POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [10.05.2021, 11:45:22] • Świnoujście

Grupa Morska: brak prac nad Kartą Wyspiarza. Tak nie może być!

Grupa Morska: brak prac nad Kartą Wyspiarza. Tak nie może być!

fot. Grupa Morska - Cała Naprzód

„Nasze Stowarzyszenie od dawna zabiegało o wprowadzenie Karty po to, aby codziennie życie mieszkańców Świnoujścia było tańsze. Zaraz po ogłoszeniu uruchomienia prac nad Kartą otrzymaliśmy wiele pozytywnych reakcji i zgłoszeń od przedsiębiorców, którzy byli (i nadal są) gotowi włączyć się w program.

Ciężko przejść obojętnie wobec faktu, że w program zniżkowy Karty nie włączy się miasto. To mieszkańcy poprzez swoje podatki składają się na budżet miasta i to mieszkańcy muszą mierzyć się z utrudnieniami przez jego turystyczny charakter. Zniżki dla mieszkańców np. w OSiR, w SPP, czy innych usługach świadczonych przez miasto i miejskie spółki powinny stanowić trzon Karty oraz być zachętą i dobrym przykładem dla przedsiębiorców. Oczekiwanie władz miasta, że jedynie przedsiębiorcy zrezygnują z części swojego zysku jest dla nas całkowicie niezrozumiałe i pozbawione logiki.

Niestety z przykrością obserwujemy ogólny brak zaangażowania władz miasta i jakichkolwiek prac nad projektem, który powinien już być wdrażany. Uważamy, że wysoki poziom inflacji oraz dynamika wzrostu cen w naszym mieście będą generować coraz wyższe koszty życia dla mieszkańców Świnoujścia. Jednym z rozwiązań tego problemu może być właśnie Karta Wyspiarza, która powinna zostać jak najszybciej uruchomiona.

Tu nie ma na co czekać i należy się brać do roboty!" - napisali członkowie Grupy Morskiej na swoim profilu Facebook

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 36, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 36

Gość • Wtorek [11.05.2021, 22:01:11] • [IP: 37.47.177.**]

Do tej całej grupy morskiej tak nie może byc że wasz szef obiecał kładkę nad torami kasa wzięta i co kładki niema.

Gość • Wtorek [11.05.2021, 10:13:11] • [IP: 80.217.48.**]

Grupa Morska to kilka osób i rzeźnik na czele. Jak więc mają mieć coś do powiedzenia w poważnych sprawach?

Gość • Wtorek [11.05.2021, 09:26:08] • [IP: 164.127.235.**]

To już niedługo będziemy świętować w mieście Dzień Mieszkańca, by świętować w ogóle istnienie kogoś takiego jak świnoujścianin, powinno się nawet wybrać kilku przedstawicieli miasta i rozebrać ich do naga (jak to chce robić to pewna stacja w Polsce po kupieniu licencji z TV zachodniej, to taka porno randka w ciemno) i pokazywać Niemcom:" Patrzcie, nawet tacy w tym mieście mieszkają, którzy widzą kelnera raz na dwa lata, bo mają wydatki na swoje dzieci, na żywność, na restauracje nie!" Ale spokojnie, Niemczaszki, oni też płacą za parkowanie jak wy, choć ta zapłata dla nich jest 3-4 razy większa jeśli wziąć pod uwagę różnicę w zarobkach między Polską a Niemcami.

Gość • Wtorek [11.05.2021, 08:41:22] • [IP: 37.47.185.**]

Działkę Szwagra zabrać i będzie na bon mieszkańca przez kilka najbliższych lat. Gdzie jest namiot od padłych palm, to też ponad 80 tys.

Gość • Wtorek [11.05.2021, 08:07:05] • [IP: 62.69.252.***]

ten palant znow z ta stocznie zanudza jeszcze pracy nie znalazl leniuch jeden

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 23:22:57] • [IP: 37.47.185.**]

Kierownik UM już stareńki i trudno od niego wymagać energii w dążeniu do pomocy mieszkańcom. Ale niech GM doprowadzi do odzyskania przez miasto 4 ha tzw. Dzięki Szwagra. To co najmniej 40 mln zł, dla Karty Mieszkańca bardzo poważny kapitał.

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 21:38:48] • [IP: 77.114.70.***]

Jako senior chce podjechać do lekarza, do urzędu, banku i innych instytucji autem bez płacenia parkingu, na ch.j mi bon jak o kuli trzeba będzie z domu iść załatwiać sprawy, taxi jeden raz wezmę i po bonie a z parkingu bezpłatnego cały rok korzystam.Walcie się gm.

