POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [04.05.2021, 08:45:38] • Świnoujście

Statystyki porażają

Statystyki porażają

fot. Sławomir Ryfczyński

Liczba interwencji pogotowia wyraźnie pokazuje, że telewizyty i zwlekanie ze zgłoszeniem się do lekarza nie wychodzą nam na zdrowie.

Koronawirus wyraźnie zaszkodził naszemu zdrowiu. Zamiast bezpośredniego kontaktu z lekarzem mamy telewizyty. W obawie przed izolacją czy kwarantanną zwlekamy ze zgłoszeniem się do lekarza. A gdy jest już bardzo źle, dzwonimy po karetkę.

To, co się u nas naprawdę dzieje, dobitnie pokazują statystyki Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

W styczniu 2021 roku w Świnoujściu pogotowie interweniowało 435 razy. W tej liczbie było 19 wypadków komunikacyjnych i dwa wezwania do pacjentów nieletnich. W lutym interwencji było 369 (w tym: 19 wypadków komunikacyjnych; 6 pacjentów nieletnich) . W marcu liczba wezwań wzrosła. Według statystyk Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, było ich 390, w tym do 22 wypadków komunikacyjnych i 18 do pacjentów nieletnich).

Dane za kwiecień otrzymamy nieco później.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 49, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-49 z 49

Gość • Wtorek [04.05.2021, 13:45:21] • [IP: 176.221.122.***]

Brawo lekarze, róbcie więcej testów będzie więcej fałszywych wyników i więcej pieniędzy!

Gość • Wtorek [04.05.2021, 13:40:08] • [IP: 37.47.129.**]

Bo tak im wygodnie jest połowa lekarzy to z domu przyjmuje a kasę im płacą

Gość • Wtorek [04.05.2021, 13:35:02] • [IP: 176.221.122.**]

Zdrowy pacjent dla firm farmaceutycznych to nie dobry pacjent. Zarabia sie tylko na chorych. Chcecie byc zdrowi to zacznijcie sie ruszać, a nie wszedzie wozicie 4 litery non stop i trujcie innych.

Gość • Wtorek [04.05.2021, 13:09:52] • [IP: 37.47.154.***]

Statystyki Hahaha dam wam jedna. Przeszło 5 milionów osób na świecie zmarło przedwcześnie z powodu braku lub niewystarczającej aktywności fizycznej. W Polsce odsetek śmierci z powodu braku aktywności był nieco niższy niż średnia światowa i wynosił 7, 4%. Bioterroryści do więzień 🚨

Gość • Wtorek [04.05.2021, 12:41:45] • [IP: 37.47.128.***]

Gość • Wtorek [04.05.2021, 10:43:53] • [IP: 176.221.122.*** Gość • Wtorek [04.05.2021, 10:43:53] • [IP: 176.221.122.*** za duża dawka TV. Lepiej pal trawkę.

Gość • Wtorek [04.05.2021, 12:37:58] • [IP: 37.47.128.***]

Ludzie boją się lekarzy bo z pryszcza może być covid - respirator i do piachu. Grypy, przeziębienia nie leczą bo to wirus od Gatesa. Za trupa płacą szpitalom a za leczenie służba zdrowia ma straty.

Gość • Wtorek [04.05.2021, 12:34:26] • [IP: 31.0.177.***]

PRZECIEŻ EUROPĘ UCZYMY JAK PRODUKOWAĆ ZGONY. UMIERALNIA OD LAT NA TOPIE ZAJMUJE CZOŁOWE MIEJSCE.

Gość • Wtorek [04.05.2021, 12:30:34] • [IP: 88.218.255.**]

Macie swojego covida

Gość • Wtorek [04.05.2021, 12:10:08] • [IP: 83.20.227.**]

Telewizyty do lekarza rodzinnego do których nie można się dodzwonić, -a wizyta u prywatna u lekarza bez problemów. I taka jest państwowa służba zdrowia, a lekarze to biznesmeni.

Gość • Wtorek [04.05.2021, 12:07:16] • [IP: 178.238.250.***]

nieżle, w styczniu średnio 14 interwencji dziennie, tylko współczuć ratownikom takiej ilości pracy

Gość • Wtorek [04.05.2021, 11:36:57] • [IP: 176.221.113.**]

Widać było jak się ludzie zachowywali w majówkę. Polacy robią się coraz głupszym narodem.

