POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [08.05.2021, 11:12:58] • Świnoujście

Mieszkanka pyta co z obiecanym placem zabaw przy Steyera: Zamiast placu zabaw powstała trójkątna kuweta dla kotów

Mieszkanka pyta co z obiecanym placem zabaw przy Steyera: Zamiast placu zabaw powstała trójkątna kuweta dla kotów

fot. iswinoujscie.pl

Co z tym placem zbaw przy Steyera? Plac zabaw, który powstał to jedno wielkie nieporozumienie ? Tak przynajmniej wynika z tego co w liście do redakcji pisze jedna z mieszkanek. Chodzi o plac zabaw , który miał powstać przy bloku TBS przy ulicy Steyera. - Miasto nie wywiązało się z obietnicy i nie powstał plac zabaw. W miejscu placu zabaw zbudowano trójkątną kuwetę dla kotów - opisuje Czytelniczka.

Jak dowiadujemy się od mieszkanki przez cały okres rekrutacji mieszkańców bloku TBS były zapisy o placu zabaw dla dzieci.

- Prezydent Miasta w odpowiedzi na pytanie o plac zabaw, stwierdził, że to zadanie inwestora. Inwestorem bloków przy ulicy Steyera jest miasto - podsumowuje mieszkanka.

Co na to miasto?

- Plac zabaw, znajdujący sic na terenie nieruchomości przy ul. Kontradmirała Włodzimierza Steyera 11 i 13, został wykonany zgodnie z zamiennym projektem wykonawczym do projektu zagospodarowania terenu. Zdajemy sobie sprawy, ze jest on niewielki, jednak biorąc pod uwagę: 1) wielkość i specyfikacje działki, 2) przepisy techniczno-budowlane realizacji inwestycji mieszkaniowych, dotyczące m. in. odległości placów zabaw od: a) okien sąsiadujących budynków mieszkalnych, b) miejsc postojowych, c) miejsc gromadzenia odpadów, nie było możliwości zrealizowania większego miejsca do zabaw dla dzieci - wyjaśnia Prezes zarządu TBS Lokum, Jolanta Kraszewska - Jurkowska.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 36, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 36

Gość • Niedziela [09.05.2021, 08:48:40] • [IP: 5.173.139.**]

Wybudują piękne osiedle ale na karsiborskiej w" lesie szwagra"

Gość • Niedziela [09.05.2021, 06:13:45] • [IP: 188.146.131.**]

U nas na działkach to koty są ważniejsze niż nasze grządki, Nawet karmę dostają od obrońców kotów, a że jemy warzywna obsrane przez koty to nikogo nie obchodzi, koty mają się dobrze sty dzialkowiczu zbieraj te odchody ponieważ one mają różne choroby, są nie leczone bo są tak zwane wolno żyjące

Gość • Niedziela [09.05.2021, 00:54:15] • [IP: 176.221.122.***]

Bo to są rowerownie a nie garaże.

Gość • Sobota [08.05.2021, 23:51:22] • [IP: 176.221.123.**]

To osiedle gdzie było morderstwo?

Gość • Sobota [08.05.2021, 22:39:12] • [IP: 89.151.36.***]

Przy kuwecie brakuje czerwonej kanapy za 40 tyś.sztuka...

Gość • Sobota [08.05.2021, 21:16:01] • [IP: 176.221.122.***]

Patodeweloperka zawitala do swinoujscia... ponownie... z rozmachem :) pierw platan teraz to osiedle, niedlugo wyjdzie tego wiecej :D

Gość • Sobota [08.05.2021, 20:55:32] • [IP: 5.173.141.***]

dlaczego spodziewasz od tych ludzi dotrzymania slowa?kupiles(a)s mieszkanie od zlodzieja jedlinskiego i jego poplecznikow? ci ludzie obiecaja ci wszystko przed kupnem ciekawe czy mowilil ze mieszkania w zacisznym miesjcu beda przy obwodnicy?

Gość • Sobota [08.05.2021, 20:52:18] • [IP: 83.23.225.**]

Właśnie same blokowiska. Deweloperzy też żadnych placów zabaw nie robią. Miasto pozwala na to. A garaże to takie mają ceny, że za 1 spokojnie plac zabaw by powstał. W latach 90-stych Świnoujście miało swój urok a teraz biznes, biznes, smutne to

Gość • Sobota [08.05.2021, 20:19:53] • [IP: 178.238.252.**]

Garaze w budynku dla biednych, to jakieś nieporozumienie!Nie stać mieszkańców na czynsz, wiekszości, Miasto dopłaca a stać na auto i nowiutki garaż...brak słów.Zamiast garaży, można było zaprojektować, mieszkania.

