POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [14.05.2021, 22:34:15] • Świnoujście

Czy ulice Świnoujścia muszą mieć „morski” charakter? Nawet zmodernizowane odcinki falują niczym sztormowy Bałtyk

Czy ulice Świnoujścia muszą mieć „morski” charakter? Nawet zmodernizowane odcinki falują niczym sztormowy Bałtyk

Wyremontowana ulica Wojska Polskiego.(fot. Sławomir Ryfczyński )

Porównujemy dziś nowo wyremontowaną ulicę Wojska Polskiego i starą ulicę Grunwaldzką.

Wykonawcy modernizacji kolejnych miejskich ulic postanowili najwyraźniej zafundować atrakcje dla gości spragnionych morskich wrażeń.

Dzięki temu, przybywający w przyszłości turyści nie będą musieli stać w kolejce po bilet na statek białej floty.

Wystarczy przejechać się samochodem w mieście i można już uważać się za wilka morskiego. Takie atrakcje zapewnia m.in. ulica Wojska Polskiego.

Czy ulice Świnoujścia muszą mieć „morski” charakter? Nawet zmodernizowane odcinki falują niczym sztormowy Bałtyk

Ten odcinek ulicy Grunwaldzkiej nie bedzie remontowany.(fot. Sławomir Ryfczyński )

Zastanawia nas po co wydajemy miliony na modernizacje ulic (np. Wojska Polskiego) skoro po remoncie jej nawierzchnia jak fale Dunaju od (czekającej na gruntowny remont) ulicy Grunwaldzkiej.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 75, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 75

Gość • Sobota [15.05.2021, 11:18:12] • [IP: 5.172.239.***]

Jak się wybiera najtaniej z przetargu to później takie są efekty

Gość • Sobota [15.05.2021, 11:06:53] • [IP: 37.30.19.**]

Szkoda gadać. Dobrze że o tym piszecie i przypominacie może ktoś mądrzejszy zastąpi stołki urzędnicze bo na razie to słabizna z tej ich pracy. Ulice falują, inteligentne światła są beznadziejne. Na promenadzie wstyd, chodniki znaczy płyty popękane, fontanna szkoda gadać, nawet linie które ostatnio malowali na drodze skopali krzywo namalowane, prostszej roboty nie będzie.

Gość X • Sobota [15.05.2021, 11:02:33] • [IP: 176.221.123.*]

Mnie bardziej zastanawia ostatnie zdanie tego artykułu. Czytam, czytam i za każdym razem mi się przypomina:"Czym się różni ptaszek? Bo ma jedna nóżkę bardziej!"

Gość • Sobota [15.05.2021, 10:57:41] • [IP: 178.235.146.***]

A tymi znakami to sie nie zinteresujecie

Darkness • Sobota [15.05.2021, 10:55:54] • [IP: 31.0.77.***]

Firmy które remontują ulice naszego miasta zawsze jest jakieś ale i z czasem wszystko wychodzi no niestety, ale z drugiej strony chciałbym mieć taką fale na Małopolskie moja ulica w opłakanym stanie ile to juz lat...

Realista • Sobota [15.05.2021, 10:51:27] • [IP: 213.236.218.***]

Jakość wykonania nie powala to fakt, ale też duzym zagrozeniem są wysepki które zajmują 1/3 drogi w dodatku z wysokimi krawężnikami. Współczuje dla kierowców zwłaszcza autobusów

Gość • Sobota [15.05.2021, 10:40:24] • [IP: 77.20.139.***]

Przecież ta droga jest specjalnie pofalowana, żeby odprowadzać deszczówkę; to jedno ze stosowanych we współczesnym budownictwie rozwiązań. I wcale nie wygląda tak" na żywo" - ani Wojska Polskiego, ani Grunwaldzka - fale i las znaków to po prostu efekt długiej ogniskowej obiektywu. Nie chcę przez to powiedzieć, że Wojska Polskiego jest idealna, ale to nie te fale same w sobie są problemem.

Gość • Sobota [15.05.2021, 10:38:56] • [IP: 88.218.255.**]

Wykonanie jezdni jest celowe i poprawne tzn. ma tak wyglądać.

Gość • Sobota [15.05.2021, 10:38:27] • [IP: 188.146.101.**]

253masz rację żenada ten kto robił to zdjęcie wie dlaczego tak to wyszło!!a wszyscy lub prawie wszyscy to" łykają"😄

Gość • Sobota [15.05.2021, 10:37:56] • [IP: 176.221.113.**]

Pan Prezydent Miasta Świnoujście nazwał ludzi kundelkami, którzy krytykują tą pofalowaną ulicę. Macie sobie dobrać tak okulary aby ulica była prosta.

