POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [10.05.2021, 17:08:02] • zachodniopomorskie

Marszałek z odznaką „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi”

Marszałek z odznaką „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi”

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz ze szczególnym wyróżnieniem – otrzymał brązową odznakę „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi” nadawaną przez Polski Czerwony Krzyż.

Tytuł i brązowa odznaka trzeciego stopnia nadawana jest dawcom, którzy oddali w dowolnym okresie co najmniej 6 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość jej składników (dane dla mężczyzn).

– Dla mnie jest to szczególnie ważna odznaka, ponieważ od lat propaguję ideę honorowego krwiodawstwa – mówi marszałek Olgierd Geblewicz. – Zachęcam wszystkich do dzielenia się darem życia. To nic nas nie kosztuje, a komuś może bardzo pomóc.

Idea honorowego krwiodawstwa zajmuje szczególne miejsce w urzędzie kierowanym przez marszałka Olgierda Geblewicza. Urząd Marszałkowski w 2019 r. otrzymał medal 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża – wyróżnienie dla instytucji wspierających działalność PCK w zakresie rozwoju honorowego krwiodawstwa. Ponadto od 2016 r. działa Klub Honorowych Dawców Krwi pracowników – jednostka Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Organizowane są też różnego rodzaju akcje promocyjne i konkursy.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Wtorek [11.05.2021, 10:05:11] • [IP: 5.173.131.***]

Podajcie proszę nazwiska naszych świnoujskich honorowych krwiodawców bo na to zasługują. Dzielą się tym najcenniejszym darem, darem krwi z potrzebującymi. I oddali więcej litrów krwi niż Pan Geblewicz, co nie umniejsza jego zasługi. Może znajdzie ta informacja nowych krwiodawców którzy są bardzo pilnie poszukiwani.

Gość • Wtorek [11.05.2021, 10:00:25] • [IP: 88.218.253.***]

ojejjjj

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W 2026 roku zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi w nocy z soboty 28 marca na niedzielę 29 marca. Dokładnie o godzinie 2:00 przesuwamy wskazówki zegara na 3:00, co oznacza, że tej nocy śpimy o godzinę krócej ■ Pragniemy poinformować o utrudnieniach w tunelu z powodu realizacji prac gwarancyjnych na wniosek Generalnego Wykonawcy: 20/21.03.2026 r. - 22:00 - 5:00 ruch wahadłowy, prace iniekcyjne doszczelniające w przestrzeni jezdni; 27/28.03.2026 r. - 22:00 - 5:00 ruch wahadłowy, prace iniekcyjne doszczelniające w przestrzeni jezdni. Podczas ruchu wahadłowego prom Bielik na przeprawie Warszów będzie w gotowości. W przypadku jakichkolwiek zmian będziemy informowali na bieżąco ■ Na wyspie Wolin potwierdzono przypadki afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików. Jak informuje Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kamieniu Pomorskim, dodatnie wyniki badań stwierdzono już u kilku zwierząt znalezionych na podmokłych terenach w gminie Wolin ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu poinformował o planowanej przerwie w dostawie wody, która nastąpi w poniedziałek 12 marca 2026 roku, w godzinach 08:00–11:00. Utrudnienia będą związane z usuwaniem awarii zasuw wodociągowych przy ulicy Wojska Polskiego (osiedle Platan). Przerwa w dostawie wody obejmie budynki położone: - przy ulicy Wojska Polskiego - numery: 2, 4, 6, 8, 10, 12; - przy ulicy Chełmońskiego - numery: 2, 4, 6. ■