POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [25.04.2021, 16:28:22] • Świnoujście

Internauta - Wymusiła pierwszeństwo na policji!

Internauta - Wymusiła pierwszeństwo na policji!

fot. internauta

Kobieta jadąca na rowerze zignorowała znak i cudem uniknęła zderzenia z samochodem. Na tym skończyło się jej szczęście - za kierownicą siedział policjant. Funkcjonariusze podjęli czynności służbowe.Sytuację opisał jeden z internautów.

- W piątek 23.04.2021r około godziny 18.35 rowerzystka jadąc ulicą Chopina w kierunku Matejki, nie zatrzymała się na znaku"stop" wymuszając pierwszeństwo na jadącym prawidłowo ulicą Matejki patrolu policji, tylko refleks funkcjonariusza uratował kobietę przed zderzeniem!
Policjanci natychmiast podjęli czynności służbowe - pisze internauta.

Jaką karę wymierzyli rowerzystce? - czekamy na informacje od rzecznika KMP.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 47, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-47 z 47

Gość • Niedziela [25.04.2021, 18:33:47] • [IP: 176.221.122.**]

Dlaczego na ulicach w centrum miasta, jak Armii Krajowej, Piłsudskiego, Matejki, Chopina, Piastowska, Paderewskiego, Narutowicza i wielu innych nie ma wyznaczonych tras dla rowerzystów na jednym z chodników, lub na jezdni , w zależności od możliwości organizacyjnych ruchu na danej ulicy ? To, że kierownik UM nie używa roweru i ma to wszystko w tyle, to są służby jak policja, które powinny wymusić ucywilizowanie ruchu rowerów w mieście, dla bezpieczeństwa mieszkańców. To co dzieje się z rowerzystami w centrum miasta to Afryka dzika ! A wystarczy wziąć przykłady z innych miast w RP i Europie, jak bezinwestycyjnie rozwiązali te problemy, malując jedynie wydzielone pasy dla rowerów. Policja, to nie tylko jeżdżenie po mieście, ale również obowiązek wymuszania na leniwej administracji miasta, wykonywania określonych działań związanych z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Czy musi ktoś zginąć pod kołami, bo trwałemu kalectwu uległy już setki mieszkańców - rowerzystów.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 18:29:30] • [IP: 176.221.122.**]

Jako codzienny obserwator ruchu drogowego, a za razem trochę znający się na przepisach ruchu drogowego zauważam że my sami " wychowujemy" sobie takich użytkowników ruchu drogowego.Rowerzyści czują się jako królowie na drodze, puszczanie na przejściach, brak interwencji policji itp.i od przypadku do wypadku tylko krok.I proszę nie pisać że jestem królem kierowcą. ..też jestem rowerkowcem...

Gość • Niedziela [25.04.2021, 18:28:15] • [IP: 176.221.123.***]

kierowcy są zlosliwi, nie przepuszczaja na przejazdach rowerow tylko przyspieszaja, juz wiele wypadkow spowodowali z rowerzystami przy rondzie koscielnym

Gość • Niedziela [25.04.2021, 18:20:59] • [IP: 188.146.165.***]

Wielokrotnie byłam świadkiem jak kierowcy wymuszają pierwszeństwo na ulicy 11 Listopada na pasach, mimo zielonego światła dla pieszych i rowerzystów. Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Jestem kierowcą, rowerzystką i pieszym.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 18:05:44] • [IP: 89.151.33.***]

Karać karać i jeszcze raz karać święte krowy na rowerze. Nauczeni że są pasy to jedzie a pierwszeństwa nie ma. Kierowcy cymbały jeszcze ich rozpieszczają i przepuszczają to potem są przypadki jak ten opisany. Karać po 500 zł a gdzie są jakieś patrole policji po mieście policja jest wogole w tym mieście w innych miastach chodzą patrole a tutaj śmiech na sali. Do tego syf gdzie nie spojrzeć ehhh pozdrawiam hejterow.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 18:05:43] • [IP: 176.221.123.***]

trzeba wprowadzic Karty Rowerowe to będą znac znaki drogowe

Gość • Niedziela [25.04.2021, 18:01:47] • [IP: 5.173.140.***]

Piesi i rowerzyści zachowują się jakby wszystko było im wolno i nie obowiązują ich żadne przepisy.