Gość • Sobota [15.05.2021, 10:35:04] • [IP: 5.173.139.***]

to nie jest fotomontaż ta ulica tak wygląda i to jest wjazdowa ulica do miasta, wizytówka wszystkiego co jest w tym mieście...

Gość • Sobota [15.05.2021, 10:33:46] • [IP: 37.30.27.**]

"Zastanawia nas po co wydajemy miliony na modernizacje ulic (np. Wojska Polskiego) skoro po remoncie jej nawierzchnia jak fale Dunaju od (czekającej na gruntowny remont) ulicy Grunwaldzkiej." - czy autor tego artykułu na pewno był trzeźwy kiedy go pisał? Czy przeczytał chociaż raz ten tekst zanim go opublikował ? A Wojska Polskiego jest super, tak uważam.

Gość • Sobota [15.05.2021, 10:33:24] • [IP: 178.238.253.**]

Gratuluje naszym włodarzom miasta za zaakceptowanie naszej pięknej drogi morskiej :D

Gość • Sobota [15.05.2021, 10:10:41] • [IP: 62.69.253.***]

Owszem, daleko tej ulicy do ideału, ale jakość tego zdjęcia jest powalająca...W rzeczywistosci ulica tak nie wygląda, a te krawężniki...fotomontaż-żenada.

Gość • Sobota [15.05.2021, 10:08:29] • [IP: 178.238.246.***]

A co stało się z granitową kostką po remoncie Woj. Polskiego ?

Gość • Sobota [15.05.2021, 10:06:11] • [IP: 37.47.19.**]

Ta ulica ujawnia geniusz inżynieryjny Barbary. On wszystko wie najlepiej ale najlepiej jej wychodzi wciskanie kitów prezydentowi. Dla niego bowiem ta ulica jest idealna bo tak mówił w TV.

Gość • Sobota [15.05.2021, 10:03:01] • [IP: 62.69.254.***]

To Tusk kopie tunel pod Świną ręcznie z terytorium Niemiec a te pofalowania to szkody górnicze

Gość • Sobota [15.05.2021, 10:02:43] • [IP: 178.238.251.***]

Piękne ujęcie tych fal i lasu znaków drogowych, i to jest w Europie 21 wieku. Bareja by się uśmiał.

Gość • Sobota [15.05.2021, 09:53:46] • [IP: 62.69.254.***]

W oczach fale, w glowie balwany.

Gość • Sobota [15.05.2021, 09:29:10] • [IP: 62.69.252.***]

Może i zarządcę w mieście mamy, wspartego przez uzależnioną grupę obywateli bliżej lub dalej związaną z" układem", ale prawdziwy gospodarz to to nie jest.

Gość • Sobota [15.05.2021, 09:18:49] • [IP: 46.231.56.***]

jet jeszcze trochę miejsca - można by więcej znaków drogowych ustawić.

Gość • Sobota [15.05.2021, 09:12:19] • [IP: 176.221.122.***]

Hm. Pomyślmy.. . a może to sprzyja odpływowi deszczówki? ?

Gość • Sobota [15.05.2021, 09:11:02] • [IP: 37.47.184.***]

Nasa inżynier wszechwiedząca gwiazda wyspy uznam ekspertka i znawczyni w każdej dziedzinie życia.Mieszkańcy teraz czekają aż zrobi swoją szczepionkę na covid bo napewno też się na tym zna.Mamy na wyspie swojską falę morską, która faluje całym urzędem.To nasza pseudo perła od wszystkiego czyli niczego.Królowa fal, tunelu, zegaru wodnego, fontann itp.

Gość • Sobota [15.05.2021, 09:10:46] • [IP: 178.238.250.***]

To jest tak zrobione zeby kazdy odczuwał ze jedzie.

Gość • Sobota [15.05.2021, 09:08:52] • [IP: 185.210.36.***]

Ta droga prowadzi do Niemiec. Polskie portale wczoraj pisały, powołując się na Deutsche Welle, że decyzją władz niemieckich uruchamia się mały ruch graniczny, że kto planuje obecność w tym kraju do 24h, ten będzie mógł wjeżdżać tam bez testów, kwarantann - ministerstwo zdrowia Niemiec podpisało takie uregulowanie 13V. Nie chce się w to wierzyć, jest dziwnie cicho o tym, a gdyby tak było, bardzo by się sytuacja dla nas poprawiła, choćby dla rowerzystów, ale chyba ruszą Niemcy i do nas, co często nie jest miłe, ale opłaca się, ludzie z tego żyją.

Oglądasz 26-50 z 75
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■