Gość • Sobota [08.05.2021, 17:23:29] • [IP: 178.238.246.***]

Nie użytkują garaży bo są źle zbudowane 😂 wysokość 1, 5 metra to można się jedynie wczołgać 😜

Gość • Sobota [08.05.2021, 17:15:06] • [IP: 176.221.123.**]

Tam, gdzie buduje miasto mieszkania komunalne za czasów Żmurkiewicza jest horror. Na Krzywej przećwiczyli przekręty, do tej pory nie ma wykonanej ekspertyzy budowlanej co to są za kategorii budynki ? Zmurkiewicz ucieka od tematu 20 lat, a czas leci. Jaki przekręt budowlany zasiedlili bez zezwolenia na uzżytkowanie taki jest, a prezio bryluje w internecie jako wielki budowniczy tunelu. Żałosny typ i ten jego cały dwór.

Gość • Sobota [08.05.2021, 15:01:50] • [IP: 31.11.129.***]

Ja słyszałem że te mieszkania komunalne kosztowały ponad 8.000 zł za metr. To deweloperzy budują taniej bo jeszcze zarabiają. I im starcza na plac zabaw a miastu tylko na trzy deski na kuwetę. Widocznie prezydent wyszedł z założenia że dzieci z budynków komunalnych nie muszą mieć placu zabaw.

Gość • Sobota [08.05.2021, 14:49:13] • [IP: 185.210.37.***]

Garaże jeszcze czekają na podwyżki hahaha teraz chcą po 450zeta za miesiąc, a budynek już dwa lata prawie stoi.

Gość • Sobota [08.05.2021, 14:18:55] • [IP: 5.173.141.**]

Skoro nie ma miejsca na plac zabaw, to po co było kłamać, że powstanie. Kłamanie jest zgodne z przepisami? Urzędnicy nie wstyd Wam?

Gość • Sobota [08.05.2021, 14:12:27] • [IP: 37.47.146.***]

a czemu tam nikt nie użytkuje garaży?

Gość • Sobota [08.05.2021, 13:47:17] • [IP: 5.173.131.***]

Najpierw trzeba zabrać im noże i butelki z piwem i wódką. Biedni ludzie tam mieszkający mają lepiej niż ja dymający codziennie 12h a było być" biednym"

Gość • Sobota [08.05.2021, 13:37:32] • [IP: 176.221.122.***]

Już idem z mojim mruczusiem nakupkać meow

Gość • Sobota [08.05.2021, 13:36:20] • [IP: 83.23.81.***]

TO WŁASNIE SĄ RZĄDY NASZEGO MIASTA, ZAMIAST DBAC O MIESZKANCÓW I ICH WYGODY ZA KTÓRE ONI SAMI PŁACĄC PODATKI POWINNI MIEC TO MAJĄ KOTY KUWETY, PSY CMentarzE I PŁATNE PARKINGI, POWINNISMY POMYSLEC PRZY WYBORACH O TYCH NIEUDACZNIKACH KTÓRZY BŁYSZCZĄ GŁUPOTĄ LUB ZASPOKOJENIEM SWOICH NAJBLISZYCH.

Gość • Sobota [08.05.2021, 13:25:03] • [IP: 176.221.122.***]

Mieszkanko!Zostań w domu a twoje kłopoty i problemy z kuwetą dla kotów znikną na zawsze.

Gość • Sobota [08.05.2021, 13:24:08] • [IP: 176.221.122.***]

Ciesz się Mieszkanko z tej kuwety. Zamiast dziecka kup sobie kota. I tak za 2-3 lata ją zabiorą na parking bo te akurat u nas nie podlegają żadnym przepisom. Moga być bezpośrednio pod oknami i wszyscy to mają głeboko w d...e

Gość • Sobota [08.05.2021, 13:17:43] • [IP: 78.10.206.*]

Dobra i kuweta nawet w niej można składać ofiary coronavirusa, które jak codziennie widzimy ścielą się bardzo gęsto i potykamy się o nie w drodze do Biedronki i z powrotem... Służby porządkowe nie nadążają zbierać zwłok z ulicy.

Gość • Sobota [08.05.2021, 13:00:06] • [IP: 5.173.137.**]

Tylko według planów powinien być jeszcze płot i dwie tablice z grami

Gość • Sobota [08.05.2021, 12:57:31] • [IP: 5.174.253.***]

A gdzie tam plac zabaw jak tam miejsca nie m?! I mieli rację że nic więcej nie wybudowali

😒😒😒 • Sobota [08.05.2021, 12:52:31] • [IP: 37.30.52.**]

Hahaha znali wymiary działek i od początku mogli przewidzieć co się zmieści a co nie. Frajerstwo!

Gość • Sobota [08.05.2021, 12:47:10] • [IP: 185.210.38.**]

W reklamach inwestycji jest użyta liczba mnoga - place zabaw dla dzieci. To dlaczego nie powstał nawet jeden plac zabaw.?

Oglądasz 1-25 z 36
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■