Kiśka • Niedziela [25.04.2021, 17:50:34] • [IP: 89.174.73.**]

Rowerzyści to" święte krowy". Jeżdżą pod kierunek! Mandat paniusi i nauczy się znaków drogowych.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 17:45:13] • [IP: 178.238.246.***]

No i dobrze. Może wreszcie zrobią pożadek z tymi debilami jeżdżącymi po chodnikach i nie uważającymi na ludzi, a szczególnie starymi babami myślącymi i mające przekonanie że są najważniejsze na świecie.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 17:45:06] • [IP: 37.47.153.***]

Rowerzyści to cipy i bałwany zagrażające życiu sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego i tyle

Gość • Niedziela [25.04.2021, 17:42:13] • [IP: 176.221.122.***]

Gość • Niedziela [25.04.2021, 16:56:46] • [IP: 89.151.34.***] XD polska język trudna język... właśnie o tym mówie... maseczki wam zjadły resztki mózgu i godności człowieka

Gość • Niedziela [25.04.2021, 17:07:06] • [IP: 176.221.123.**]

Jako zapalony rowerzysta to widzę już od dawna że naprawdę wielu powinna policja zabierać rowery i przymusowy egzamin z zasad ruchu. Fakt że wielu kierowców też inteligencją nie grzeszy a najgorsze że samczy instykt niepozwala im ustąpić pierszeństwa jakiemuś tam rowerzyście. .on najwarzniejszy a naprawdę zwykły burak.Nawet jeśli nie mamy pierwszeństwa to nie lepiej ustąpić??dać przejechać..uśmiechnąć sie. .łatwiej żyć.

Gość72 latka • Niedziela [25.04.2021, 17:02:58] • [IP: 89.151.33.**]

(176221122) Boski wnuczek jesteś.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 16:59:44] • [IP: 176.221.122.**]

Komentarze idealnych kierowców.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 16:56:46] • [IP: 89.151.34.***]

do 221.122. znów NIEROBIE masz coś do powiedzenia naprawde siedzisz cały dzen przy kąpie itylko obrażasz wszystkich. TROLU kąputerowy.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 16:55:15] • [IP: 164.127.52.***]

Jeśli źle jeżdżą rowerzyści, " bo nie mają karty rowerowej", to co powiedzieć o tych kierowcach, którzy mają nawet prawa jazdy, a potrącają, wymuszają, zabijają, łamią przepisy np. w zakresie ograniczeń prędkości?! A skutki ich przestępstw drogowych są daleko groźniejsze niż cyklistów. Przecież ja widzę codziennie ich łamanie przepisów! Nawet wczoraj widziałem samochód straży granicznej, jak chyżo pomykał ulicą W.Polskiego, zdecydowanie nie 50 km/h (ta ulica wręcz prowokuje, gładka, czasem dla pozoru zwężona, pusta...). Jeszcze gorzej jest na Karsiborskiej, tam scieżka rowerowa niczym nie jest odgrodzona od jezdni, na której, by zdążyć na prom lub bez powodu, biją rekordy prędkości wszelkie samochody, widziałem nawet takie, które jechały z prędkością co najmniej 150km/h, że słyszało się specyficzny świst, efekt przepływu powietrza po karoserii przy najwyższych prędkościach. Swoją drogą wystarczy, że przeskoczyłaby jezdnię sarna lub dzik, z kierowcy zrobiłby się kotlet mielony z mięsem ludzko-dzikim lub -sarnim

Gość • Niedziela [25.04.2021, 16:49:26] • [IP: 88.218.253.***]

zawiniła to ukarac, myslą ze wszystko im wolno i mają wszedzie pierszenstwo, bardzo dobrze ich tez obowiązują znaki...na drodze dobrze ze to policja była bo tak by się tłumaczyła ze miała pierwszenstwo...z tymi rowerami to plaga jest droga rowerowa a oni jadą ulicą. ..karac za to bo przeciez oni mają wyznaczone drogi

Gość • Niedziela [25.04.2021, 16:48:55] • [IP: 176.221.122.***]

maseczka na twarzy dziadków i babci które jeżdżą na rowerze sprawia, ze nie maja tlenu w mozgu i nie mysla racjonalnie

Gość • Niedziela [25.04.2021, 16:44:51] • [IP: 37.47.186.**]

Dlatego powinni przywrócić karty rowerowe. Rowerzysta to taki sam uczestnik ruchu jak i kierowca samochodu.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 16:41:57] • [IP: 178.238.249.***]

Większość rowerzystów nie zna zasad ruchu drogowego, jeżdżą jak chcą. Tak panowie policjanci, przekonaliście się ?

Gość • Niedziela [25.04.2021, 16:41:54] • [IP: 89.64.33.***]

Jaką karę ? 50 pompek, 50 przysiadów i 20 szpagatów.Taka powinna być kara. Babsko długo by pamiętało i tak szybko na rower by nie siadła.Tak mi się wydaje.

Gość • Niedziela [25.04.2021, 16:40:02] • [IP: 176.221.122.***]

Zabrać rower i niech kobita siedzi w domu i porusza się wyłącznie pieszo. Strach się bać takie bezgłowie spotkać na drodze. Mówię to zupełnie poważnie!!

Oglądasz 26-47 z 47
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■