POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [09.05.2021, 21:32:17] • ¦winouj¶cie

Tunel nie bêdzie nazwany imieniem Stanis³awa Mo¿ejki?

Tunel nie bêdzie nazwany imieniem Stanis³awa Mo¿ejki?

Stanis³aw Mo¿ejko (fot. S³awomir Ryfczyñski )

Do Rady Miasta wp³yn±³ wniosek obywatela o nadanie budowanemu w ¦winouj¶ciu Tunelowi pod ¦win± imienia Stanis³awa Mo¿ejki.

W imieniu Rady wniosek rozpatrywa³a Komisja Skarg Wniosków i Petycji Rady Miasta. Komisja uzna³a jednak Wniosek o nadanie imienia tunelowi imienia Stanis³awa Mo¿ejki za przedwczesny i zaproponowa³a jego odrzucenie. Miasto koncentruje bowiem dzia³ania na samej budowie Tunelu, a ta potrwa do jesieni 2022 r. Radni zgodzili siê z t± argumentacj± i wniosek zosta³ odrzucony.

Temat nie wzbudzi³ ¿adnej dyskusji w¶ród radnych.

Nie oznacza to zamkniêcia dyskusji czy tunel powinien nosiæ imiê Stanis³awa Mo¿ejki prezydenta miasta w latach 1998 - 2000, który wiele lat ¿ycia po¶wiêci³ idei budowy tunelu pod ¦win±. Jak powiedzia³a radna Aneta Zdybel, do dyskusji nad tym kto bêdzie patronem tunelu pod ¦win± radni powinni wróciæ „bli¿ej terminu oddania tunelu do eksploatacji”.

Wniosek, ten jest jednak inicjatyw± mieszkañca ¦winouj¶cia i nie jest zwi±zany z oficjalnym listem do Radnych i Prezydenta miasta o którym pisali¶my poprzednio. Ten jak uda³o nam siê ustaliæ jest przygotowywany i bêdzie skierowany do w³a¶ciwych organów w najbli¿szym czasie.

¼ród³o: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 97, skomentuj, drukuj, udostêpnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodaj±c komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykê prywatno¶ci.

Zauwa¿y³e¶ b³±d lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Ogl±dasz 51-75 z 97

Go¶æ • Poniedzia³ek [10.05.2021, 07:57:15] • [IP: 185.18.48.**]

Witam, morze poprostu tunel ¦winoujski

Go¶æ • Poniedzia³ek [10.05.2021, 07:54:26] • [IP: 62.69.229.**]

Na czym polega koncentrowanie siê miasta na samej budowie tunelu? Z ³opatami chodz± tunel kopaæ i dlatego nie maj± czasu zaj±æ siê spraw±? Debilna argumentacja. Wg mnie nie powinno siê nadawaæ patronatów tego typu obiektom. Powinny powstawaæ nazwy neutralne. A jak ju¿ kto¶ upiera siê przy osobowym patronacie, to mam propozycjê: tunel im. ¶w. Stanis³awa. Zwolennicy Mo¿ejki i katolicy bêd± usatysfakcjonowani.

Go¶æ • Poniedzia³ek [10.05.2021, 07:54:09] • [IP: 178.238.245.**]

nie, no bez przesady, nie pana Mo¿ejki. My¶lê ¿e bêdzie pana ¯murkiewicza albo pani Michalskiej...

Go¶æ • Poniedzia³ek [10.05.2021, 07:45:57] • [IP: 176.221.123.**]

Nie róbcie sobie jaj, Mo¿ejko to kontrowersyjna i smieszna postaæ slyn±ca z rozbrajania min za pomoc± m³otka.A po cholerê nadawaæ jakie¶ imiona zwyk³emu tunelowi.

Go¶æ :) • Poniedzia³ek [10.05.2021, 07:36:20] • [IP: 164.127.61.***]

01:15:55] • [IP: 5.173.139.**] Czy on jest taki ba³tycki? Gdyby przebiega³ np.miêdzy l±dem sta³ym a Rugi±, to jeszcze by³oby to logiczne, ale przebiega pod cie¶nin±, która ma wody raczej s³odkie, z minimaln± domieszk± s³onych, p³ynie z Zalewu Szcz., który jest tzw.ograniczon± lagun±, zatok± morsk± z bardzo utrudnionym wp³ywem wód morskich.Bardziej zwi±zany jest z miastem i okolicami ni¿ samym morzem. A w ogóle to móg³by siê nazywaæ Tunelem Donka, bo przecie¿ gdy jest budowany, ¯YJE DONALD, i to JAK ¿yje... :)€ :)€ :)€ :)€

Go¶æ • Poniedzia³ek [10.05.2021, 07:18:28] • [IP: 83.23.196.***]

PEWNIE NAZW¡ P. tuska, BO CZ£OWIEK ZAS£U¯ONY NIE NADAJE SIE ABY GO UCHONOROWAC A Z£ODZIEJA I OWSZEM, MAMY PSZYK£ADY W CA£EJ POLSCE ¯E Z£ODZIEJ, DONOSICIEL I SZUBRAWIEC W NASZYM KRAJU JEST NA TOPIE.

