POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [23.04.2021, 15:45:12] • Świnoujście

Sterylizują koty fachowo

Sterylizują koty fachowo

fot. Czytelnik

Trzeba nagłaśniać dobre rzeczy, które się dzieją w schronisku przy obecnym operatorze i być może niektóre złe opinie ulegną weryfikacji - pisze nasz Czytelnik/ Czytelniczka.

Przez lata zaniedbań, schronisko w Świnoujściu, nie cieszyło się dobrą opinią w środowisku - pisze nasz Czytelnik/ Czytelniczka.- Ale trzeba nagłaśniać dobre rzeczy, które się dzieją w schronisku przy obecnym operatorze i być może niektóre złe opinie ulegną weryfikacji.

Przykładem dobrej, sumiennej pracy jest sterylizacja wolno żyjących kotów, którą zajmuje się P. Marta. Młoda osoba, która czyni to z wielką determinacją, konsekwencją, uporem i sercem - czytamy dalej w liście. - Polecam wszystkim opiekunom wolno żyjących kotów. Nie trzeba chyba przypominać, że jest to korzystne dla tych zwierząt.

Sterylizują koty fachowo

fot. Czytelnik

Uregulowana populacja to mniej chorych, zaniedbanych kotów i sporów dotyczących ich bytowania np. na działkach. Warto o tym napisać, ponieważ jest to problem wymagający rozwiązania i opiekunowie społeczni (i nie tylko) powinni być świadomi, gdzie i do kogo mogą się zgłaszać - podsumowuje w liście nasz Czytelnik/ Czytelniczka.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Gość • Czwartek [29.04.2021, 09:33:01] • [IP: 37.47.122.**]

Program sterylizacji kotów wolno żyjących funkcjonuje w Świnoujściu od wielu lat. Dzięki temu coraz mniej widuje się kotów w ogóle nie tylko chorych. Wspomniany program nie ma nic wspólnego ze wspomnianym schroniskiem, lekarza weterynarii, który te zabiegi wykonuje wybiera i opłaca gmina Świnoujście pod nad, orem WOŚ.

Gość • Sobota [24.04.2021, 22:50:50] • [IP: 88.218.254.***]

Proszę odjebać się od grzanki naraaaa

Gość • Sobota [24.04.2021, 22:27:58] • [IP: 5.173.8.***]

kiciuś na zdjęciu lekko spękany

Gość • Sobota [24.04.2021, 21:22:53] • [IP: 176.221.123.**]

Bardzo dziękujemy za pomoc w wysterylizowaniu naszych trzech podwórkowych kotków sami byśmy nie byli wstanie nawet ich złapać.Jeszczeraz bardzo dziękujemy.

Gość • Sobota [24.04.2021, 19:02:08] • [IP: 188.146.131.**]

One nie są dzikie, mieszkają na działkach mają swoich opiekunów, są karmione mają swoje pomieszczenia nic im nie brakuje, tylko się rozmnażać, i tak jest, a w pobliżu to już nawet ptaków nie ma, to nie jest 1 cz Y 2koty to są dziesiątki kotów, i dobrze że są steryłizowane,

Gość. Pisownią bolszewika • Sobota [24.04.2021, 10:36:42] • [IP: 164.127.102.***]

07:58:35] • [IP: 5.173.139.***] Sierściuchy. Na. M. Oim. Osiedlu. Mordują. Myszy. Również.

Gość • Sobota [24.04.2021, 10:19:18] • [IP: 176.221.123.***]

Nie ma możliwości wysterylizowania wszystkich ale ważne, żeby mieć kontrolę nad populacja.Nielatwo jest przetrwać okres jesienno -zimowy szczególnie dla kociego miotu z okresu jesiennego. Brak ciepła, jedzenia;kleszcze i inne robactwo powoduja choroby skracajace kocie życie. Oczywiscie trzeba brać pod uwagę, że szczególnie na działkach, nie wszyscy mają pozytywny stosunek do tych zwierzat. W czasach dostępu do różnych mediów, dobrze jest posłuchać, poczytać a nie popularyzować glupot, które bardziej szkodzą, jak pomagają kotom. Stanowia część naszego ekosystemu i wnoszą też wiele dobrego. Nie każdy z nich ma szczęście uzyskać pomoc, szczególnie w okresie jesienno-zimowym i niestety te piękne zwierzęta chorują dajac poczatek następnym chorym osobnikom, które często swoim wyglądem już nie zachwycają.

Gość • Sobota [24.04.2021, 07:58:35] • [IP: 5.173.139.***]

231. Tylko bolszewików podobnych do tych obroncow kocich. jaj. Te współczesne koty one w menii nie mają. Szczurów. Mam jednego. siersiciuka na. Działce. Tylko. Morduje. Ptaki.

