POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [15.05.2021, 21:06:59] • Świnoujście

Zachodni sąsiedzi mogą już jechać do Polski. Na ulicach ruch większy, parkowanie znów jest problemem

 Zachodni sąsiedzi mogą już jechać do Polski. Na ulicach ruch większy, parkowanie znów jest problemem

fot. Sławomir Ryfczyński

Polska od 9 maja została skreślona z listy krajów wysokiego ryzyka. W efekcie rozporządzenia Ministra Niemiec Polska od 9 maja została skreślona z listy krajów wysokiego ryzyka. Na efekty tej decyzji nie trzeba było długo czekać. Przez przejścia graniczne w stronę miasta ciągnie sznur samochodów.

Otwarcie granicy zbiegło się u nas z kolejnym etapem luzowania obostrzeń. Możliwość korzystania z ogródków gastronomicznych jest na pewno dodatkowym magnesem dla sąsiadów. Momentalnie wypełniły się miejsca przy stolikach na Placu Wolności.

 Zachodni sąsiedzi mogą już jechać do Polski. Na ulicach ruch większy, parkowanie znów jest problemem

fot. Sławomir Ryfczyński

To co cieszy właścicieli kawiarni, nie jest niestety powodem radości dla miejscowych kierowców. Od razu, na ulicach robi się ciasno, o parkingach już nie wspominając.

 Zachodni sąsiedzi mogą już jechać do Polski. Na ulicach ruch większy, parkowanie znów jest problemem

fot. iswinoujscie.pl

W rachunku zysków i strat liczy się jednak ożywienie, które na pewno przełoży się na wzrost obrotów lokalnych firm. Zbyt długo czekaliśmy na tę chwilę by teraz narzekać.

 Zachodni sąsiedzi mogą już jechać do Polski. Na ulicach ruch większy, parkowanie znów jest problemem

fot. Sławomir Ryfczyński

Powrót do przygranicznej normalności prowokuje jednak także powrót problemów, z którymi od lat miasto nie może sobie poradzić.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 106, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 106

Gość • Wtorek [18.05.2021, 06:51:28] • [IP: 83.23.145.***]

To na polskiej granicy robią problemy. Niemcy już nie wymagają testu, tylko przy wjeździe do Polski trzeba mieć.

Gość • Poniedziałek [17.05.2021, 10:43:43] • [IP: 178.238.245.**]

Problemem nie są turyści (niemieccy, polscy czy inni) Problemem jest urząd miasta i urzędnicy tacy jak była wice pani Agatowska, Sujka, Michalska i Żmurkiewicz. Brak kompetencji, brak wizji miasta. Przez to mamy brak parkingów, nie połączone ścieżki rowerowe. Dmuchane inwestycje piękne na wizualizacjach i przez tydzień po otwarciu.

Gość • Poniedziałek [17.05.2021, 09:05:47] • [IP: 88.218.255.**]

Jeżeli są faktycznie rozbieżne zasady dla nich u dla nas to jest to żenada. Zostawiam bez komentarza temat naszych rodaków którym nierówne traktowanie nie przeszkadza i się cieszą tylko z faktu możliwości handlu - zbyt duże różnice światopoglądowe…

Gość • Niedziela [16.05.2021, 22:15:51] • [IP: 37.47.181.***]

w końcu już tych Polaczków cebulaczków co im 39 zł za zestaw obiadowy z rybą boli będzie mniej w hotelach, bo przyjadą Niemców co normalnie płacą i nie płaczą na każdym kroku jak to wszystko drogie, nie podoba się to nie kupuj, a nie wstawiacie rachunki na internet

Gość • Niedziela [16.05.2021, 22:13:50] • [IP: 37.47.181.***]

granica otwarta? dobrze, ryneczek na sezamkowej mi otworzą, nowego mercedesa sobie kupię i na malediwy polecę za ojraszki od niemiaszki, a wam cebula Polska co zazdrości niech łezka cieknie

Gość • Niedziela [16.05.2021, 22:07:48] • [IP: 37.47.181.***]

w końcu

Gość • Niedziela [16.05.2021, 21:44:41] • [IP: 178.238.252.**]

Oni do nas mogą a my do nich?

Gość • Niedziela [16.05.2021, 21:43:36] • [IP: 176.221.123.***]

A kiedy my bedziemy mogli do nich wjezdzac?Oni maja ulatwiona sprawe, bo maja darmowe testy w roznych dostepnych miejscach i bez problem moga podrozowac. Smieszne, ze nie mozna isc czy jechac do Kamminke, gdzie trudno oczekiwac tam tloku a i rzadko spotyka sie mieszkancow na ulicy. Postawili ogrodzenia, bramy, tlumaczac sie wedrowka dzikow a u nas bez problemowo moga przemierzac cale Swinoujscie. Niemiec, jak widac potrafi !

Gośćgringo • Niedziela [16.05.2021, 21:25:52] • [IP: 77.112.160.***]

Szanowni Państwo-Tak samo jak w zeszłym roku, otworzono granice bo TYLKO Niemcy mogą bez problemów wjeżdzać do Polski, dla Polaków nadal obowiązują ograniczenia w postaci obowiązkowych testów na granicy, dla tych którzy chcą wjechać do Niemiec. Ograniczenia na pewno podobnie jak w zeszłym roku, skończą się dopiero po wakacjach... Pani Manuela, postara się o to aby zalewający Świnoujście na wakacjach Polacy, mieli ograniczenia wjazdu do Niemiec, bo inaczej polscy rowerzyści zaleją świetnie przygotowane drogi rowerowe w Niemczech.