Go¶æ • Poniedzia³ek [10.05.2021, 06:57:30] • [IP: 37.47.177.***]

Powinien nazywaæ siê poprostu woliñsko-uznsmski

Go¶æ • Poniedzia³ek [10.05.2021, 06:50:28] • [IP: 37.47.153.***]

Tunel Pod ¦win± i po problemie nikt nie bêdzie czu³ siê ura¿ony

Go¶æ • Poniedzia³ek [10.05.2021, 06:48:18] • [IP: 109.196.114.**]

Nazwy duzych i waznych projektow dla jraju albo regionu zawsze nadawalo sie imieniem tego kto to wymysli³ albo zrealizowa³.Nie robcie z wszystkiego polityki bo ludzie maja daosc juz tej wojenki.dla mnie nie ma znaczenia czy zaslugi sa po stronie pisu po sld tego czy tamtego.Ktos mial wizje ktos to po raz pierwszy przedstawil a potem np przez czesc zycia dreptal aby to realizowac wiec temu komus nalezy sie pamiec i szacunek tym bardziej jesli jest to projekt spoleczny ponad podzialami.Tunel taki jest gazoport tez wazny projekt a ze budowal i projektowal go ten albo inny nie moze byc jaka¶ ujm±.Smialiscie sie z tego jak kolejni politycy obiecywali tunel i nazywaliscie to bajkami.Ktos jednak powiedzial a potem zrobil i to sa fakty ktorych zadne szczekanie nie zagluszy.Cieszyc sie trzeba ze bedzie tunel a potem szybka droga do Szczecina bo niby na zachodzie jestesmu a infrastruktora drogowa u nas byla gorsza niz w tzw" Polsce B".Jedni gadaja drudzy robi±

Go¶æ • Poniedzia³ek [10.05.2021, 06:03:54] • [IP: 176.221.123.***]

Tunel imienia Tuska i Schetyna.

Go¶æ • Poniedzia³ek [10.05.2021, 03:17:41] • [IP: 176.221.122.**]

Kontrowersyjna osoba NIE

Go¶æ • Poniedzia³ek [10.05.2021, 01:28:51] • [IP: 178.238.247.**]

Popieram. Nale¿y siê to p. Stanis³awowi. Przez wiele lat walczy³ o ten tunel dla nas, gromadzi³ dokumentacjê, konsultowa³ temat z wieloma specjalistami. Nie mia³ farta, tak jak obecny prezydent, ¿e ma dostêp do worka kasy z Unii bo w tamtych latach o Unii tylko nieliczni nie¶mia³o marzyli. Tunel powinien nosiæ imiê Stanis³awa Mo¿ejki !!

Go¶æ • Poniedzia³ek [10.05.2021, 01:19:47] • [IP: 188.146.165.*]

22:27. ...22.***-a kiedy i jakie zosta³o nadane wg poprawmosci politycznej?! Ja nie znam takiego. Pewnie jeste¶ kolejnym ignorantem, który my¶li, ¿e port LNG taki jest. Nie! Nazwa gazoportu wynika z tego, ¿e to Lech Kaczyñski jest autorem koncepcji gazoportu w ¦ciu. To on rozpocz±³ budowê -na etapie projektu, prac wstêpnych. Wiedza pomaga ¿yæ i nie o¶miesza, a ty o¶mieszy³e¶ siê.

Go¶æ • Poniedzia³ek [10.05.2021, 01:15:55] • [IP: 5.173.139.**]

Tunel Ba³tycki. Wystarczy.

Go¶æ • Poniedzia³ek [10.05.2021, 01:14:13] • [IP: 212.204.50.***]

Czy musi byæ czyjego¶ imienia, my¶lê ¿e nie.

Go¶æ • Poniedzia³ek [10.05.2021, 01:07:32] • [IP: 176.221.123.**]

No Jego pomys³ i Jego imieniem i nazwiskem powinien byæ nazwany tunel. chyba Nie ¯murk.ewicza... Chyba ze by mia³ siê nazywaæ. Dziura ¯mura. JMIENIEM TEGO TYPA ¯.POWINNA BYÆ NAWANA KARA ¯A CWANIACTWO ALBO OPIS Z£ODZIEJA. TY ¯MURKU...BLEEE

Go¶æ • Poniedzia³ek [10.05.2021, 00:53:28] • [IP: 84.213.24.***]

Tunel imienia taczkowego? Nie? To mo¿e tragedii kaczyñskiej?

