POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [13.05.2021, 09:13:12] • Świnoujście

Zachodniopomorskie w pierwszej trójce regionów z największym spadkiem udzielonych noclegów

Zachodniopomorskie w pierwszej trójce regionów z największym spadkiem udzielonych noclegów

fot. iswinoujscie.pl

Dane opublikował Portal Samorządowy. Najważniejsza informacja przedstawionej analizy podsumowujących spadek udzielonych noclegów zawiera się w pierwszych słowach tytułu: „Na łeb, na szyję.."Czy trzeba więcej słów by podsumować dramatyczną sytuację mieszkańców i przedsiębiorców aktywnych branży turystycznej!?

Dane przedstawił w początku kwietnia Główny Urząd Statystyczny. We wnioskach z tej analizy analitycy GUS piszą wprost o „dramatycznej sytuacji branży turystycznej". W styczniu 2021 r. z turystycznych obiektów noclegowych skorzystało 213,1 tys. turystów, którym udzielono 695,5 tys. noclegów. W porównaniu ze styczniem 2020 r. było to mniej odpowiednio o 90,7 proc. i o 88,2 proc. Drastycznie zmniejszyła się też liczba turystów odwiedzających regiony uważane dotąd za turystyczne „eldorado". Niestety, wśród regionów najbardziej dotkniętych ograniczeniem ruchu turystycznego jest także nasz region. Jak wynika z badań Głównego Urzędu Statystycznego największy spadek liczby udzielonych noclegów, w porównaniu ze styczniem 2020 r., odnotowano w obiektach województwa małopolskiego (o 93,7 proc.), warmińsko-mazurskiego (o 93,4 proc.) i zachodniopomorskiego (o 92,6 proc.), natomiast najmniejszy w województwie lubuskim (o 64,7 proc.). Stopień wykorzystania miejsc w obiektach noclegowych wyniósł 8,4 proc. i w porównaniu ze styczniem 2020 r. był niższy o 25,5 procent.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 44, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 44

Gość • Piątek [14.05.2021, 17:25:31] • [IP: 83.23.226.**]

do ip..Gość • Czwartek [13.05.2021, 19:04:12] • [IP: 37.47.129.***] hilton/raddisson sa terz po 700 w wakcje po 1200. taki sam standard w Marbelii okolo 3 tys za dobe i wiecej..

Gość • Piątek [14.05.2021, 10:27:01] • [IP: 37.47.136.***]

Było mi dane żyć w czasach urokliwego Świnoujścia w którym ludzie nie trzęśli się za każdą złotówką. Teraz same sępy czyhające z gotówką na potknięcie innych aby skupić ich majątek. Zjechało się też dużo badziewia do miasta. Powstały układy cwaniaków. Betonują miasto dla kasy, a nie dlatego aby było ładnie.

Gość • Piątek [14.05.2021, 00:48:00] • [IP: 37.47.139.**]

piękne to było miasto

Gość • Czwartek [13.05.2021, 23:34:43] • [IP: 5.173.132.***]

Gość • Czwartek [13.05.2021, 22:04:57] • [IP: 176.221.113.**]

Prywatne mieszkania były wynajmowane na lewo, bo oficjalne nie wolno było bo pandemia. Oszustwa podatkowe, których nikt nie kontroluje. Wprowadzić podatek katastralny rosnący wraz z koleją nieruchomością i po problemie. Sprzedawali by na pniu.

Gość • Czwartek [13.05.2021, 20:30:38] • [IP: 176.221.123.**]

Fotka wyrazista...betonowy paskudny deptak i nudy..

Gość • Czwartek [13.05.2021, 19:04:12] • [IP: 37.47.129.***]

rozśmiesza mnie że Hilton i Radissson mają pokoje za 519zł za dobę a w Chorwacji w Splicie w sezonie podobne są za 200 za dobę a pogoda nieporównywalnie lepsza i może ciepłe. W tym roku morze będzie miało w lipcu max 16 stopni przez to zimno teraz a ja nie jestem morsem.