Gość • Niedziela [16.05.2021, 20:42:44] • [IP: 31.0.36.**]

A gdzie jest SPP, , ? Pytam się grzecznie

Gość • Niedziela [16.05.2021, 20:27:40] • [IP: 188.147.101.***]

a ja mam od niemca 1640 euro miesiecznie i nikomu nie musze w dupsko wchodzic plus 3100 emeryturki z polszy i jest gitara kocham ten kraj

Gość • Niedziela [16.05.2021, 20:18:05] • [IP: 5.173.136.***]

Nie miałabym nic przeciwko Niemcom gdyby nie ich zachowanie, parę dni temu tak się darli na plaży w knajpce, że pracownik ich wywalił na pysk.A jeszcze gorsze mam wspomnienie z poprzedniego roku kiedy to stary Niemiec załatwiał się do morza.

Gość • Niedziela [16.05.2021, 18:07:23] • [IP: 89.151.35.**]

Czy Agatowska z butelką szampana na przejście graniczne pośpieszyła witać kochanych turystów z Niemiec?

Gość • Niedziela [16.05.2021, 17:24:33] • [IP: 94.153.78.***]

А

Gość • Niedziela [16.05.2021, 17:22:15] • [IP: 176.221.123.***]

09:22:28] • [IP: 109.243.156.** Z Nowym Ładem jeszcze poczekaj. Cenisz p. Warzechę - przeczytaj jego wczorajszy komentarz.

Gość • Niedziela [16.05.2021, 17:20:08] • [IP: 176.221.123.**]

Wielka szkoda, tak fajnie było w mieście bez tych zachodnich sąsiadów.

Gość • Niedziela [16.05.2021, 16:28:41] • [IP: 37.47.151.**]

To w głowie się nie mieści drą te ryje szkopskie roznoszą trypla po Świnoujściu zamknąć tą granicę przed DDR-OWCAMI i do tego ciapate ryje na legalu chodzą sobie jak chcą nosz kurwa mać debile covid19 się nie skończył po pierwsze a po drugie dalej nas traktują u siebie jako zło konieczne

Gość • Niedziela [16.05.2021, 16:17:17] • [IP: 109.243.156.**]

W jednym zgadzam się z szydercami: trzeba BARDZIEJ UWAŻAĆ NA DROGACH - Niemcy często mają fatalne umiejętności w prowadzeniu auta, a dochodzą do tego nieznajomość miasta i nawyki z Niemiec, gdzie obowiązuje zasada przepuszczania pojazdów z prawej strony, co wynika z rzadszego tam wyznaczania dróg z pierwszeństwem przejazdu - wiec oni czasem jakby nie widzą znaku odwróconego trójkąta -" ustąp pojazdom na drodze z pierwszeństwem przejazdu".Gdyby nie mój refleks kiedyś, to staranowałby mnie samochód z Niemiec wyjeżdżający w ul.Graniczną. Co ciekawe prawie w tym samym miejscu na ul.Granicznej dziś o g.12:00 polski BURAK ruszający z lewego pasa, gdzie zaparkował swój samochód, o mało mnie, rowerzystę, nie staranował - nie spojrzał w lusterko zajęty z kimś rozmową - auto stało zaparkowane i nagle światła, i od razu w bok - machałem mu rękami do lusterka, cep pognał naprzód, cudem uniknąłem zderzenia - ma na tablicy rej. nie tylko ZSW, ale obok cyfr literę L. Ulica Graniczna...

Gość • Niedziela [16.05.2021, 15:03:02] • [IP: 217.240.81.***]

Co to znaczy stali mieszkancy ?, jasniej prosze.

Gość • Niedziela [16.05.2021, 15:00:52] • [IP: 176.221.122.***]

masowe wypadki i kolizje drogowe czas zaczac za 3, 2, 1...

Gość • Niedziela [16.05.2021, 14:55:56] • [IP: 176.221.123.***]

18 maja Niemcy powiedza czy Turysci Jednodniowi mogą jechc do Niemiec

200 zika • Niedziela [16.05.2021, 14:33:16] • [IP: 82.198.204.**]

200 zima kosztuje blokada.wbijasz taki cwancyk wew ziemię i szkopisko nie postawi swojego BMW czarnego.koniec.

Gość • Niedziela [16.05.2021, 14:28:49] • [IP: 109.243.156.**]

14:10:44] • [IP: 178.238.246.**] To ty jesteś obskurny - widziałem ostatnio te stragany, nie są obskurne, a jakby schowane w ciąg oddalony nieco od ulicy, nie zwracaja uwagi. Oni przynajmniej pracują, a ty leniuchujesz i plujesz na ludzi znad zaśmierdziałego fotelu" recenzenta".

Gość • Niedziela [16.05.2021, 14:10:44] • [IP: 178.238.246.**]

To Bangladesz otworzą ?Szkoda tylko, ze nie nakazano właścicielom tych obskurnych bud , wybudować lub wyremontować tych strasznych blaszaków, to powinno być zlikwidowane, te budy straszą.

Gość • Niedziela [16.05.2021, 13:54:44] • [IP: 88.218.253.***]

To można już bez testu i szczepionki pojechać sobie do Niemiec na spacer autem?

Oglądasz 1-25 z 106
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■