POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [24.04.2021, 21:28:42] • Świnoujście

Mieszkaniec: Mechanik terroryzuje nas dymem!

Mieszkaniec: Mechanik terroryzuje nas dymem!

fot. Mieszkaniec

Mieszkańcy budynków przy ulicy Łużyckiej czują się okadzeni, wręcz zaczadzeni. Niemal każdego dnia, z komina warsztatu unoszą się kłęby cuchnącego dymu. Nie pomagają próby zainteresowania sytuacją straży miejskiej. Sam właściciel zakładu nie widzi w zadymianiu okolicy nic złego. Sprawę opisał jeden z mieszkańców.

- Od roku czasu jak nie dłużej pan mechanik terroryzuje nas dymem od spalania śmieci, brudnych szmat od oleju i innymi, przez które nie można złapać oddechu, nie wspomnę o otwarciu okna czy suszeniu prania na balkonie. Piątkowego dnia przekroczyło to wszelkie granice, zadymione zostało całe osiedle! Okropny, śmierdzący wręcz duszący dym dotarł do naszego oraz sąsiadów mieszkań. Ten człowiek ma w du... wszystkich dookoła, czuję się totalnie bezkarny. Dlaczego? Bo władza korzysta z jego usług? Tyle było huku na temat dronów patrolujących ulice miasta i co? Gdzie te drony są? Osoby takie jak pan mechanik wciąż zadymiają własne osiedle i nikt na to nie reaguje. Wystarczy tego. Wspomnę również, że straż miejska po 15 wykonanych telefonach nie odebrała. Więc do kogo człowiek ma się zwrócić? Dramat. Proszę by ktoś za to odpowiedzialny wypowiedział się w tej kwestii, zanim zaczadzi nas pan mechanik. Smród tego co on tam wypala, wgryza się w ubrania i w całe mieszkanie, tego się nie da usunąć tak szybko - pisze Mieszkaniec.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 90, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-90 z 90

Gość • Sobota [24.04.2021, 23:07:42] • [IP: 176.221.123.***]

a może Papierza wybierają a czytelnik o tym nie wie.

Gość • Sobota [24.04.2021, 23:03:45] • [IP: 185.210.38.***]

Mieszkańcy konfidenci za darmo sprzedaja

Gość • Sobota [24.04.2021, 23:00:36] • [IP: 185.210.38.***]

konfident masz cos z tego

Gość • Sobota [24.04.2021, 23:00:05] • [IP: 176.221.123.**]

W normalnym kraju zamkneli by debila w 5 minut a tu...wszyscy chcą wolności...kundlarze z pieskami..mohery ze swoja kocią wiarą..pseudo kierowcy też chcą robić co chcą i co hamowi zrobicie??

Gość • Sobota [24.04.2021, 22:42:07] • [IP: 178.235.147.**]

to na LUTYCKIEJ OD LAT TAK SMRODZI

Gość • Sobota [24.04.2021, 22:40:08] • [IP: 5.173.130.***]

Taka jest mentalność Polaków myślą o sobie a innych mają gdzieś i zatruwają Nas czy przez palenie w piecach byle czym czy też urzywanie starych samochodów . Oby pan zrozumiał, że obok pana mieszkają chore osoby i dzieci !A ci co śmieją się i krytykują innych walczących o ekologię życżę zdrowia dla ich rodzin i żeby nie rozpaczali po śmierci swoich bliskich !Bo obecnie umiera w Polsce kilkadziesiąt osób przez zanieczyszczenie powietrza !

Gość • Sobota [24.04.2021, 22:38:23] • [IP: 176.221.122.**]

Tu dalej obowiązują normy GOST (gosudarstwwiennyj obszciesajuznyj standard) , więc o co ten krzyk, tym bardziej, że dymy z sąsiedniej kotłowni węglowej PEC przekraczają kilkaset krotnie, te z warsztatu mechanika. Ponimajtie, że dopóki będą koryciarze PRL- owscy przy korycie miejskim, nic się nie zmieni, bo nie zmienimy u nich kodów genetycznych !! Poza tym potrzebna jest wiedza, a jej brak.

Gość • Sobota [24.04.2021, 22:34:43] • [IP: 185.210.36.***]

Był taki na Gałczyńskiego, najpierw ciął piłą mechaniczną nawet sklejki, płyty paździerzowe, a robił to na małym, ciasnym w stylu PRL-owskim osiedlu, gdzie odstępy między domami są kilkumetrowe, potem puszczał to z dymem, strasznym śmierdzącym - wywieszane w odległości ok.60 m od tego domu pranie śmierdziało nim. Ok.130 m od niego mieszkał ówczesny wysoki urzędnik wydziału ochrony środowiska, ale jakby nic się nie zmieniało kilka lat. Raz, mówił mi ktoś tam mieszkający, przyjechała straż miejska do tego tartaku. Jakiś czas potem tartak zamknął działalność, nawet dymienie się zredukowało i dziś jest znacznie mniejsze o ile nadal jest. To straszne, jeśli ktoś tak postępuje. Mam znajomego, który mimo że mógłby zaoszczędzić paląc węglem, to jednak kupuje droższy koks, którego w ogóle nie czuć, gdy się pali, jak gaz. Robi tak dlatego, by nie zasmradzać powietrza ludziom palącym wokół głownie gazem (choć również drewnem, bo w modzie są kominki - dym z drewna też jest szkodliwy).

Gość • Sobota [24.04.2021, 22:32:54] • [IP: 5.173.140.***]

To byla zawsze strefa przemysłowa pomiędzy gazownią a pecem. Tylko warsztaty i firmy usługowe. Ktoś pozwolił na zabudowę mieszkalną więc pretensje do...

Gość • Sobota [24.04.2021, 22:28:08] • [IP: 46.169.20.***]

Tragedia, widzę że ktoś wreszcie poruszł temat tego Gbura, !! My też chodziliśmy do niego prosiliśmy żeby nie palił tym świństwem to kazał wypiexalać z jego posesji

Gość • Sobota [24.04.2021, 22:25:47] • [IP: 37.47.190.**]

Konklawe

Gość • Sobota [24.04.2021, 22:17:12] • [IP: 5.173.130.***]

Mechanik a nie stać go na ekologiczne paliwo!! to wstyd panie mechaniku zatruwać wokół ludzi !pomyśl pan o swoich dzieciach i wnukach którzy mogą zachorować na astmę lub na raka !oby nie było za późno !

Gość • Sobota [24.04.2021, 22:14:51] • [IP: 176.221.122.***]

Gość • Sobota [24.04.2021, 21:45:33] • [IP: 176.221.123.***] Prawie kazdy ma piec na olej silnikowy, grzanie za darmo a jeszcze ludzie za wymiane.

Rozsądny • Sobota [24.04.2021, 22:09:52] • [IP: 89.64.124.**]

warsztaty były tam zawsze, trzeba był kupić mieszkania przy promce :-)

Gość • Sobota [24.04.2021, 21:45:33] • [IP: 176.221.123.***]

ale który mechanik, bo na Łużyckiej jest chyba 3 czy 4, i kolejny na Lechickiej

Oglądasz 76-90 z 90
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■