POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [29.04.2021, 08:31:07] • Świnoujście

Sezon coraz bliżej. Czas wciskania aut gdzie się da.../?!/

Sezon coraz bliżej. Czas wciskania aut gdzie się da.../?!/

fot. Czytelnik

Ta fotografia doskonale potwierdza tezę zawartą w tytule artykułu. Niestety, od ubiegłego lata nie miasto nie zrobiło zbyt dużo by zapobiec takim zachowaniom kierowcom. A to auto, wciśnięte przez kierowcę w skrawek zieleni na osiedlu przy ulicy Chełmońskiego jest tego dobitnym przykładem!

Jeśli tak będziemy się zachowywali to najmniejszy skwerek w mieście rozjechany zostanie oponami naszych czterech kółek. Ale pytanie najważniejsze jakie rodzi się gdy widzimy samochody zajmujące przestrzenie, najmniejszych choćby placów, dotyczy wieloletnich zaniedbań w organizacji przestrzeni parkingowych w Świnoujściu. Trudno już nawet ogarnąć zaniedbania w tej sferze. Co gorsza, wielu właścicieli i administratorów terenów prywatnych bierze najwyraźniej przykład z urzędniczej niemocy dokładając swoje cegiełki do obrazu miasta bezradnego w tworzeniu „strategii parkingowej". Iw efekcie mamy to co mamy. Na przykład kierowcę, który ledwo wysiada ze swojego auta ale wysiada szczęśliwy bo „wcisnął pojazd w skrawek wolnej przestrzeni.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 52, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 52

Gość • Czwartek [29.04.2021, 12:36:44] • [IP: 188.146.165.***]

Przykro patrzeć jak nie przestrzega nie przepisów n Naszym mieście a policja i straż tego nie widzi

Gość • Czwartek [29.04.2021, 12:32:40] • [IP: 5.173.136.***]

Miasto, niech się zainteresuje, że dla mieszkańców nie ma miejsc parkingowych.

Pingu • Czwartek [29.04.2021, 12:26:24] • [IP: 176.221.122.**]

I znów" burza w szklance wody".Jedni krzyczą-gdzie miał zaparkować-drudzy-na policję.Problem tkwi w" polityce rozwoju miasta!To władze powinny zarządzać terenami tak, aby rozwój miasta był" sensowny".TRZEBA SIĘ JEDNAK NA COŚ ZDECYDOWAĆ.Problem jest i nie rozwiąże się sam.Więc albo model austriacki-miasto-kurort prawie bez ruchu samochodowego /tylko miejscowi i dostawy/ Nowe budynki odpowiednio rozmieszczane.Parkingi ogólnodostępne dla wjeżdżających ale przed miastem. Komunikacja miejska która rozwozi ludzi/za bilet na wyciąg można jeździć po całym mieście busami/rozwiązanie takie sprawdza się przy niewielkich miejscowościach / Albo zdejmujemy 3/4 znaków, przestajemy co 5 metrów robić przejścia dla pieszych, budujemy parkingi wielopoziomowe/w różny sposób finansowane-miasto-współudział miasta-prywatne/. Ale również nie budujemy coraz więcej, zagęszczając do przesady istniejący teren tylko wyprowadzamy budownictwo" na zewnątrz". Zbroimy tereny wokół miasta itd, itp.Ale obecna władza woli trwać niż coś robić

Gość • Czwartek [29.04.2021, 11:56:31] • [IP: 5.173.130.***]

Kiedy wybory??

Gość • Czwartek [29.04.2021, 11:18:30] • [IP: 89.151.33.**]

Jak wprowadzą płatne parkingi to nagle okaże się że miejsc parkingowych jest pod dostatkiem. Tak jest pod przychodnią na Dąbrowskiego. Całe lata psioczyliśmy że nie ma gdzie parkować. Wprowadzili płatny parking i miejsca są.

Gość • Czwartek [29.04.2021, 11:18:18] • [IP: 46.231.59.***]

Nie przesadzajcie z tym brakiem miejsca, miejsce jest tyle że nie pod samymi" drzwiami". Ale jak przejście 100 m jest takim problemem dla większości to nie ma się co dziwić że co chwilę jakiś geniusz intelektu uraczy nas swoim błyskotliwym pomysłem.

LORD ADMIRALICJI • Czwartek [29.04.2021, 11:07:00] • [IP: 176.221.122.**]

TRZEBA KONIECZNIE TO BYDŁO ZDYSCYPLINOWAĆ I WYSADZIĆ Z SAMOCHODÓW, BO JAK TUNEL ZBUDUJĄ TO PRZYBŁĘDY NIE BEDĄ MIAŁY GDZIE PARKOWAĆ.

Gość • Czwartek [29.04.2021, 10:59:40] • [IP: 176.221.122.**]

Przecież to logiczne, gdy nie ma miejsc parkingowych to parkuję gdzie się da po trawnikach i innych placach. To wina samorządu i Tuska.

Gość • Czwartek [29.04.2021, 10:51:47] • [IP: 37.248.162.**]

Kiedyś to były czasy- teraz buractwo jeździ gratem do sklepu po bułki.Gonić, walić mandaty bez opamiętania.

