POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [20.05.2021, 19:28:06] • Świnoujście

W Świnoujściu się zarabia?

W Świnoujściu się zarabia?

fot. iswinoujscie.pl

Czy warto mieszkać w Świnoujściu? Jeszcze jak! Tak przynajmniej wynika z rankingu przeprowadzonego przez serwis Tuwartomieszkac.pl.

W oparciu o dane Głównego Urzędu Statystycznego serwis Tuwartomieszkac.pl porównał 66 największych polskich miast i wszystkie polskie powiaty pod kątem wysokości średniego wynagrodzenia brutto w sektorze przedsiębiorstw (bez najmniejszych firm zatrudniających do 9 osób).

Świnoujście zajęło 29. miejsce w Polsce (na ponad 300 powiatów) i 2. miejsce w województwie zachodniopomorskim (po Szczecinie, który zdobył 23. lokatę).

Średnie wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w 2019 roku wynosiło w naszym mieście 5223 zł. W stolicy województwa - 5409 zł.

Więcej informacji:

https://tuwartomieszkac.pl/tu-warto-mieszkac/gdzie-w-polsce-najlepiej-sie-zarabia-nowy-ranking/

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 90, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 90

Gość • Piątek [21.05.2021, 01:42:10] • [IP: 188.146.163.**]

Gość • Piątek [21.05.2021, 01:28:52] • [IP: 178.238.253.***]

Świnoujście vs Szczecin to tak jakby porównać Warszawę do Łodzi. Ceny w Świnoujściu bardzo podobne do Warszawy (mieszkania, żywność, opłaty, zarobki), za to Łódź bazuje na tle Szczecina. Mało atrakcji (Wały Chrobrego, ZKM, Filharmonia - nie ma starego miasta!); za to edukacja w miarę dobra (medycyna, technologia), a w kwestii zarobków nie wypowiadałbym się, ponieważ jest to śmiechu warte. Jak można porównać miasto, które jest nastawione na turystów i Niemców, z miastem bez perspektyw? Śmiech na sali. Zastanówcie się co piszecie.

Gość • Czwartek [20.05.2021, 23:40:12] • [IP: 178.238.253.***]

Flotylla - najdroższe mieszkania/lokale usługowe w Świnoujściu.

Gość • Czwartek [20.05.2021, 22:59:03] • [IP: 37.47.137.***]

Jest fajnie u Niemca. Za siedzenie w domu płacą 2000 Euro. Puściłem mieszkanie na wynajem a mieszkam na działce. Żyć nie umierać. Za nic nie robienie 11000 zł.

Gość • Czwartek [20.05.2021, 22:46:56] • [IP: 5.173.128.**]

Tyle to mają wojskowi w Urzędach państwowych i pływający a nie zwykli ludzie co są wykorzystywani jak niewolnicy przez hotelarzy i innych pseudo przedsiębiorców !

Gość • Czwartek [20.05.2021, 22:45:18] • [IP: 185.165.168.***]

Głosujecie w kółko na tego jednego zapyziałego żyda - handlarza działeczkami, który Wam utrudnia życie na każdym kroku, to teraz mordy w kubeł i nie bulgotać!

Gość • Czwartek [20.05.2021, 22:32:42] • [IP: 176.221.123.***]

Jeśli coś fajnego jest u nas to:klimat, morze, dużo zieleni, las i park. Jest gdzie się przejść. Koszty życia bardzo wysokie, nie ma dobrej opieki lekarskiej oraz problemy z komunikacją.

Gość • Czwartek [20.05.2021, 22:26:19] • [IP: 176.221.122.***]

MIASTO NIE DO ŻYCIA, potrzebny, potrzebna jesteś jako siła robocza i nic więcej.

Gość • Czwartek [20.05.2021, 22:20:04] • [IP: 188.147.100.***]

ja jestem emerytem wojskowym mam 46 emerytura 4300 dorabiam na barkach 200 zł dziennie wiem ze zaraz hejt sie wyleje ale kazdy ma prawo isc do pracy gdzie mu sie podoba moj sasiad co dzien do szczecina dojezdza jako spawacz pracuje ma 6 tys ale fajnie jest usiasc i narzekac, w stragardzie znajomy potrzebuje kierowcow kazdemu placi 7 tys trasy tylko polska wiecnierozumiem tego krzyku

Gość • Czwartek [20.05.2021, 22:18:49] • [IP: 37.47.154.***]

Gość • Czwartek [20.05.2021, 21:07:29] • [IP: 213.155.174.**] - decyzja o wyjeździe dobra, ale Szczecin ? Najbardziej wieśniackie i zacofane miasto wojewódzkie w Polsce. Nawet Opole czy Zielona Góra wypadają lepiej. Nie lubię Świnoujścia, ale jakbym wyjeżdżał to Szczecin byłby ostatnim wyborem.