Gość mieszkaniec • Czwartek [13.05.2021, 18:35:37] • [IP: 178.238.252.***]

POPYT ROSNIE TO I CENY ROSNA . ..

Gośćgosc z kanalu.. • Czwartek [13.05.2021, 18:28:24] • [IP: 178.238.252.***]

Przestancie MARUDY marudzic , czas sie pochwalic co mamy pieknego i dobrego , kupiles za taka cene sie godziles nikt Ciebie nie zmuszal , do kogo masz pretensje . ..

Gość • Czwartek [13.05.2021, 16:56:30] • [IP: 83.23.170.***]

Nie największy spadek udzielonych noclegów, ale zwykłe oszustwa podatkowe. Zobaczcie tylko, ile obok blokowisk lub domów prywatnych stoi samochodów z rejestracją spoza miasta. Albo też zobaczcie na portalach gdzie rezerwuje się kwatery prywatne na noclegi dla firm lub wczasowiczów. Jeden nalot a wyjdą sensacyjne wyniki.

Gość • Czwartek [13.05.2021, 16:52:05] • [IP: 83.23.170.***]

[IP: 37.47.172.**] jakie 6.000 zł/m2 ? Ja kupiłam na Warszowie obok poczty przy Barlickiego. Stan deweloperski 7.300 zł/m2. Teraz trzeba doliczyć dokończenie niedoróbek, brakoróbstwa i niechlujstwa dewelopera. To następne 25-30 % wartości mieszkania. W sumie razem za m2 wychodzi ok. 9.000 zł. Jedyny zysk to taki, że w czasie nudów mogę na wyciągnięcie ręki liczyć samochody, które dudnią po bruku.

Gość • Czwartek [13.05.2021, 14:58:46] • [IP: 192.95.4.***]

"Ewangelia Łukasza 12:2 wszystko co jest przykryte będzie odkryte."

Gość • Czwartek [13.05.2021, 14:10:45] • [IP: 176.221.122.***]

Miasto może i ładne ale tylko dla tych, co przyjadą tu z wiochy zabitej dechami. Nic tu nie ma już wyjątkowego. Sam pasek na plaży to niewiele do zaoferowania w branży turystycznej. Jak tos jest zmęczony i chce odpocząc, to wyspi sie we własnym domu a nie jeszcze będzie tracił kasęe tylko po to, żeby jechać do świnoujścia i o 22 położyć się spać bo jakaś debilna cisza nocna w krorcie obowiązuje i starym Niemcom przeszkadza hałas bo u nich to już od 19 nawet we własnym domu głośniej pierdnąć nie wolno bo sąsiad może zadzwonić na 112!!

Gość • Czwartek [13.05.2021, 13:54:35] • [IP: 2.202.209.***]

Nie moge pojac ze ktokolwiek przyjezdza do Swinoujscia!?Za te pieniadze i taniej mozna miec urlop w wypasionych cudownych miejscach za granica z z gwarantowana piekna pogoda ze wspanialym jedzeniem i drinkami oraz zycliwoscia mieszkancow!!

Gość • Czwartek [13.05.2021, 13:36:47] • [IP: 178.235.147.**]

Nadrobią w sezonie. Bicie piany i tyle!

Gość • Czwartek [13.05.2021, 12:50:00] • [IP: 178.238.250.**]

Co my, mieszkańcy mamy z tych noclegów? Drożyznę, brak miejsc parkingowych, zatłoczoną plażę, syf, brud i kradnących wszystko ukraińców.

