POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [14.05.2021, 22:34:15] • Świnoujście

Czy ulice Świnoujścia muszą mieć „morski” charakter? Nawet zmodernizowane odcinki falują niczym sztormowy Bałtyk

Czy ulice Świnoujścia muszą mieć „morski” charakter? Nawet zmodernizowane odcinki falują niczym sztormowy Bałtyk

Wyremontowana ulica Wojska Polskiego.(fot. Sławomir Ryfczyński )

Porównujemy dziś nowo wyremontowaną ulicę Wojska Polskiego i starą ulicę Grunwaldzką.

Wykonawcy modernizacji kolejnych miejskich ulic postanowili najwyraźniej zafundować atrakcje dla gości spragnionych morskich wrażeń.

Dzięki temu, przybywający w przyszłości turyści nie będą musieli stać w kolejce po bilet na statek białej floty.

Wystarczy przejechać się samochodem w mieście i można już uważać się za wilka morskiego. Takie atrakcje zapewnia m.in. ulica Wojska Polskiego.

Czy ulice Świnoujścia muszą mieć „morski” charakter? Nawet zmodernizowane odcinki falują niczym sztormowy Bałtyk

Ten odcinek ulicy Grunwaldzkiej nie bedzie remontowany.(fot. Sławomir Ryfczyński )

Zastanawia nas po co wydajemy miliony na modernizacje ulic (np. Wojska Polskiego) skoro po remoncie jej nawierzchnia jak fale Dunaju od (czekającej na gruntowny remont) ulicy Grunwaldzkiej.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 75, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 75

Gość • Niedziela [16.05.2021, 23:00:34] • [IP: 5.173.140.**]

Myślę. Źe. Asfalt. Jest. Za. Cięnki. Napewno. Odchodził. Prezydent. Tak.Jak. Filary. Na. Moście. Kasiborskim. A. Od. Słońca. Się. Pocałował. Bo. Ja. Wiecie. Z. Czegoś. Na. Premie. Trzeba. Zarobić. Dla. Siebie. Za. Tą. Cięszkom. Prace. Jaką. Wykonują. Nikt. Tak. Ciężko. Nie. Tyra. Jak. Nasza. Władza.

Gość • Niedziela [16.05.2021, 15:08:00] • [IP: 37.47.19.**]

Gościu z 21.48 szkoda tylko że tak nie są budowane inne ulice w mieście, Kościuszki jest prosta. Markiewicza też nie faluje. Tam woda nie musi odpływać? Nie wciskaj więc ludziom ciemnoty bo tu wytłumaczyć się tego nie da w żaden racjonalny sposób.

Gość • Niedziela [16.05.2021, 13:58:36] • [IP: 5.173.142.**]

Widać że zdjęcie robił fotograf który jest drogowcem:)) Gdyby było idealnie równo to woda spytałaby na całej ulicy

Gość • Niedziela [16.05.2021, 02:39:22] • [IP: 176.221.123.***]

poczekaj az nadejdą fale powodziowe i zaleją miasto na 3 metry glebokosci, a to jest mozliwe w najblizszych latach, ekosystem sie zmienia, wycina sie drzewa, niszczy sie uwarunkowania naturalne, tworzycie globalne ocieplenie, moze tu byc tak jak na Florydzie, gigantyczne huragany zmyją tą ziemie az do Poznania

Gość • Niedziela [16.05.2021, 00:09:20] • [IP: 5.173.140.*]

Jakoś na zachodzie nie ma takich falowanych jezdni i woda nie stoi co za bzdury !fachowcy od siedmiu boleści !fuszerkę odwalili i takie głupoty wypisują !pieniądze Unijne idą w błoto.U nas w kraju to normalka począwszy. od góry skończywszy na dole!

Gość • Sobota [15.05.2021, 22:58:55] • [IP: 31.183.143.**]

Gość • Sobota [15.05.2021, 21:34:18] • [IP: 83.11.86.**]

To już kolejna krytyka rzekomo" falistych" ulic. Te niewielkie spadki służą odwodnieniu nawierzchni, dzięki nim woda spływa do kratek ściekowych. Jest to normalna praktyka budowy dróg na płaskim terenie. Zanim skrytykujesz - pomyśl!

Gość • Sobota [15.05.2021, 21:16:55] • [IP: 188.146.160.***]

Strach pomyśleć co zrobią z Grunwaldzką.

Gość • Sobota [15.05.2021, 20:45:46] • [IP: 89.79.128.**]

Niestety, musimy podziękować pisuarom, którzy w imię możliwości okradania nas wszystkich, wpuścili do Polski wszelkiej maści jełopów, przestępców, nierobów i obiboków z ukrainy. Ci szukają darmowych pieniędzy i posuwają się do popełniania przestępstw. To istna plaga, choć głośno się o tym nie mówi. Dla czego o tym nie mówią? Każdy rozsądny Polak o wie.

