POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [10.05.2021, 13:24:26] • Świnoujście

W Świnoujściu budowa przy terminalu promowym nowego parkingu dla ciężarówek osiągnęła właśnie półmetek

W Świnoujściu budowa przy terminalu promowym nowego parkingu dla ciężarówek osiągnęła właśnie półmetek

fot. Organizator

Przy terminalu promowym w Świnoujściu Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA buduje nowy parking na blisko trzysta miejsc postojowych dla ciężarówek. Prace budowlane właśnie przekroczyły półmetek. Ich wykonawcą jest firma PRO-TRA BUILDING Sp. z o.o. z Wrocławia.

Nowy parking powstaje przy ul. Fińskiej w bezpośrednim sąsiedztwie Terminalu Promowego w Świnoujściu.

Zaoferuje 278 miejsc dla samochodów ciężarowych wraz z infrastrukturą techniczną i zapleczem sanitarnym oraz służącym do recyklingu odpadów.

W Świnoujściu budowa przy terminalu promowym nowego parkingu dla ciężarówek osiągnęła właśnie półmetek

fot. Organizator

Na placu trwa wykonywanie podbudowy betonowej podłoża, rozpoczęto właśnie układanie kostki brukowej. Wcześniej wykonano prace związane ze stabilizacją podłoża. Rozpoczęły się także prace ziemne w kierunku zagospodarowania terenu.

Celem inwestycji jest poprawa infrastruktury dostępowej do portu oraz dbałość o środowisko naturalne i usprawnienie połączenia morskiego pomiędzy Świnoujściem a dwoma portami w Szwecji - Trelleborg oraz Ystad. Jej pozytywne efekty z pewnością odczują mieszkańcy Świnoujścia, bowiem w momencie spiętrzenia ruchu ciężarówek, te nie będą już parkować na poboczach ulic wiodących do terminalu. Ponadto zaplecze sanitarne dostępne na parkingu poprawi komfort oczekiwania kierowców na prom.

W Świnoujściu budowa przy terminalu promowym nowego parkingu dla ciężarówek osiągnęła właśnie półmetek

fot. Organizator


Pełna nazwa projektu to „Zagospodarowanie rezerwy terenowej w południowej części Terminala Promowego w Świnoujściu – miejsca postojowe”, realizowanego w związku z zawartą Umową nr INEA/CEF/TRAN/M2018/1787737 o udzielenie dotacji w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” (CEF) – Sektor Transportu, pod nazwą działania: „Eliminacja ‘wąskich gardeł’ ostatniej mili – budowa parkingu rezerwowego dla samochodów ciężarowych w Terminalu Promowym w Świnoujściu”, numer działania 2018-PL-TM-0028-W.

Zgodnie z planem nowy parking ma być gotowy jeszcze w tym roku. Jego koszt to prawie 31 mln złotych brutto.

(Monika Woźniak-Lewandowska, 10.05.2021)


komentarzy: 16, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-16 z 16

Gość • Środa [12.05.2021, 07:22:41] • [IP: 78.10.231.***]

Ad Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 21:21:56] • [IP: 176.221.122.***]. Może zauważ, że dyskusja dotyczy PLACU MANEWROWEGO W PORCIE. A nie czego innego. Bo mam wrażenie, że piszesz byle pisać.

Gość • Wtorek [11.05.2021, 13:25:55] • [IP: 5.2.198.***]

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 21:21:56] • [IP: 176.221.122.***] Tak, niestety na placach manewrowych zwykle jednak buduje się plac manewrowy a nie park. Nie wiem jak sobie inaczej wyobrażasz parking dla tirów. Brak drzew na lotnisku też Cię dziwi i martwi?

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 21:54:29] • [IP: 46.231.56.***]

Jak nie chcecie tego" betonu" to napiszcie gdzie mieszkacie wyślemy tam te tiry niech parkują w waszej zielonej strefie.

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 21:21:56] • [IP: 176.221.122.***]

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 17:34:34] • [IP: 78.10.231.***] No tak, bo albo sadzi sie las albo buduje betonowy plac, nic pomiedzy. Widze masz predyspozycje na urzednika, juz pracujesz czy czekasz az zwolni sie etat bo jakas ciotka pojdzie na emeryture?

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 20:03:00] • [IP: 188.146.165.***]

Ale pustynia. Zero zieleni.

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 19:35:08] • [IP: 188.146.161.**]

To nie jest parking dla ciężarówek tylko dla BRUDASÓW przyjeżdzających na promy. Syf jaki zostawiają po sobie to jest masakra. Szczają i srają gdzie popadnie, totalna tirowska patologia!!

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 17:34:34] • [IP: 78.10.231.***]

Przepraszam, a czy te ciężarówki przed odprawą na prom mają stać na lące czy w lesie? Bo tak by wynikało z jęczenia i zawodzenia malkontentów. Ciekawe czy którykolwiek z nich widział inne terminale promowe. To są przede wszystkim place postojowe i manewrowe, a nie parki.

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 17:01:44] • [IP: 95.91.215.***]

Kiedyś się mówiło drzewa umierają stojąc. A teraz powiemy ! Ludzie umierają stojąc. Pozdrawiam Świnoujście

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 16:49:52] • [IP: 176.221.123.***]

Teraz miasto rozwija się zdecydowanie szybciej ja za rządów PO, brawo

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 16:32:52] • [IP: 176.221.122.**]

Dla mieszkańcow się przydadzą.

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 15:51:21] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 14:24:23] • [IP: 62.69.241.***] PANIE MROZEK ODPOWIEDZIALNY JESTEŚ ZA ZIELEŃ NA TERMINALU PROMOWYM GDZIE ONA JEST... Ważne, że etat jest... drzewa i zieleń są mało istotne.

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 15:10:36] • [IP: 86.146.131.***]

Ale jak to przecież te złe tiry to tylko na terminal kontenerowy miały przyjeżdżać. Tutaj nikomu nie przeszkadza 2 tys ciężarówek dziennie w centrum miasta

takto • Poniedziałek [10.05.2021, 15:07:51] • [IP: 89.151.39.***]

oprócz lania betonu, będzie lanie wody w donice z zielenią

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 14:33:28] • [IP: 176.221.122.***]

Piekne, z jednej strony Morze Baltyckie a z drugiej morze betonu. Idealnie pasuje do tego miasta. Za 20-30 lat znow urzednicy obudza sie z reka w nocniku i pojda za zachodem ktory aktualnie odchodzi o betonozy w miastach.

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 14:24:23] • [IP: 62.69.241.***]

PANIE MROZEK ODPOWIEDZIALNY JESTEŚ ZA ZIELEŃ NA TERMINALU PROMOWYM GDZIE ONA JEST !! WSZĘDZIE BETON I BETON GDZIE JAKIEŚ DRZEWA !!

Gość • Poniedziałek [10.05.2021, 14:15:08] • [IP: 176.221.123.***]

Pomyśleć, ze jeszcze kilka lat temu /nie/rząd PO doprowadził PŻB na skraj bankructwa. NIGDY WIĘCEJ PO!!

Oglądasz 1-16 z 16
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■