POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [11.04.2021, 21:21:20] • Świnoujście

Świnoujście bez punktu szczepień na Prawobrzeżu

Świnoujście bez punktu szczepień na Prawobrzeżu

fot. Edmund Papski

Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska.

„Miejsca utworzenia Punktów Szczepień Masowych na terenie miasta Świnoujście konsultowane były w szerokim gronie specjalistów, złożonym z przedstawicieli Szpitala Miejskiego, Uzdrowiska SA i WSPL”

Obecnie na polecenie Prezesa Rady Ministrów i Wojewody Zachodniopomorskiego miasto tworzy Masowe Punkty Szczepień w Świnoujściu. Była więc okazja, aby jeden z nich powstał właśnie na Prawobrzeżu stwarzając dogodny dostęp dla mieszkających tam świnoujścian. Okazuje się, że obsługiwane będą tyko osoby leżące, które muszą zgłosić się do Uzdrowiska Świnoujście.

„Nie oznacza to jednak, że szczepienia nie będą odbywać się w prawobrzeżnej części miasta. Podjęta została decyzja, że na prawobrzeżu szczepione będą osoby, które mają problem z poruszaniem się i zgłoszą ten problem do Uzdrowiska SA. Przedstawiciele Uzdrowiska otrzymali zgodę na przejazd promem poza kolejnością, posiadają dodatkową liczbę szczepionek przeznaczonych właśnie dla tych osób, które będą miały problem z dojazdem do punktów w lewobrzeżnej części miasta. Samorząd podejmował również próby uruchomienia Punktu Szczepień Masowych w prawobrzeżnej części miasta, zwracając się do POZ działającego w tym rejonie. Inicjatywa nie została jednak podjęta” – pisze nam Jarosław Jaz
„Lokalizacje tych punktów wybrane zostały przede wszystkim pod kątem zachowania bezpieczeństwa osób szczepionych i dostępu - w razie potrzeby - do pomocy ze strony wykwalifikowanej kadry lekarskiej. Zapowiadana przez wojewodę zachodniopomorskiego dostępność szczepionek ma pozwolić bowiem na masowe szczepienia w liczbie nawet tysiąca osób dziennie. Zapewnienie im bezpieczeństwa w kwestii ochrony zdrowia, nagłych wypadków, związane jest z bliskością Szpitala Miejskiego, do którego w razie potrzeby pacjent powinien jak najszybciej trafić”

Na dzień 29.03.2021 r. w Świnoujściu dwoma dawkami zaszczepiło się 2.454 osób, a jedną dawkę otrzymało 2.531 mieszkańców. Szczepienia odbywają się w pięciu punktach: Szpital Miejski Sp. z o.o, Uzdrowisko Świnoujście S.A, WSPL, Przychodnia NOVA MED, Sanatorium „ENERGETYK”.

Pod koniec kwietnia mają rozpocząć działanie dodatkowe trzy masowe punkty szczepień w Świnoujściu, a miasto liczy na dodatkowe kilkaset dawek szczepionek tygodniowo. Będą one działały przy Szpitalu Miejskim, Uzdrowisku Świnoujście oraz w Sali MDK-u przy ul. Matejki.

Zostaje nam wierzyć, że szczepienia masowe rozpoczną się zgodnie z zapowiedziami rządu, i do Świnoujścia dotrą szczepionki dla wszystkich chętnych. To pozwoliłoby do wakacji zaszczepić większość populacji mieszkańców Świnoujścia.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 36, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-36 z 36

Gość • Poniedziałek [12.04.2021, 08:48:10] • [IP: 31.1.215.***]

A może tak zapytać lekarzy mających praktyki medyczne na prawobrzeżu dlaczego nie szczepią swoich pacjentów. Czemu nie troszczą się o tych, z których nieźle żyją?

Gość • Poniedziałek [12.04.2021, 08:39:13] • [IP: 5.173.144.***]

Dziękujemy za tak wspaniałomyślną decyzje

Gość • Poniedziałek [12.04.2021, 07:36:07] • [IP: 5.173.145.***]

No tak na Warszowie tylko parkingi dla mieszkanców się należą, drugiego marketu też jak nie było tak nie ma.

Gość • Poniedziałek [12.04.2021, 07:08:14] • [IP: 192.95.4.***]

A tak na poważnie, to poco ludzie chcecie się szczepić nie wiadomo czym nie wiadomo na co? Macie nieźle nasrane, żeby za darmo brać udział w eksperymencie medycznym. Zanim pobiegniecie się ukuć, to testament napiszcie, żeby rodzina się nie kłóciła o Wasze osrane gacie i wypierdziane skarpety.

Gość • Poniedziałek [12.04.2021, 06:18:25] • [IP: 187.108.190.***]

Oj jaki ty głupi i naiwny: [12.04.2021, 00:45:19] • [IP: 62.69.229.**] szczerze mi szkoda takich małointeligentnych podatnych na manipulacje jednostek. Nawet nie zauważasz tego jak bardzo jesteś dymany na wszystkie strony. Propaganda działa wyśmienicie. Niestety już nie ma odwrotu a ludzie myślący jak Pan Marek są w mniejszości niesety również skazani na wchłonięcie przez system. Przykra prawda.

Gość • Poniedziałek [12.04.2021, 00:45:19] • [IP: 62.69.229.**]

Mam nadzieję, że takie Marki i jemu podobni wyginą bez szczepienia się i będzie święty spokój z ich teoriami spiskowymi o wszczepianiu czipów, nanorobotów, trucizna i czego tam jeszcze. Oj, przypomniało mi się jeszcze, wraz ze szczepionką wstrzykuje się związki mutagenne zaprojektowane tak, że ludzie przeobrażają się w potwory z Marsa, takie jak w DOOMie. Ciekawi mnie tylko, jak ludzie przeżyli masowe szczepienia przeciwko ospie, tyfusowi, gruźlicy i wielu innym plagom. Antyszczepionkowcy powinni być obciążani pełnymi kosztami leczenia siebie i osób które oni zarażą.

Gość • Niedziela [11.04.2021, 23:41:31] • [IP: 176.221.123.***]

I Dzieki BOGU. Czemu ludzie nie ufaja Bogu tylko nawiedzonemu czlekowi na slowo, ze szczypawka to cud nad cudami.Szczur zjada trucizne pomalutku jedna, druga itd i potem zdycha od tej trucizny. ,

Gość • Niedziela [11.04.2021, 22:20:32] • [IP: 188.146.160.***]

Sam się zaszczep na promie durniu

Gość • Niedziela [11.04.2021, 22:13:57] • [IP: 185.210.38.**]

Na promie ich zaszczepić

Marek • Niedziela [11.04.2021, 21:50:07] • [IP: 176.221.123.**]

Bardzo dobrze. Ludzie którzy myślą samodzielnie, nie zaszczepiają się, stawiają cichy opór przeciwko terrorowi CO VID. Dobrze wiemy, że ta pandemia ma całkowicie inny cel niż nam podają. Ludzie którzy się nie szczepią, nie noszą masek, zachowują swoje Człowieczeństwo, swoją Godność i swój Honor, W tym czasie Ci" podporządkowani" godzą się na chodzenie w" kagańcach", szczepią się i mówią że to dla" świętego spokoju", aparat władzy patrzy na wszystko chłodnym okiem i testuję NA CO JESZCZE MOŻE SOBIE POZWOLIĆ. Dodam jeszcze że w tych maskach trujemy się własnym dwutlenkiem węgla.

Gość • Niedziela [11.04.2021, 21:40:42] • [IP: 88.156.206.**]

przynajmiej przeżyją

Oglądasz 26-36 z 36
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■