POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [06.05.2021, 08:13:08] • Świnoujście

Czy prezydent Żmurkiewicz podziękuje mieszkańcom Świnoujścia?

Czy prezydent Żmurkiewicz podziękuje mieszkańcom Świnoujścia?

fot. Andrzej Ryfczyński

W trakcie ostatniej konferencji prasowej z okazji rozpoczęcia wiercenia tunelu, prezydent miasta nie wspomniał o mieszkańcach miasta, którzy będą ponosić koszty budowy tunelowej inwestycji. Nie zapomniał jednak podziękować za to prezesowi PiS-u Jarosławowi Kaczyńskiemu. Dzisiaj prezydent organizuje konferencję prasową dotyczącą postępów prac na budowie tunelu, więc ma okazję naprawić swój błąd i powiedzieć kilka ciepłych słów o mieszkańcach Świnoujścia. Bo mieszkańcy na to zasługują.

Tunel to ważna inwestycja i w znaczący sposób zmieni życie w Świnoujściu. Niestety, większość kosztów tego nowego otwarcia wyspy poniosą mieszkańcy Świnoujścia. Można dyskutować o tym co zrobić aby te koszty były jak najmniejsze, niestety nie widać ochoty na taką rozmowę ze strony Urzędu Miejskiego. A wręcz przeciwnie mieszkańcy obciążani są nowymi podatkami w formie choćby strefy płatnego parkowania. Czy tak trudno zrozumieć że mieszkańcy miasta nie powinni być środkiem do osiągnięcia niejasnych celów miejskich urzędników, tylko są celem samym w sobie? I to ich powinna dotyczyć troska prezydenta i jego zastępców.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 110, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 110

Gość • Czwartek [06.05.2021, 14:49:03] • [IP: 31.11.128.**]

Tym komentującym z takim zapałem wszystko i wszystkich -p...e się w głupiznę.

Gość • Czwartek [06.05.2021, 14:33:59] • [IP: 167.114.118.*]

Chce mi się kupę, ale nie chce mi się iść... :-

Gość • Czwartek [06.05.2021, 14:26:22] • [IP: 62.69.252.*]

TY IP.176.221.122**.zamknij wreszcie te glupi dziób.

Gość • Czwartek [06.05.2021, 14:25:14] • [IP: 89.151.33.***]

A może raczej to mieszkańcy powinni podziękować Prezydentowi za to, że konsekwentnie dążył do celu i sprawę potrafił sfinalizować, choćby nawet przyszło mu dziękować Kaczyńskiemu, z którym raczej mu nie po drodze. Pieniądze ? Oczywiście, że pochodzą od mieszkańców, jak i te na wszystkie inne inwestycje. Chyba mieszkańcy wybierając Prezydenta mają świadomość, że za zgodą wybranych przez mieszkańców radnych będzie wydawał ich pieniądze. Ważne żeby robili to racjonalnie. A co do finansowania tunelu to był już taki, który zbierał cegiełki na tunel. Chyba raczej na budowę pomnika nieudolności.

Gość • Czwartek [06.05.2021, 14:22:28] • [IP: 5.173.138.*]

Szok ale to wszystko czerwone. Włącznie ztym portalem i

Gość • Czwartek [06.05.2021, 14:05:05] • [IP: 69.202.220.**]

fakty sa oczywiste mozecie interpretowac jak chcecie w tym jestescie mistrzami GADKA

Gość • Czwartek [06.05.2021, 13:57:17] • [IP: 37.47.148.**]

Trzeba rozliczyć za likwidację Morskiej Stoczni Remontowej. Nic dziadek nie zrobił, poza pozornymi działaniami pod tzw. publikę, pisząc jakieś listy, które wędrowały w koszu PO - PiS owskim! To wielki majątek miasta, który został zniszczony przez PO - PiS owskiego, grubego politruka. Wartość odtworzeniowa tego majątku, to ponad miliard złotych! Lekka ręka zrujnowala ten olbrzymi majatek, a ludzi, którzy budowali stocznie wyrzucił na bruk. Pytanie, gdzie jest państwo? Nie ma, dlatego ponowne rozbiory mogą nadejść szybciej jak myślimy. A w następnych wyborach musi zwyciężyć hasło " Świnoujście - miasto wolne od PO, PiS i PZPR!".

Gość • Czwartek [06.05.2021, 13:53:58] • [IP: 176.221.113.**]

Bo on wszystko robi dla bogaczy spoza miasta. Dla deweloperów, spekulantów i szemranych biznesmenów. Przecież to on doprowadził do tego, że są takie drogie mieszkania, które nie są budowane dla tych, którzy je potrzebują tylko dal handlarzy i innych cwaniaków, którzy mają ich kilka i skupują kolejne. A co ze stoczniowcami?

Gość • Czwartek [06.05.2021, 13:41:07] • [IP: 176.221.123.***]

229*** Kaczyńskiemu to zawdzięczamy kaczy ch**.Nawet jednej złotówki nie dał na tunel, a pieniądze na przygotowanie dokumentacji dawała PO i Geblewicz.Pisdzielcy, jak zawsze wszystko załatwili w propagandzie dla tępych wyznawców.