Gość • Czwartek [20.05.2021, 21:52:38] • [IP: 176.221.122.**]

No tak 5000zeta za 450godzin pracy tak?? Już ukry się dziwią jak Polacy mogą pracować za taki syf.

Gość • Czwartek [20.05.2021, 21:51:26] • [IP: 178.238.246.**]

W Swinoujsciu sie zarabia-jakim cudem zarabia sie ponad 5000 tys., pytanie kto tyle bierze na reke, skad te dane zostaly wziete, kto ten ranking przeprowadzal, jedynie moga tyle zarabiac w radzie miejskiej-to jest osobna bajka, Pytanie tylko jakie sa koszta zycia w miescie, zwlaszcza wynajmy i czynsze mieszkaniowe ktore ciagle ida w gore, zastanowcie sie co piszecie-ja zarabiam tyle przez dwa miesiace-pozdrawiam

Gość • Czwartek [20.05.2021, 21:51:04] • [IP: 88.156.128.***]

Kto ma trochę rozumu w głowie i trochę ambicji to zawinął się już z tej dziury bez perspektyw i żyje sobie na poziomie w spokoju.

Mariusz • Czwartek [20.05.2021, 21:50:22] • [IP: 37.47.129.***]

Ok, przyjeżdżam do Świnoujścia. Średnio płacą 2000-2500 na rękę. Wynajem mieszkania to około 1300 + czynsz i prąd=1800zł. Przy lipnej pracy zostaje nam 200zł na jedzenie i głodówki lub 700zł na normalne jedzenie. Odłożyć nic się nie uda, nie mówiąc już o odłożeniu pieniędzy. Takie są realia a nie wyimaginowane teksty z netu.

Gość • Czwartek [20.05.2021, 21:28:29] • [IP: 176.221.123.***]

Dąbrowa Górnicza, Sosnoowiec i Świnoujście mają większość SLD w RM. TU WARTO MIESZKAĆ.

Gość • Czwartek [20.05.2021, 21:28:20] • [IP: 83.23.225.**]

Słabo płacą, a ceny, że nie starcza. Młodzi jedzcie za granicę, a nie harujecie za grosze

Gość • Czwartek [20.05.2021, 21:24:54] • [IP: 37.47.175.***]

stomatolodzy jeżdżą Porsche tak samo handlarze nieruchomościami plus paru lekarzy, hotelarzy i może fryzjerki dla Niemców. Reszta nigdy w życiu się w tym mieście nie dorobi chyba że na pływaniu ale tutaj jedynie są zarejestrowani.

Gość • Czwartek [20.05.2021, 21:19:48] • [IP: 176.221.123.***]

20.05.2021, 21:08:26] • [IP: 46.231.59.**]a co ty sie tak chwalisz znam takich jakby mogli to by z gowna kotletów narobili, jestes z poza gratulacje ale po co sie tak obnosic zasrancu

Gość • Czwartek [20.05.2021, 21:19:03] • [IP: 31.0.40.***]

Wojsko, policja, straż graniczna i wszystko jasne skąd taka średnia

Gość • Czwartek [20.05.2021, 21:16:44] • [IP: 37.47.144.**]

Żart się udał. 2400 zł to dużo?? A wynajem mieszkania 1800 zł.

Gość • Czwartek [20.05.2021, 21:09:28] • [IP: 46.231.59.**]

SUPER WPIS, przynajmniej można się pośmiać ość • Czwartek [20.05.2021, 20:13:28] • [IP: 195.136.136.***] Jak mieszkam z kotem, to średnio mamy po trzy nogi :) :) :)

Gość • Czwartek [20.05.2021, 21:08:26] • [IP: 46.231.59.**]

Ciekawe bardzo skąd te 5 tys. zł. przepracowałam nawet na stanowiskach kierowniczych i 1, 5 tys zł. mi ciągle brakuje !!

Gość • Czwartek [20.05.2021, 21:07:29] • [IP: 213.155.174.**]

Dzięki Bogu wyniosłem się z tej dziury w 2019 r. Mam teraz dom z ogrodem w Szczecinie, a nie mieszkanie na poddaszu w Świnoujściu. Tylko wyzysk i małomiasteczkowość.

Gość • Czwartek [20.05.2021, 20:46:36] • [IP: 37.47.182.**]

ciekawe nawet bardzo ciekawe ponad 5 tyś

Gość • Czwartek [20.05.2021, 20:45:59] • [IP: 176.221.122.***]

Tu nie ma przedsiębiorstw. Ostatnie rozwaliliście wy politycy. MSR na przyklad.

Oglądasz 51-75 z 90
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■