POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [10.05.2021, 11:44:28] • Świnoujście

„Bombowa” matura w CEZiT. Policja podejrzewała, że jeden ze zdających ma bombę w plecaku

„Bombowa” matura w CEZiT. Policja podejrzewała, że jeden ze zdających ma bombę w plecaku

fot. iswinoujscie.pl

Do rozpoczęcia egzaminu w Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki zostały zaledwie trzy minuty gdy, jak relacjonuje maturzysta, jedna z nauczycielek spytała zdających egzamin kto z nich przyszedł do szkoły „z czarnym plecakiem”. Maturzysta powiedział, że ma taki właśnie plecak. W odpowiedzi usłyszał, że ma natychmiast zgłosić się do policjantów, którzy czekali już na miejscu. Zestresowany maturzysta rzucił się pędem. Oto jak opisał te nerwowe chwile.

„Biegłem, żeby zdążyć na 9:00 wrócić do sali. Patrzę, że wszyscy stoją na auli i mówią „Ooo, to on ma czarny plecak”. Wpadam do szatni, a tam dwóch policjantów. Spytali czy to mój plecak, ja na to, że tak. Jeden z nich z przysłowiowym bananem na twarzy zapytał czy mam w nim bombę. Zestresowany, że nie zdążę na maturę odpowiedziałem żartobliwie, że oczywiście. Całe szczęście pani dyrektor uspokoiła mnie, że przez tą sytuację matura będzie przesunięta o kilka minut...”.

O wyjaśnienie działań Policji poprosiliśmy rzecznika Komendanta Policji w Świnoujściu. Sierżant Kamil Zwierzchowski odpowiedział.

„W dniu 06 maja 2021 roku Oficer Dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu odebrał zgłoszenia dotyczące wpłynięcia do placówek oświatowych wiadomości e-mail, z których wynikało, że jeden z uczniów może mieć w plecaku ładunek wybuchowy. Do placówek oświatowych skierowani zostali funkcjonariusze policji posiadający przeszkolenie z rozpoznania minersko-pirotechnicznego oraz funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego. W trakcie przeprowadzanych czynności, policjanci nie ujawnili materiałów wybuchowych lub innych niebezpiecznych przedmiotów. Wiadomości miały charakter kaskadowy i obejmowały cały kraj, w tym także województwo zachodniopomorskie.
Warto dodać, że przed rozpoczęciem matur, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu podjęli współpracę z przedstawicielami szkół na terenie Świnoujścia i wypracowali procedury działania w przypadku otrzymania niepokojącej wiadomości na skrzynkę pocztową szkoły. Ponadto, Oficer Dyżurny w przypadku otrzymania zgłoszenia o wpłynięciu niepokojącej wiadomości na skrzynkę pocztową szkoły przekazuje także przedstawicielowi placówki rekomendację funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego w zakresie przeprowadzenia ewakuacji. Niemniej jednak ostateczną decyzję o ewakuacji podejmuje zarządzający obiektem.” Tyle rzecznik KMP.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Wtorek [11.05.2021, 00:05:54] • [IP: 5.173.128.***]

Kaskadowy, no nie najgorzej.

HASSANO • Poniedziałek [10.05.2021, 23:33:58] • [IP: 77.75.244.***]

Miał Tall Boy"a

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 20:54:56] • [IP: 176.221.123.**]

ość • Poniedziałek [10.05.2021, 13:02:43] • [IP: 176.221.113.**]Tępy dziadku...Zdziwiłbyś się jak łatwo zrobić ładunek wybuchowy.Każdy normalny rolnik ma na składzie środzie nawozy sztuczne + na opryski...Ciut wiedzy podstawowej z chemi i masz bombę.

pisobolszewik • Poniedziałek [10.05.2021, 19:40:02] • [IP: 176.221.122.***]

Przede wszystkim spałować, potem ścieżka zdrowia na komendzie, połamać ręce, paralizator...jak przeżyje jego szczęście jak nie to prokuratura tego śmiecia umorzy śledztwo w 24 godziny - Białoruś to standard przy tych cwaniakach.Tylko jedno pytanie - co te gwiazdy zrobią po zwolnieniu z pracy, puszek dla wszystkich nie wystarczy...

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 18:56:27] • [IP: 176.221.122.***]

Współczuję chłopakowi, stres maturą i jeszcze taka akcja.

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 18:47:58] • [IP: 37.47.149.***]

"Tyle rzecznik KMP" - kurna, kto to pisze?? Cóż za inteligentne podsumowanie !😂😂😂👎

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 18:13:53] • [IP: 176.221.123.**]

z bananem na twarzyyy xDDD

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 17:33:13] • [IP: 164.127.61.***]

15:01:15] • [IP: 45.141.1.***] Chyba jesteś naiwny, to jest, jak się wydaje, powtórzenie ataku na Polskę z zewnątrz. Regularnie w czasie matur są wysyłane e-maile o zamachach bombowych, ale jak się wydaje nie pochodzą one z Polski. Kiedyś w śledztwie służb sprawdzano ten zmasowany atak (chyba 3-4 lata temu) i okazało się, że trop prowadzi do serwerów w Rosji.

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 17:24:09] • [IP: 37.47.149.***]

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 15:03:23] • [IP: 31.0.50.**]

Policja działała prawidłowo,

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 15:01:15] • [IP: 45.141.1.***]

A teraz sprawdzić numer z którego było zgłoszenie i dopie... lić mandacik 30.000 i gitara pewnie jakiś zestresowany kolega puścił w gacie przed maturą

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 14:16:00] • [IP: 37.47.219.***]

I teraz niech te Paly zdają egzamin za chłopaka pewnie się trochę zestresowal i już może nie skupić się na egzaminie jak powinien. W tej sytuacji powinien mieć zaliczony egzamin

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 14:09:48] • [IP: 80.217.48.**]

To nie policja tylko damskie boksery.

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 14:05:49] • [IP: 2.106.93.**]

Skąd się bierze takich policjantów...?

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 13:16:01] • [IP: 95.91.215.***]

Maturę zdaje się bez plezaka / poco ten szum?Pozdrawiam

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 13:02:43] • [IP: 176.221.113.**]

Co za debile. A czy w Świnoujściu kiedykolwiek były takie rzeczy? A skąd te bezmyślne dzbany by wzięły bombę? Kretyńtwo jakich mało.

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 12:11:32] • [IP: 176.221.122.***]

z treści wynikw ze oczywiscie ze ma. ale chyba si3 nie do2i3my kto to jest słyn a " spytała"

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 11:53:05] • [IP: 164.127.61.***]

Teraz przypomniałem sobie sytuację sprzed bodaj 3 lat, gdy mieliśmy w kraju nagromadzenie takich zwodniczych sygnałów. Ciekawe były efekty śledztwa, kto stał za tą akcją. Tropy internetowe wiodły do... Rosji. Pamiętam, przeczytałem taką wiadomość w tygodniku nie tabloidalnym, lecz w tygodniku opinii. Żyjemy w świecie, w którym drogą internetową obce mocarstwa wtrącają się w życie innych państw, np.Chiny, Rosja, nie mówiąc o wielkich firmach jak Google (czyli pośrednio USA) lub Facebook, Twitter, który zakazał samemu prezydentowi USA publikowania tekstów.

Oglądasz 1-18 z 18
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■