Gość • Czwartek [06.05.2021, 13:29:33] • [IP: 176.221.123.**]

Gość • Czwartek [06.05.2021, 12:57:05] • [IP: 89.151.33.*]koszty utrzymania tunelu + przeprawy promowej...Nie zapominaj że karsibory jako zmodernizowane zostają dla zapewnienia przewozów materiałów niebezpiecznych i w centrum dla ruchu pieszego i rowerowego ale tego GENIALNY UM jeszcze nie wyjaśnił jak to zorganizują.Więc koszty będą spore ale obciążą tylko mieszkańców miasta bo dotacji na promy już nie dostanie.Więc...Trzymajmy się za kieszenie.

Gość • Czwartek [06.05.2021, 12:57:05] • [IP: 89.151.33.*]

Koszty utrzymania tunelu na pewno będą dużo niższe od utrzymania przeprawy promowej. Pracownicy ŻŚ mają na pewno inne zdanie.

Gość • Czwartek [06.05.2021, 12:52:53] • [IP: 89.151.33.*]

Wystarczy posłuchać pod koniec każdego miesiąca p Zmurkiewicza w naszej telewizji aby dowiedzieć się jak każdorazowo podkreśla zasługi mieszkańców w prowadzonych inwestycjach.

Gość • Czwartek [06.05.2021, 12:38:31] • [IP: 31.0.89.***]

Dajcie już temu dziadowi spokój on i tak tyle kontaktuje co jego prezes kaczor. Trzęsące się dwa dziadki bujające w obłokach

Gość • Czwartek [06.05.2021, 12:30:28] • [IP: 83.20.229.***]

Tunel zawdzięczamy: Rząd PIS, Prezes J.Kaczyński, Prezydent J.Żmurkiewicz, V-ce Prezydent B.Michalska, J.Brudziński i wszystkim tym którzy głosowali na ten Rząd i Prezydenta Miasta Świnoujście. Taka jest prawda!!

Gość • Czwartek [06.05.2021, 12:24:37] • [IP: 176.221.122.**]

Czy tu nie ma młodych ludzi, nie okaleczonych przez upadłą PZPR ? Przecież w tym wieku i z tą mentalnością, już od ośmiu lat powinien siedzieć w kapciach na emeryturze !!

Gość • Czwartek [06.05.2021, 12:23:17] • [IP: 37.47.140.**]

Ale was gościu załatwił tym tunelem.

Gość • Czwartek [06.05.2021, 12:04:43] • [IP: 37.47.148.**]

Powinien przeprosić przede wszystkim za to, że w TV Słowianin nazwał mieszkańców którzy krytykują jego działania " szczekającymi i kąsającymi kundelkami". Trudno się dziwić, bo to geny PZPR . W ostatnich wyborach tylko 23 % mieszkańców oddało na niego głos, więc obrazil aż 77 % mieszkańców. Ponadto powinien przyznać się, że dzięki temu, że chciał budować dwa tunele razem z remontowcem budowlanym, który był przewodniczącym RM, tunel powstaje 10 lat później z dodatkowymi kosztami i za to powinien być rozliczny! To wszystko efekt tego, że w tym miasteczku dalej jest PZPR - PRL.

Gość • Czwartek [06.05.2021, 11:45:46] • [IP: 37.47.187.**]

To jest dramat... Odwieczna wojenka fanów neokomuny POPiSu trwa w najlepsze. Zacznijcie do siebie strzelać, to może za dekadę w tym kraju skończy się wreszcie etatyzm.

Gość • Czwartek [06.05.2021, 11:42:48] • [IP: 37.47.152.***]

Władza miejska do chwalenia i zdjęć jest pierwsza.W tym się czują najpewniej.Niech się pochwalą jak wprowadzono opłaty w Osirze za wszystkie sekcje sportowe dla dzieci.Albo jakie konsekwencje wyciągnięto od osób, które zezwoliły na zakup tak drogiej sofy za ponad 40 000 zl na basen.Tutaj władza milczy.Proszę przed kamerami się w tych tematach pochwalić mieszkańcom.Fotka i uśmiech do kamerki to nie wszystko trzeba mieć trochę kręgosłupa moralnego wobec mieszkańców.

Gość • Czwartek [06.05.2021, 11:34:02] • [IP: 176.221.123.**]

Gdyby nie Kaczyński to tunelu moglibyśmy tylko pomarzyć Super ja się cieszę.

Gość • Czwartek [06.05.2021, 11:13:34] • [IP: 176.221.122.*]

Dumny ?To burak nie dumny.

Gość • Czwartek [06.05.2021, 11:07:12] • [IP: 217.153.46.***]

Co za bzdetny tekst.

Gość • Czwartek [06.05.2021, 10:59:41] • [IP: 5.199.143.***]

Niech dziękuję na kolanach, że mógł się ten stary komuch uwłaszczyć na naszym wspólnym majątku.

Gość • Czwartek [06.05.2021, 10:57:41] • [IP: 37.47.132.***]

Niemcy chcą odkupić maszynę drążącą.

Gość • Czwartek [06.05.2021, 10:57:34] • [IP: 5.199.143.***]

To My powinniśmy podziękować temu aparatczykowi, za zdemolowanie całego miasta z pomocą tej nieudacznicy. Powinien podziękować, że jeszcze nikt tego gamonia nie wyniósł z urzędu na kopach.

Oglądasz 51-75 z 110
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■