Gość • Sobota [15.05.2021, 19:58:55] • [IP: 5.173.130.***]

To sa ukryte spowalniacze;)

pisobolszewik • Sobota [15.05.2021, 19:50:22] • [IP: 176.221.122.***]

Hmmm -ciekawe kto sponsoruje ten artykuł? Myślisz admin że trzeba zryć Wojska Polskiego i robić od nowa?Fajne ujęcie swoją drogą, wiecie jak wzniecić ferment. Jeżeli komuś się nie podoba proszę zgłosić sprawę prokuraturze, winnego zamknąć i koniec a nie jak flaki co miesiąc ciągnąć ten syfiasty temat.To już nawet nie jest śmieszne...

Gość • Sobota [15.05.2021, 18:35:36] • [IP: 86.15.80.*]

Zaleja betonem i wyrownaja

Gość • Sobota [15.05.2021, 17:59:52] • [IP: 62.69.253.**]

Zostały porobione spadki, celem aby woda nie stała na ulicy. A wam itak czy siak nic nie pasuje. Sprawdzcie po deszczech a potem możecie komentować

Gość • Sobota [15.05.2021, 17:29:14] • [IP: 80.134.236.**]

Skandal, Urzad powinien sie wytlumaczyc i nalezy znowego budzetu przeznaczyc miliony na przebudowe tej ulicy, bo tu poprawki nic nie dadza, skandal, jaki wsyd, ulica do przejscia granicznego i taka siara, a prezydent to powinien sie tez wytlumaczyc z tej fuszerki

Gość • Sobota [15.05.2021, 17:08:19] • [IP: 188.146.129.***]

Podobno tunel po otwarciu ma wygladac podobnie, " morski" charakter :D

Gość • Sobota [15.05.2021, 16:49:42] • [IP: 176.221.122.***]

Droga która odzwierciedla kompetencje naszej prezydentki

Gość • Sobota [15.05.2021, 16:44:57] • [IP: 37.47.19.**]

Ta ulicę remontowała firma MCC Molewski. Ta sama co tak wspaniale wyremontowała promenadę. Pod światłym przewodnictwembeznadziejnej Michalskiej. I mama takie g****

Gość • Sobota [15.05.2021, 16:34:10] • [IP: 178.238.253.***]

Tj wlasnie dziwne, niby nowa droga... czemu nie wyrownali tego terenu??

Gość • Sobota [15.05.2021, 15:45:26] • [IP: 5.173.140.***]

Wszystko przez ten pośpiech ;)

Gość • Sobota [15.05.2021, 15:14:26] • [IP: 2.106.93.**]

Ciekawe dlaczego wybierają firmy, które nie znają się na robocie i robią fuszerki? Przecież miast płaci grube miliony za robienie prowizorki. Czyżby ktoś konkretny miał zarobić?

Gość • Sobota [15.05.2021, 14:58:04] • [IP: 31.0.66.***]

Zastanawia nas po co wydajemy miliony na modernizacje ulic (np. Wojska Polskiego) skoro po remoncie jej nawierzchnia jak fale Dunaju od (czekającej na gruntowny remont) ulicy Grunwaldzkiej... Gość X • Sobota [15.05.2021, 11:02:33] • [IP: 176.221.123.*] Mnie bardziej zastanawia ostatnie zdanie tego artykułu. Czytam, czytam i za każdym razem mi się przypomina:"Czym się różni ptaszek? Bo ma jedna nóżkę bardziej!"... Czytając ostatnie zdanie artykułu i komentarz... 123.*(słuszne spostrzezenie) faktycznie wychodzi: masło maślane bez masła z masła bez masła. Gratulacje dla autora... artykułu.

Gość • Sobota [15.05.2021, 12:49:51] • [IP: 178.238.252.**]

SAN FRANCISKO

Gość • Sobota [15.05.2021, 12:31:36] • [IP: 185.210.36.***]

10:08:29] • [IP: 178.238.246.***] WyGoogluj sobie, leniuchu.

Gość • Sobota [15.05.2021, 12:27:31] • [IP: 89.151.33.***]

Czyżby za postawienie każdego znaku ktoś otrzymuje dodatek do pensji? Gdyby rząd dorzucił kilkanaście milionów do budowy tunelu to byłyby pieniądze na infrastrukturę a tak to trzeba na wszystkim oszczędzać. Tak przy okazji chciałbym mieć takie fale na ul. Wielkopolskiej byłbym wówczas bardzo szczęśliwy.

Gość • Sobota [15.05.2021, 11:41:00] • [IP: 176.221.122.***]

Prawda jest taka ze można było to zrobić lepiej

Oglądasz 1-25 z 75
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■