POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [25.04.2021, 18:23:28] • Świnoujście

Dzieli ich granica, ale łączy wspólna pasja! Biegacze ze Świnoujścia pozdrawiają biegaczy z Niemiec

Dzieli ich granica, ale łączy wspólna pasja! Biegacze ze Świnoujścia pozdrawiają biegaczy z Niemiec

fot. Czytelnik

Pandemia wymusiła zmiany w wielu obszarach naszego życia. Nie zmieniła jednak potrzeby realizacji naszych pasji. Biegacze ze Świnoujścia dobrze o tym wiedzą i codziennie można ich zauważyć w różnych rejonach miasta, również tych blisko naszych niemieckich sąsiadów. Świadczy o tym chociażby kartka, która zawisła na ogrodzeniu w Świnoujściu przy granicy z niemieckim Korswandt. Znalazła się na niej specjalna wiadomość od świnoujskich biegaczy dla biegaczy z Niemiec.

Biegacze ze Świnoujścia pozdrawiają biegaczy z Niemiec i dodają, że tęsknią za wspólnym bieganiem nad jeziorem Wolgastsee.

Jak widać biegacze z naszego miasta nie zapominają o swoich kolegach z Niemiec z którymi przez pandemię i obowiązujące obostrzenia niestety nie mogą się teraz swobodnie spotkać i wspólnie pobiegać.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 37

Gość • Środa [28.04.2021, 09:30:42] • [IP: 31.0.42.***]

Piekna inicjatywa. Rozsyłać trzeba dobro. A ci nasi wiecznie narzekajacy na kanapach, to naprawdę nie ma słów.

Gość • Wtorek [27.04.2021, 00:05:12] • [IP: 5.173.140.***]

A niemieccy biegacze osikali tabliczkę.

Gość • Poniedziałek [26.04.2021, 17:43:06] • [IP: 176.221.123.***]

Po lasach biegają, nie boją się?? To niech przez ahlbeck pobiegną jak są tacy odważni!! Grupować im się też wolno, przecież jest zakaz zgrupowań. Taki przykład dają, dobre.

Gość • Poniedziałek [26.04.2021, 16:18:55] • [IP: 176.221.122.**]

ten covid oprócz serca i płuc atakuje mózg

Gość • Poniedziałek [26.04.2021, 13:03:30] • [IP: 31.0.62.**]

Pewnie łączy ich polityka na temat braku zagrożenia ze strony Nordstream.

Gość • Poniedziałek [26.04.2021, 12:12:02] • [IP: 82.83.157.**]

Brawo dla takiej inicjatywy 👍. Jestem sam biegaczem i parokrotnie uczestnikiem ParkRunu w pięknym Świnoujściu i 10-km do Ahlbeck Właśnie kultura, sport i bliskie kontakty zbliżają lludzi, narody !! Czas najwyzszy zostawic PRZESZLOSC za soba i realizowac ze zyjemy w wspolnej Europie. Czy chcemy sie izolowac, poplulizowac i byc w ogonie Europy ?? Quo Vadis Polsko ?!

Gość • Poniedziałek [26.04.2021, 12:09:17] • [IP: 164.127.52.***]

Wszedłem wg hasztagu na #biegacześwinoujście. Energicznie prowadzona strona, z talentem, ale jedno mnie zaskoczyło, fotografia z 24 IV ukazująca ok.17 osób obok siebie, w większości bez masek - pozujących do fotografii przy wejściu do Parku Zdrojowego przy tej jakby bramie k.ronda przy ul.Chrobrego. Że przy trenowaniu nie trzeba mieć masek, to wiem (nawet chyba w parku nie trzeba), rowerzyści też nie muszą przy trenowaniu, ale że zbijają się biegacze w taką masę, blisko siebie? Przecież nada są obostrzenia zakazujące zgromadzeń większych niż 5 osób, nadal jest zakaz treningów zbiorowych z wyjątkiem sportowców profesjonalnych.

Gość • Poniedziałek [26.04.2021, 11:14:24] • [IP: 5.173.140.***]

Tak w pupę włazić...

