POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [09.05.2021, 18:09:13] • Świnoujście

Zakaz wjazdu na popularną betonkę przy Kanale Piastowskim! Mieszkaniec: Od dziecka pamiętam, że nabrzeże było dostępne dla turystów i wędkarzy

Zakaz wjazdu na popularną betonkę przy Kanale Piastowskim! Mieszkaniec: Od dziecka pamiętam, że nabrzeże było dostępne dla turystów i wędkarzy

fot. Czytelnik

Znak zakaz ruchu w obu kierunkach stanął przed popularną betonką przy Kanale Piastowskim. Choć wiadomo było, że teren ten należy do wojska to jednak mieszkańcy i turyści chętnie go odwiedzali. Wszystko wskazuje na to, że na popularną betonkę już nikt poza pojazdami wojskowymi nie wjedzie. Jeden z mieszkańców twierdzi, że taka decyzja jest zbyt surowa - Mnie się ta decyzja wydaje zbyt surowa, mam czasem wrażenie, że w imię rozmaitych przepisów i partykularnych interesów Świnoujście oddala się od wody, ściślej mieszkańcy od niej są separowani - opisuje mieszkaniec.

Mieszkaniec wyraźnie ubolewa nad faktem zamknięcia nabrzeża.

- Niestety wojsko zamknęło dostęp do betonowego nabrzeża, które od dziecka pamiętam jako dostępne dla wędkarzy i turystów.

Zakaz wjazdu na popularną betonkę przy Kanale Piastowskim! Mieszkaniec: Od dziecka pamiętam, że nabrzeże było dostępne dla turystów i wędkarzy

fot. Czytelnik

Mężczyzna zauważa, że ustawiono nie tylko barierkę zagradzającą drogę, ale przy samym brzegu wstawiono też charakterystyczną żółtą tablicę w kilku językach z ostrzeżeniem, że nabrzeże jest terenem wojskowym.

- Nawet za PRL-u, nie zamykano na stałe tego nabrzeża. Czy objawy skrajnej głupoty kierowców wpadających samochodami w toń Kanału miały wpływ na tę decyzję? - pyta mieszkaniec.

Z tą sprawą zwróciliśmy się do rzecznika 8. FOW. Czekamy na odpowiedź.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 91, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 91

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 00:03:50] • [IP: 37.8.230.**]

samochod sie zostawi przed szlabanem i przynajmniej nikt nie bedzie teraz przeszkadal w polowie ryb. dziekuuuujeeeemyy wedkarze ze Swinoujscia:)

Gość • Niedziela [09.05.2021, 23:20:55] • [IP: 62.69.252.***]

po co tam chodzic zeby potopic sie albo gowniarze sie samochodami poppisywali dobrze zrobili przynajmniej bezpiecznie jest turysta to do muzeum zwiedzac a wedkarz niech ruszy tylek siedzior jeden i dzie do pracy i dorobi zoniea nie wysiadywac nad woda nygus jedenite sierdzaca rybe potem zajadaitruje siebie i rodzine

Gość • Niedziela [09.05.2021, 23:03:11] • [IP: 83.23.227.**]

Niedlugo na ryby samochodem to tylko do niemiec.

Gość • Niedziela [09.05.2021, 22:43:10] • [IP: 176.221.122.***]

To nie jest teren wojskowy, niech pokażą akt własności. To teren UM. Mydlą oczy, samowola zamknięcia. Fajne miejsce zamknęli, łatwym kosztem. Może lepiej zrobić belki na krawędzi nabrzeża, aby ustrzec przed wjechaniem auta do kanału.

JUST ACT 447 • Niedziela [09.05.2021, 22:42:51] • [IP: 176.221.122.**]

O RETY, ALE SIĘ NAROBIŁO !! TO GDZIE TERAZ PRZYGŁUPY BEDĄ ZAŻYWAĆ AUTO KĄPIELI GŁĘBINOWYCH ? PLAŻA NIE SPEŁNIA ICH WYMAGAŃ BO TAM JEST ZA PŁYTKO. TYLKO BASEN PÓŁNOCNY POZOSTAJE.