Gość • Sobota [24.04.2021, 07:14:47] • [IP: 78.10.231.***]

Przepraszam, ale czegoś nie rozumiem. Sterylizacja dzikich kotów? Po co okaleczać te piękne zwierzęta. Chcemy plagi szczurów. To nie administratorzy wystawiający trutki są antagonistami szczurów lecz koty. Miłośnicy przyrody okaleczają zwierzęta? coś tu nie gra. A może za chwilę ktoś wpadnie na pomysł sterylizacji ludzi? Zostawcie barbarzyńcy dzikie koty w spokoju, a one się wam odwdzięczą.

Gość • Sobota [24.04.2021, 07:01:51] • [IP: 188.146.131.**]

Tylko pani Marta pomaga nam w zmniejszaniu się rozmnażania kotów, działki to nie schronisko i hodowla kotów, gdzie warzywa nie nadają się do spożycia, a ziemia śmierdzi ich odchodami, a reszta bez komentarza

Gość • Piątek [23.04.2021, 23:04:39] • [IP: 83.11.235.**]

Bardzo dobrze szkods tych biednych kotków

Gość • Piątek [23.04.2021, 22:46:47] • [IP: 176.221.123.**]

Gość • Piątek [23.04.2021, 17:46:29] • [IP: 167.114.102.***]Bardziej niż kundle trzeba opracować program sterylizacji pseudo właścicieli kundli

Gość • Piątek [23.04.2021, 21:31:30] • [IP: 176.221.123.***]

Żadna wrzutka!Pani Marta poproszona o sterylizacje i kastracje wolno żyjących kotów przez opiekuna spolecznego, wykazała się taka dyspozycyjnościa i takim zaangażowaniem, że nie sposób było o tym nie napisać!Zresztą inni też potwierdzają . Jeszcze raz wielkie podziękowanie. !

Gość • Piątek [23.04.2021, 20:55:40] • [IP: 31.0.25.***]

37.248.224 -- pośpiesz się i poszalej sobie seksualnie, bo jesteś wpisany pierwszy na liście.

Gość • Piątek [23.04.2021, 20:13:30] • [IP: 37.47.120.***]

Wrzutka jak zwykle z Urzedu Miejskiego, pochwała operatora ;) my pamiętamy jak trąbiono pochwały pod adresem fundacji" widze cię" jakoś ich nie widać i pani prezes, Barbara M. niestety

Gość • Piątek [23.04.2021, 19:50:01] • [IP: 46.76.58.**]

A Jarosław ten od kotów z Żoliborza wyraził zgodę na sterylizację kotów, czy w Świnoujściu robią to nielegalnie i to podlega karze więzienia do 5 lat...Bo według teorii Jarka :Koty są dobrem Narodowym w WOLSCE i podlegają ścisłej ochronie prawnej...🐲

Gość • Piątek [23.04.2021, 18:10:49] • [IP: 185.53.147.***]

A co aktualizacje kościół?

Gość • Piątek [23.04.2021, 17:50:53] • [IP: 37.248.224.***]

FACHOWCY OD WYCINANIA KOCICH JAJ. NIECH SIĘ SAMI WYKASTRUJĄ HA HA. SCHRONISKO TO ŚCIEMA I SPOSÓB NA WYŁUDZANIE PIENIĘDZY OD MIASTA. NIEDŁUGO TO KOMARY BĘDĄ KASTROWAĆ W ŚWINOUJŚCIU.

Gość • Piątek [23.04.2021, 17:46:29] • [IP: 167.114.102.***]

A kiedy sterylizacja kundli? Są o wiele bardziej uciążliwe niż koty

Gość • Piątek [23.04.2021, 17:15:05] • [IP: 37.248.217.***]

Potwierdzam Pani Marta jest super !

Gość • Piątek [23.04.2021, 16:49:34] • [IP: 188.146.131.**]

Ja również dziękuję pani Marcie, w al.sliwa kotwica to ona od ubiegłego roku wyłapała i dała koty do sterylizacji około 16 sztuk, , jest jeszcze dużo kotów do sterylizacji, w tym roku będzie mniej kotnych kocic, to i małych będzie mniej bo to tragedia ile tego jest. zostało zrobione ładne zadaszenie dla kotów, teren wysprzątany jest to poza terenem działek .. pozdrawiam. Fakt młoda dziewczyna ale robi dobrą robotę, brać z niej przykład

Gość • Piątek [23.04.2021, 16:48:37] • [IP: 188.146.163.***]

Zgadzam się z Tą opinią. Pani Marta pomogła nam w sterylizacji trzech kotów z ogromnym zaangażowaniem, profesjonalnie.Jestesmy wdzięczni i bardzo dziekujwmy

Oglądasz 1-22 z 22
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■