Gość • Poniedziałek [26.04.2021, 09:25:43] • [IP: 164.127.52.***]

Jestem nastawiony baaaardzo sceptycznie do państwa niemieckiego, które ma sporo za uszami, jak choćby kolaboracja z małym hitlerkiem, Putinem (Nord Stream, oprzyrządowanie optyczne okrętów wojennych rosyjskie, ich dystans do USA przy otwarciu na Rosję). Niemniej oddzielam to od relacji z samymi ludźmi. Gdy jakiś Niemiec pytał mnie o drogę czy w Ś-ciu, czy w Niemczech (! tak, i tam błądzą, a Polak im wskazuje drogę), to pomagałem. Gdy właśnie nad jez.Wolgast znalazłem ślady pobytu chamów z Polski (na 90% z Polski, puszki po polskim piwie, torba z Netto), to wszystko posprzątałem i przewiozłem kilka kilometrów do kubła pod moim domem - bo było mi wstyd za rodaków ale też nie chciałem, by ta niemiecka ziemia była zaśmiecona. Ten zaś napis odbieram pozytywnie, jako gest przyjaźni - taka przyjaźń potrafi usunąć narosłe przez lata stereotypy o narodach. Choć ciekawe, czy na tyle znamy naszą kulturę, by ją wiernie Niemcom przedstawić.

Gość • Poniedziałek [26.04.2021, 08:35:08] • [IP: 86.170.126.**]

Jak tam swolocz Niemiec to. ...zaszczane ulice to super smieci w lesie sa ok a ludzie reagujacy na ten burdel to konfidenci. Tak?

Gość • Poniedziałek [26.04.2021, 08:06:21] • [IP: 89.151.35.***]

Do tej laurki Agatowska powinna była dołączyć butelkę wina musującego!

Gość • Poniedziałek [26.04.2021, 07:51:23] • [IP: 176.221.122.**]

Brawo Biegacze Świnoujscy.

Gość • Poniedziałek [26.04.2021, 07:06:56] • [IP: 157.25.141.**]

Straszne, ile w tym mieście nienawiści nieudaczników i frustratów do sąsiadów z Niemiec. Podły świnoujski motłoch.

Gość • Poniedziałek [26.04.2021, 06:01:55] • [IP: 176.221.122.***]

Do Gość • Niedziela [25.04.2021, 21:16:43] • [IP: 176.221.122.***] Już kiedyś pisałem tutaj siedzi garstka przygłupów zakompleksionych którzy nie mają własnego życia i wypisują pierdoły

Gość • Poniedziałek [26.04.2021, 06:01:23] • [IP: 185.210.38.***]

Pieknie.Mam gab.kosmetyczny i niemieccy klienci wciaz do mnie pisza ze yesknia i że czekają na otwarcie granicy na koniec korony i trzymają kciuki żebyśmy przetrwali.A polscy klienci...cisza dasz radę to dasz nie dasz to pójdą gdzie indziej.Poziom komentujących tu ludzi to dno. ...szkoda czasu na czytanie tych komentarzy...ludzie obudźcie się jakimi chamami jestescie

Gość • Poniedziałek [26.04.2021, 05:36:45] • [IP: 37.248.214.***]

Za duzo lamsu w mediach.Ja tez biegam i nie chwale sie tym w necie.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 22:26:41] • [IP: 185.210.39.**]

a wiaderko z wazeliną też było? Inicjatywa po prostu chwyta za serca.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 22:16:53] • [IP: 159.48.55.***]

Myslicie ze oni za wami tęsknią? Raz poszedłem pobiegać z wami. Nigdy więcej;)

Gość • Niedziela [25.04.2021, 22:11:50] • [IP: 88.156.206.**]

jeszcze niech im postawią szampana////

Gość • Niedziela [25.04.2021, 22:06:35] • [IP: 5.173.136.***]

Like.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 21:54:26] • [IP: 5.173.140.**]

To jest smutne patrząc z perspektywy człowieka, a historia" próbuje" zatoczyć koło.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 21:16:43] • [IP: 176.221.122.***]

bardzo fajna inicjatywa sie pozdrawiac, nie rozumiem tych niektorych durnych wpisow tutaj, znowu te wiesniaki swinoujskie

Gość • Niedziela [25.04.2021, 21:15:29] • [IP: 87.78.246.***]

Do 175...A raz debil zawsze debil.Nieda sie tego odkrecic niestety.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 20:59:14] • [IP: 5.173.129.**]

Tak powinno być zawsze, jesteśmy sąsiadami.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 20:50:32] • [IP: 37.47.175.**]

Dobry Niemiec to m... Niemiec

Oglądasz 1-25 z 37
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■