POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [25.04.2021, 20:19:31] • Świnoujście

Miała być duma – jest wstyd

Miała być duma – jest wstyd

2021 rok(fot. iswinoujscie.pl )

W lipcu 2019 rok miasto w ramach przebudowy Promenady stworzyło ogród zmysłów, w którym zasadzono wiele egzotycznych roślin. W pierwszym roku założono nad nimi zakupiony dla nich za prawie 87.000 zł. namiot wyglądający jak kosmiczne igloo, który miał zabezpieczyć rośliny i pomóc im zaadoptować się w tym miejscu. W tym roku go jednak nie rozstawiono.

„Mimo, iż są to rośliny doskonale adoptujące się w klimacie Morza Bałtyckiego, to ta strefa świnoujskiego ogrodu zmysłów będzie objęta szczególną opieką. Na zimę nad drzewami będzie rozpościerany namiot, w którego wnętrzu będzie panował klimat swoistej palmiarni. Ponadto w rejon ogrodu doprowadzono sieć elektryczną, która umożliwi podłączenie kabli grzewczych chroniących korzenie roślin podczas mrozów” – pisano na oficjalnej stronie miasta w lipcu 2019 r.

Miała być duma – jest wstyd

2020 rok(fot. iswinoujscie.pl )

Kilka dni temu oczom mieszkańców ukazał się jednak zupełnie inny widok. Część imponujących roślin niestety nie przetrwała obecnej zimy.

Miała być duma – jest wstyd

2020(fot. Sławomir Ryfczyński )

Widok kikutów ogołoconych roślin pokazuje smutny wizerunek miejsca, które było i miało nadal być dumą świnoujskiej Promenady.

Miała być duma – jest wstyd

2021(fot. iswinoujscie.pl )

Jako redakcja martwiliśmy się o zabezpieczenie tych egzotycznych roślin już 6 stycznia 2021 r. Nasze obawy się potwierdziły, rośliny uległy zniszczeniu. Wydaje się nam, że zaszkodził im nie nasz klimat, ale niestety ludzie, którzy nie dopilnowali odpowiednich dla nich warunków. Kiedy i czy w ogóle dadzą radę odrosnąć?

https://iswinoujscie.pl/artykuly/68990/

Miała być duma – jest wstyd

2021(fot. iswinoujscie.pl )

- Wiele roślin ogrodu sensorycznego, w tym palmy, dobrze poradziło sobie z zimowymi warunkami, przy zastosowaniu osłon. Juki gwatemalskie gorzej od innych roślin przechodziły aklimatyzację po posadzeniu i obecnie zostaną objęte obserwacją. Aktualnie na ich pędach pojawiły się pączki, a ich stan ma szansę poprawić się w nowym sezonie wegetacyjnym - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych z Urzędu Miasta Świnoujście.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 91, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-91 z 91

Gość • Niedziela [25.04.2021, 21:20:37] • [IP: 88.218.253.**]

Strata pieniędzy na durne pomysły. Tylko to potrafią nasi urzędnicy (nie mówię tu tylko o Świnoujściu) Zamiast palny trzeba było ogród japoński zrobić a rośliny by przetrwały bez problemu.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 21:16:29] • [IP: 86.15.80.*]

Niech zgadne: wytna, plac zaleja betonem i postawia sciane placzu

Gość • Niedziela [25.04.2021, 21:13:00] • [IP: 83.23.222.**]

Że coś zostało zaniedbane zniszczone to urzędnik tym się się nie martwi przecież to nie jego pieniądze - najważniejsze że premie zostały wypłacone.

ja • Niedziela [25.04.2021, 21:11:03] • [IP: 5.173.8.**]

Moim zdaniem to savzwyczajnie nierozsadne pomysly.Zamiast szanowacswoja przyrode na sile chce sie zrobic Dubaj chyba.Taki chaos i brak pomyslu. kupa betonu i palmy. bylem pare razy i na pewno sie nie wybiore ponownie.Sa nad morzem jeszcze miejsca ktorych nie zniszczyl czlowiek glupimi inwestycjami.Postawcie jeszcze na środku maly stok narciarski i bedzie Dubaj bis ale tylko bis.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 21:10:33] • [IP: 83.23.226.***]

W niektórych układach politycznych nie byłoby mowy o zaniedbaniach a o sabotażu. Niech się oświeceni spece od politycznej logistyki wypowiedzą.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 21:10:11] • [IP: 37.8.230.***]

Zmarnowane publiczne pieniądze na fanaberie pewnych osób.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 21:07:06] • [IP: 37.47.145.***]

Co ten urzędas za bzdury opowiada? Te juki będą że dwa lata odbijały a wystarczyło rozłożyć ten piep... Namiot kupiony za gruba kasę. Znowu robią z nas idiotiw i marnują pieniądze publiczne. Nieudaczniki. Niech michalska mniej myśli o czerwonej kanapie a więcej uczciwie pilnuje tego za co bierze kasę od podatników.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 21:05:20] • [IP: 37.248.179.***]

Urząd potrafi mieszkańcom dokładać podwyżki a potem nasze pieniądze wyrzucić beztrosko wyrzucić w błoto.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 21:02:00] • [IP: 188.146.165.**]

Gdzie jest namiot??

Gość • Niedziela [25.04.2021, 20:56:41] • [IP: 188.146.101.**]

a ktoś się spodziewał że będzie duma?

Goś • Niedziela [25.04.2021, 20:45:36] • [IP: 176.221.123.***]

"Palmy sobie dobrze poradziły" no faktycznie te wysuszone wiechcie świetnie sobie poradziły, obraz nędzy i rozpaczy 🤮

Gość • Niedziela [25.04.2021, 20:40:28] • [IP: 37.30.22.***]

Chore i drogie pomysły Vice prezydentowej prowadzą to miasto do ruiny.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 20:39:07] • [IP: 37.248.171.***]

Bo to drzewo to Lipa

Gość • Niedziela [25.04.2021, 20:38:34] • [IP: 176.221.122.**]

A co się dziwić skoro do wszystkich prac ogrodniczych jest faworyzowana przez podwładną Janusza firma pani Gawr...kiej. Ktora to firma idzie tylko na ilość a nie jakość, a mamy w mieście wspaniałych ogrodników czy ogrodnika którego praca i rośliny czy ogrody są opisywane w pismach ogrodniczych. Szkoda tylko że urząd nie potrafi wykorzystać takiej osoby.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 20:31:12] • [IP: 5.173.139.**]

Kikut Park Avenue 🤣🤣🤣

Gość • Niedziela [25.04.2021, 20:26:17] • [IP: 5.172.232.***]

Panie Jaz już czas...

Oglądasz 76-91 z 91
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■