Go¶æ • Poniedzia³ek [10.05.2021, 00:44:49] • [IP: 192.95.4.***]

A co za cioty zadecydowa³y, ¿e nie bêdzie?! Nieudaczny Gumol skrad³ pomys³, tak jak wszystko...

Go¶æ • Poniedzia³ek [10.05.2021, 00:44:15] • [IP: 45.56.228.***]

Tunel Mieszkañców. Bo to oni za niego p³ac± podatkami. I to oni siê zrzucali na Mo¿ejkowe" cegie³ki" które zniknê³y w do dzi¶ nie wyja¶nionych okoliczno¶ciach. To nam siê nale¿y za ciê¿k± pracê jak broszka Beacie. I za te 70 lat marzniêcia na promach.

Go¶æ • Poniedzia³ek [10.05.2021, 00:39:10] • [IP: 176.221.122.***]

A nie mo¿e byæ od nazwiska konstruktorow? Np Zheng dan chung?

Go¶æ • Poniedzia³ek [10.05.2021, 00:38:50] • [IP: 89.64.103.**]

Powinno byæ jak na ¶wiecie, na ka¿dym tunelu jest tabliczka Tunel xxx metrów i koniec ¿adne nazwy, zmieni siê opcja i bêd± zmieniaæ patrona.

Go¶æ • Poniedzia³ek [10.05.2021, 00:22:36] • [IP: 176.221.122.**]

Nie bêdzie ¿adnej nazwy ! I koniec kropka.

Go¶æ • Niedziela [09.05.2021, 23:39:27] • [IP: 176.221.123.**]

Tunel powinien nazywaæ siê: Tunel S³owiañski lub Tunel Piastowski. Tak jak kana³ Piastowski. Podkre¶laj±c polsko¶æ tych ziem i to ¿e ¦winouj¶cie to polskie miasto i Polacy tu mieszkaj±. I Polska ten tunel wybudowa³.

Go¶æ • Niedziela [09.05.2021, 23:29:12] • [IP: 176.221.123.**]

Lolek • Niedziela [09.05.2021, 22:47:05] • [IP: 77.241.106.***]Tak to sobie np...kota nazwij.

Go¶æ • Niedziela [09.05.2021, 23:23:19] • [IP: 95.40.100.**]

Tunel powinien mieæ nazwê cis w rodzaju zakopianki mo¿e podwodzianka? Bêdzie ³atwiej w wiadomo¶ciach podawaæ ¿e korek na podwodziance ;)

Ogl±dasz 51-75 z 97
■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym¶ o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy¶lij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrze¿enie dla czê¶ci województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mog± wyst±piæ w niedzielê po po³udniu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegaj± tak¿e przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mog± powodowaæ podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wyda³o ostrze¿enie meteorologiczne dotycz±ce burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowi±zuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielê 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkañcy i tury¶ci! Dla ca³ego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrze¿enie przed upa³ami - dzi¶ od godz. 11:00 do 21:00 temperatura mo¿e osi±gaæ od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiêkszaj± ryzyko udaru s³onecznego i odwodnienia. Pamiêtaj o regularnym piciu wody, unikaj d³ugiego przebywania na s³oñcu i zachowaj szczególn± ostro¿no¶æ wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczy³o, by zorganizowana grupa w³amywaczy spl±drowa³a sklep jubilerski znajduj±cy siê w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w ¦winouj¶ciu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybê, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z ca³ej okolicy. W nocy z soboty na niedzielê dosz³o do jednego z najpowa¿niejszych w³amañ w ¦winouj¶ciu w ostatnich latach. Celem przestêpców by³ sklep jubilerski znajduj±cy siê w pasa¿u handlowym w markecie Kaufland. Wed³ug informacji, do których dotar³a redakcja, sprawcy dzia³ali wyj±tkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali siê pasa¿u handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeñ przedostali siê do wnêtrza, a nastêpnie przy u¿yciu m³otów wybili szybê sklepu jubilerskiego. Ca³a akcja mia³a trwaæ zaledwie kilka minut. W tym czasie z³odzieje opró¿nili sklep z bi¿uterii i b³yskawicznie opu¶cili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi siê o stratach siêgaj±cych nawet 1,5 miliona z³otych, jednak na obecnym etapie ¶ledztwa kwota ta nie zosta³a oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcjê wynika, ¿e sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■