Gość • Czwartek [13.05.2021, 12:48:44] • [IP: 178.238.246.**]

Przyszła kara na pazernych hotelarzy, którzy bogacili się na wykorzystywaniu taniej siły roboczej.Ludzie pracowali po 16 godzin dziennie, bo wciąż brakowało ludzi do roboty.Nie przestrzegali kodeksu pracy, ważny był tylko zysk dla hotelarzy.Może w końcu zaczną szanować pracowników, i traktować ich jak ludzi którzy, aby dobrze pracować, musza mieć czas na odpoczynek, Nie potrafią ułożyć grafiku tak aby każdy mógł mieć wolny dzień na swe sprawy rodzinne, trzeba dbać o ludzi, wynagradzać ich uczciwie za wykonana prace, i nagradzać, co mobilizuje do lepszej pracy.

Gość • Czwartek [13.05.2021, 12:32:22] • [IP: 192.33.240.**]

Kocham Swinoujscie!!

Gość • Czwartek [13.05.2021, 12:16:48] • [IP: 37.47.140.*]

bo pogoda beznadziejna. Jeszcze tydzień temu wiało jak na Morzu Północnym a dzisiaj mży. To nie wina pisu, taki mamy klimat.

Tolek Banan • Czwartek [13.05.2021, 11:25:33] • [IP: 178.235.147.**]

To może dla porównania dajcie region niemiecki? Zobaczymy czy u nas tak źle faktycznie...

Paździoch • Czwartek [13.05.2021, 11:19:51] • [IP: 83.23.222.***]

Ciekawe a turystów ful, to gdzie śpią?

Gość • Czwartek [13.05.2021, 11:11:31] • [IP: 176.221.122.***]

To i tak szok ze ktos tu w ogole chce przyjechac. Z kazdego miasta daleko, czas zmarnowany na promach, ceny z kosmosu. Czemu ktokolwiek tu przyjezdza? Jest cala masa ciekawszych miejscowosci. Chyba tylko jacys frajerzy ktorzy musza zrobic zdjecie na facebooka czy innego instagrama zeby pokazac jacy sa fajni i jezdza palic hajs w swinoujsciu

Gość • Czwartek [13.05.2021, 11:09:53] • [IP: 89.151.33.**]

Gościu z 10:05:20 po twoim komentarzu od razu widać że nie robisz codziennych zakupów dla całej rodziny, nie opłacasz rachunków typu prąd, gaz, czynsz. Gdybyś robił to chociażby przez kilka lat to nie pisałbyś takich głupot. Artykuły które wymieniasz nie są pierwszej potrzeby a np:elektronarzędzia kupujemy raz na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat.

Gość • Czwartek [13.05.2021, 11:04:57] • [IP: 185.210.39.***]

Sami niezadowoleni, jak nie pasuje to jechać do tych swoich miasteczek, promenada najładniejsza, plaza najszersza, piasek czysty, woda najcieplejsza, ceny takie jak wszedzie nad morzem.

Gość • Czwartek [13.05.2021, 10:45:20] • [IP: 37.47.141.***]

Jak to jest z tą inflacją którą straszyli? Paliwo było już w 2012 po 6 zł. Teraz nieco ponad zł. Elektronarzędzia były drogie, a teraz o połowę tańsze. Elektronika dużo tańsza niż była. Samochody używane do wyboru za nieduże pieniądze. Ceny OC niższe. Ceny przeglądów technicznych od wielu lat 99 zł. Piwo w sklepie w promocji można dalej kupić niewiele ponad 2 zł, a nawet czasem po 1.99. Cukier był po 5 zł, a teraz dużo tańszy. Poszły sztucznie w górę ceny mieszkań i usług. Cena kawy w sklepie spadła. Dobrą kawę można już kupić w cenie 15 zł za 500 gr w promocji, a w kawiarni tyle wołają za jedną kawę. Powinna kosztować 2 zł. W Żabce sprzedają dobrą kawę po 2 zł i im się opłaca. To zdzierstwo spowodowało spadek udzielonych noclegów. Coraz mniej turystów-baranów chętnych na strzyżenie z kasy.

Oglądasz 1-25 z 44
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■