Gość • Czwartek [29.04.2021, 10:47:33] • [IP: 31.0.183.***]

Straż Miejska w tym mieścue to porażka. Platan vis-avis pralni samoobsługowej, non stop zawalony chodnik i to tak, że stoją idioci na wprost przejścia dla pieszych. Wczoraj jakiś kołek stał metr od schodów. I to 80 metrów od siedziby SM. We łbach jeszcze dzikie lata 90-te.

Gość • Czwartek [29.04.2021, 10:31:18] • [IP: 91.199.250.**]

dla mnie strefy płatne szczególnie na patelniach całą dobę a nie do 19- stej są dobitnym przykładem olewania nas mieszkańców przez władze miasta. koniec kropka.

Gość • Czwartek [29.04.2021, 10:18:52] • [IP: 5.173.141.**]

URZĘDASY! WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY WKONCU!! MAM NADZIEJĘ ŻE PO NASTĘPNYCH WYBORACH TE OSOBY Z UM NIE BĘDĄ JUŻ PRACOWAŁY GDZIE PRACUJĄ!

Gość • Czwartek [29.04.2021, 10:11:35] • [IP: 78.10.206.***]

POJEDŹ DO KOŁOBRZEGU TAM JUŻ KILKA LAT PARKINGI SĄ PŁATNE NAJ BLIŻEJ MIĘDZYZDROJE TEZ CZYM SIĘ RÓŻNIĄ DUŻE MIASTA OD ŚWINOUJŚCIA TAM PŁATNE I TU PŁATNE JEDZIESZ DO SZCZECINA PŁACISZ.

Gość • Czwartek [29.04.2021, 10:00:10] • [IP: 185.210.37.*]

dzwonienie na policję nic nie daje! Pan Dyżurny myśli lekceważąco i brzmi jakby był zmęczony życiem mówiąc że właściwie to ok ale za 1, 5h bo nie ma ludzi do pracy więc? gdzie dzwonić?

Gość • Czwartek [29.04.2021, 09:56:26] • [IP: 176.221.122.**]

Tak a miastowi muszą pod każde drzwi sklepu samochodem dojechać bo na piechotę się nie chce, ładna pogoda a ludzie kiszą się w samochodzie bo nóg szkoda. Wygodnictwo a problem z parkowaniem był i będzie.

Gość • Czwartek [29.04.2021, 09:53:59] • [IP: 176.221.123.***]

jak my młodzi przejmiemy władzę to będziemy budowac parkingi wielopoziomowe i ulice będziemy budowac bo aut przybywa a ulice sa zamykane i znaków drogowych połowę wyrzucimy na smietnik

Gość • Czwartek [29.04.2021, 09:49:53] • [IP: 37.47.149.**]

A straż miejska zamiast jeździc po miescie pilnuje urzednikow w UM...

Gość • Czwartek [29.04.2021, 09:46:28] • [IP: 178.238.252.**]

Co robi Straż Miejska?

Gość • Czwartek [29.04.2021, 09:44:36] • [IP: 37.248.173.***]

Jak najprędzej SPP strefa płatnego parkowania, bo inaczej niemce nas rozjadą, a jak będzie tunel to armagedon

Gość • Czwartek [29.04.2021, 09:38:26] • [IP: 37.47.173.**]

Przypominamy, że za SPP byli radni z PO. To ich należy obwiniać. To miasto już dawno straciło urok. Nawet po sezonie tworzą się korki, a nie ma Niemców. Niech nie robią infrastruktury tylko niech stawiają kolejne bloki dla spekulantów pod wynajem i hotele.

Gość • Czwartek [29.04.2021, 09:35:45] • [IP: 5.173.131.***]

i znowy bicie piany dzwoncie na policje to jest wykroczenie art. 144 Kodeksu wykroczeń mandat do 1000 zł. nie dzwonicie czyli mozna wnioskowac jak bardzo jestescie zainteresowani biciem piany, chyba ze to wasza znajoma znajomy robicie ustawke niczym radek z malgosia brawo wy

Gość • Czwartek [29.04.2021, 09:24:13] • [IP: 176.221.113.**]

A gdzie ma zaparkować jak nie ma miejsca, a debile z Platformy Obywatelskiej wszędzie chcą zrobić płatne parkingi? Trzeba się wciskać gdzie popadnie i tyle. Miejsca parkingowe podziemne stoją puste ale jak są ceny przesadzone, to nie ma co się dziwić.

Gość • Czwartek [29.04.2021, 09:23:23] • [IP: 37.47.139.**]

Tunellllll!

Gość • Czwartek [29.04.2021, 09:22:50] • [IP: 37.47.139.**]

Gość • Czwartek [29.04.2021, 09:19:16] • [IP: 185.210.39.***]

jeżeli nie ma miejsc to wina miasta, robimy wszystko żeby ściągnąć turystów, a miejsc parkingowych mniej niż samochodów, na środku ulicy przecież auta zostawić człowiek nie mógł

Oglądasz 26-50 z 52
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■