Gość • Niedziela [09.05.2021, 22:29:46] • [IP: 176.221.122.**]

za niedługo dowiemy się ze decyzja zapadła tak na prawdę w Szczecinie, jak to było już z falochronem przy latarni.. po prostu swinoujscie staje się powoli tylko dzielnica wypoczynkową Szczecina i tak jak firmy będące w Świnoujściu zarządzane są ze Szczecina tak samo będzie z samym miastem :-D

Gość • Niedziela [09.05.2021, 22:26:32] • [IP: 37.8.230.***]

Waldek • Niedziela [09.05.2021, 20:47:53] • [IP: 70.78.206.**] Bo towarzystwo same sobie winne, debilne zachowania trzeba ukrócić i trzymać krótko za morduchnę

Gość • Niedziela [09.05.2021, 22:04:21] • [IP: 148.122.184.***]

ale rzeciez jak ktos chce tam wiechac to i tak wjedzie,

Gość • Niedziela [09.05.2021, 21:48:27] • [IP: 176.221.123.**]

Debile wpadali do wody, to zamknęli

Gość • Niedziela [09.05.2021, 21:44:53] • [IP: 5.173.129.**]

TO DZIĘKI ŚMIECIARZĄ TEN SZLABAN POWSTAŁ, PODZIĘKOWAĆ TYM KUR.Ą !!

Gość • Niedziela [09.05.2021, 21:43:22] • [IP: 2.216.198.***]

Gość • Niedziela [09.05.2021, 21:39:59] • [IP: 83.20.228.***]

Tam nie ma już co robić. Tam wszystko wybetonowane.

Gość • Niedziela [09.05.2021, 21:11:52] • [IP: 164.127.157.**]

20:13:04] • [IP: 176.221.122.***] A odpowiadało wojsko za ten teren przez lata powojnia aż do roku 2021, gdy tylko cepowi zachciało się wjechać do wody? Znasz jakieś konkrety, że wojsko za to odpowiadało?

Gość • Niedziela [09.05.2021, 21:01:47] • [IP: 185.210.37.***]

Mam nadzieję, że będzie też czyściej dzięki tej decyzji i będzie można pójść na przyjemny spacer. Ostatnio jak tam byłam, to poziom syfu przekraczał pojęcie! A najsmutniejszy był widok zniczy postawionych wśród tych śmieci!! Zero szacunku dla pamięci o ofiarach, dno dna!

Gośćwal • Niedziela [09.05.2021, 20:59:45] • [IP: 70.78.206.**]

Ciąć kłódki systematycznie... Złomiarze do akcji. Pokażcie co potraficie! Ciąć szlaban..! Kolejne restrykcyjny restrykcyjny absurd. Ale nadchodzi NWO.. CZYLI KROTKO WSZYSTICH NA SMYCZY!!

Gość • Niedziela [09.05.2021, 20:59:29] • [IP: 95.41.198.**]

Bardzo dobra decyzja!!

Gość • Niedziela [09.05.2021, 20:56:08] • [IP: 178.238.245.**]

Było to jedno z niewielu miejsc w którym selekcja naturalna robiła swoje 😊

Waldek • Niedziela [09.05.2021, 20:47:53] • [IP: 70.78.206.**]

Wiecie ile panienek tam przelecialem w Wartburgu za komuny.. Teraz wszystko chcą zamknąć bo nadchodzi NWO... Czyli krótko i za ryja wszystkich trzymać.

Gość • Niedziela [09.05.2021, 20:43:12] • [IP: 89.163.249.***]

Jest b.wiele sposobów na odebranie sobie i innym życia. Ten zakaz wjazdu wcale nie musi zmniejszyć ilość niepotrzebnych chyba śmierci.

Gość • Niedziela [09.05.2021, 20:40:55] • [IP: 2.106.93.**]

Idiotyczna decyzja. To może zamknąć dostęp do kanału? Może do plaży? Przecież tam tez jest ryzyko utopienia!

Gość • Niedziela [09.05.2021, 20:40:44] • [IP: 31.11.131.***]

To taka moda w Polsce, zamykać otwierać i tak w kółko. Dlaczego zamknięto? Można było tam w spokoju spacerować. Teraz wszyscy na promenade do tłumów?

Gość • Niedziela [09.05.2021, 20:40:27] • [IP: 176.221.122.***]

Wystarczy wyciąć kilka krzaków i po zakazie.

Gość • Niedziela [09.05.2021, 20:38:33] • [IP: 164.127.157.**]

Do kanału też wpadło trochę samochodów, ba, nawet dość dużo pieszych - może zaproponujecie ogradzanie kanału od Daszyńskiego po Jachtową?

Gość • Niedziela [09.05.2021, 20:36:59] • [IP: 176.221.122.**]

to nie jest zakaz wjazdu tylko zakaz ruchu..., kodeks pieszym nie zabrania chyba ze w zorganoizowanych kolumnach

Gość • Niedziela [09.05.2021, 20:35:54] • [IP: 109.71.41.***]

A może tak bezprzewodowy flex, i po sprawie. Walić trepów.

Oglądasz 26-50 z 91
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■