Gość • Wtorek [04.05.2021, 11:24:03] • [IP: 95.90.242.***]

Dane z d***, w ogóle nie potwierdzaja przedstawionej w artykule tezy. Co maja wypadki kominikacyjne do zaniedbań zdrowia i niechodzenia do lekarza rodzinnego? Jeszcze gdyby dla przykladu przedstawić dane z roku 2019 na styczeń luty i marzec to mozna by wyciagać jakiekolwiek wnioski, a tak? Stracony czas na czytanie.

Gość • Wtorek [04.05.2021, 11:13:26] • [IP: 198.144.121.**]

Charakterystyczne zawody preferowane przez specyficzne cechy charakteru-pracownicy ubojni, policjanci, politycy. Lekarze?

Gość • Wtorek [04.05.2021, 10:56:01] • [IP: 2.106.93.**]

Na służbę zdrowia nie ma już co liczyć. Teraz chyba priorytetem jest obmyślenie, jak zmusić ludzi żeby się zaszczepili preparatami, za których skutki sam producent nie bierze odpowiedzialności.

Gość • Wtorek [04.05.2021, 10:43:53] • [IP: 176.221.122.***]

Bezsensowne jest twoje myślenie, gdyby nie walka z covid zmarłoby nie 3 mln. a 300 mln. ludzi, taka to różnica.

Gość • Wtorek [04.05.2021, 10:43:22] • [IP: 37.47.171.***]

A jak się mają te liczby do zeszłego roku? Dopiero takie porównanie moze dać obraz tego, czy.mieszkancy potrzebowali pomocy częściej niż kiedyś czy może jednak nie 🤷‍♀️

Gość • Wtorek [04.05.2021, 10:42:37] • [IP: 37.248.163.***]

Naprawdę? To leczenie przez telefon jest złe? Serio?

Gość • Wtorek [04.05.2021, 10:02:41] • [IP: 176.221.123.***]

teleporady powinny byc dawno zniesione chyba ze ktos z pacjentów wyrażnie sobie tego życzy to niech poprosi o teleporade, dosyc odsyłania pacjentów od jednego do drugiego lekarza lub prywatnie, gdzie przyjmą cie bezpośrednio bez rozmowy telefonu.

Gość • Wtorek [04.05.2021, 09:52:12] • [IP: 31.183.167.***]

Porażają decyzje polityków i tych" ekspertów-doradców", którzy kompletnie obezwładnili będącą od 15 lat w zapaści służbę zdrowia. Utworzono skorumpowany system ZARABIANIA na fałszywej pandemii grypy, nazwanej dla lepszego efektu marketingowego Kowid. Zaprzestanie leczenia pozostałych chorób to największa zbrodnia na Polakach. Nieleczenie pacjentów zdiagnozowanych jako" zarażonych Kowidem" to świadome eksterminacja populacyjna. Kiedyś jak odzyskamy wolność bedą kryminalne zarzuty.

Gość • Wtorek [04.05.2021, 09:43:16] • [IP: 176.221.123.***]

sam człowiek musi dbac o swoje zdrowie na kogo ma liczyc a no na swoje ręce którymi kręci a nie najakiegoś Lekarza co taki Lekarz może a no tylko popatrzec na Człowieka

Gość • Wtorek [04.05.2021, 09:29:54] • [IP: 31.11.128.***]

a jak dostac sie do lekarza[nie prywatnie]

Gość • Wtorek [04.05.2021, 09:03:12] • [IP: 78.10.206.*]

Jaki koronawirus? Za kasę mordują ludzi na zlecenie gadów/Big Pharm's. Koronawirus nie sparaliżował służby zdrowia, tylko szabes goj niedzielski z szabes gojem morawieckim!

kildare • Wtorek [04.05.2021, 09:03:04] • [IP: 178.238.245.***]

nie zwalajcie winy na ludzi, to te debile wymyslily teleporady z ktorych nic nie wynikala a dostanie sie do lekarza w przychodni bylo niemozliwe, bo cwaniaczki pozamykaly przychodnie i w zasadzie wypisywaly recebty na brakujace lekarstwa dla swoich pacjentow via skrzynka, a tak poza tym siedzialy caly !! rok nie robiac nic !!

Gość • Wtorek [04.05.2021, 08:49:48] • [IP: 176.221.122.***]

Ile osob zmarlo w 2020 roku i na co? Te statystyki dopiero pokazuja jak bezsensowna jest" walka" z covidem.

Oglądasz 26-49 z 49
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■