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 20:37:46] • [IP: 31.11.130.*]

Grupa chciała zaistnieć i wyszedł piard.

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 20:07:59] • [IP: 88.218.253.***]

A oni też za SPP głosowali? jeśli tak to elo i wypad. Już myslalem ze nie. Jesli tak to gruba hipokryzja.

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 20:03:41] • [IP: 62.69.252.***]

tylko wszystko za darmoche komuna sie skonczyla co zadarmo mieli i dawali wszystkoajuz ta GIERATRIAto szkoda gadac

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 19:58:24] • [IP: 62.69.252.***]

aa co to zseniora jest siedzi hrobocze w stoleki wyciaga reke po bon a siedziec cihoi bo i tak jestecie jedna noga na kasiborskiejjeszcze wyspiarke rzadaja stare zgredy

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 19:57:05] • [IP: 5.174.35.**]

Szalony Sławek rzeźnik i co jeszcze??

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 18:16:40] • [IP: 31.11.129.***]

Grupa Morska popiera niestety głupie pomysły Zmurkiewicza Michalską i Sujkę największych nieudaczników co nic porządnie zrobić nie potrafą ale na czerwona kanapa za 40.000 lekką rączką idzie.

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 17:53:53] • [IP: 89.151.36.***]

Chodzą pogłoski że każdy posiadacz, , karty wyspiarza, , będzie mógł raz w tygodniu posiedzieć za darmo na czerwonej kanapie za 40 tyś.sztuka a nawet powąchać przez chwilę chrobotek na basenie szkolnym. ..

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 16:26:51] • [IP: 5.173.140.***]

Po przegłosowaniu strefy płatnego parkowania to w d... mam tych frajerów z grupy morskiej. Udają, że coś robią a tak na prawdę lansik pod skrzydłami prezydenta. Won

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 16:18:47] • [IP: 88.218.253.***]

A co taka karta miała by dać ? Jak to działa ?

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 16:02:53] • [IP: 37.47.160.***]

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 12:00:29] • [IP: 176.221.123.***] co ty tam jęczysz biedaku? gdy nie ludzie napływowi to byś dalej pole orał i szyszki w lesie zbierał, taka tutaj inteligencja była. I dla twoich nędznych i miernych wiadomości padalcu jeden to każdy na tych terenach jest napływowy. Pozdro głąbie

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 16:00:12] • [IP: 37.47.160.***]

kartki i talony

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 15:49:41] • [IP: 31.11.128.***]

darmowe bilety dla uczniow sa ok ale nie w czasie wakacji.

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 14:53:58] • [IP: 37.128.7.***]

Mieszkańcy Międzyzdrojów maja taką Burmistrz Bobek-dba o swoich.

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 14:46:08] • [IP: 185.135.2.**]

Lanser No...i😆

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 14:45:16] • [IP: 176.221.123.***]

W ramach tych prac nad Kartą warto krytycznie przeczytać regulamin przewozów komunikacją miejską. Dzieci i młodzież szkolna jeżdżą za darmo. Fajnie, ale w czasie wakacji mamy najazd młodzieży spoza naszej gminy, która 4litery wozi za friko, czyli na koszt podatnika naszej gminy, zamiast pospacerować sobie dla zdrowia i smukłego wyglądu. A senior dopiero od 70 lat ma gratis. Gdzie logika ?

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 14:34:47] • [IP: 80.217.48.**]

Sławciu dlaczego nie protestowałeś u swojego od lat kumpla czyli prezesa stoczni jak stocznię kasowal a mieszkańców naszego miasta olewał?

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 14:28:44] • [IP: 62.69.252.***]

i bardzo dobrze maja was w tyleczku po wy im potrzebni takie biedulce co caly czas czegos wolaja co oni zwas maja oni to zbogaczami bo maja zkogo kase ciagnac dalej wy ciemiegi glosujcie na nichpretensje do kogo wykoncza was bieduli wszystkich oj ciemnoto ciemnoto

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 14:27:47] • [IP: 176.221.123.***]

Przykładem indolencji władz miasta jest ciągnący się od lat temat wiaty przystankowej koło bramy głównej cmentarza. Mają seniorów i ich problemy w doooo... ie. Niech mokną na deszczu !

Oglądasz 1-25 z 36
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■