POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [15.05.2021, 21:06:59] • Świnoujście

Zachodni sąsiedzi mogą już jechać do Polski. Na ulicach ruch większy, parkowanie znów jest problemem

 Zachodni sąsiedzi mogą już jechać do Polski. Na ulicach ruch większy, parkowanie znów jest problemem

fot. Sławomir Ryfczyński

Polska od 9 maja została skreślona z listy krajów wysokiego ryzyka. W efekcie rozporządzenia Ministra Niemiec Polska od 9 maja została skreślona z listy krajów wysokiego ryzyka. Na efekty tej decyzji nie trzeba było długo czekać. Przez przejścia graniczne w stronę miasta ciągnie sznur samochodów.

Otwarcie granicy zbiegło się u nas z kolejnym etapem luzowania obostrzeń. Możliwość korzystania z ogródków gastronomicznych jest na pewno dodatkowym magnesem dla sąsiadów. Momentalnie wypełniły się miejsca przy stolikach na Placu Wolności.

 Zachodni sąsiedzi mogą już jechać do Polski. Na ulicach ruch większy, parkowanie znów jest problemem

fot. Sławomir Ryfczyński

To co cieszy właścicieli kawiarni, nie jest niestety powodem radości dla miejscowych kierowców. Od razu, na ulicach robi się ciasno, o parkingach już nie wspominając.

 Zachodni sąsiedzi mogą już jechać do Polski. Na ulicach ruch większy, parkowanie znów jest problemem

fot. iswinoujscie.pl

W rachunku zysków i strat liczy się jednak ożywienie, które na pewno przełoży się na wzrost obrotów lokalnych firm. Zbyt długo czekaliśmy na tę chwilę by teraz narzekać.

 Zachodni sąsiedzi mogą już jechać do Polski. Na ulicach ruch większy, parkowanie znów jest problemem

fot. Sławomir Ryfczyński

Powrót do przygranicznej normalności prowokuje jednak także powrót problemów, z którymi od lat miasto nie może sobie poradzić.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 106, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-100 z 106

Gość • Niedziela [16.05.2021, 02:32:22] • [IP: 176.221.123.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [16.05.2021, 02:29:45] • [IP: 176.221.123.***]

to pokazuje jakim zatloczonym miastem bedziemy za kilka lat, z jednej strony tunel z drugiej niemcy, powinni juz 4 pasmowe ulice robic wyciąć lasy i porobic nastepne hotele i parkingi

Gość • Niedziela [16.05.2021, 00:39:47] • [IP: 185.210.37.*]

i znów polski klient będzie poniżany i odpychany w kąt na rzecz wchodzenia niemcom w dupkę :)

Gość • Niedziela [16.05.2021, 00:15:24] • [IP: 37.47.162.***]

Nasz ptezydent miasta pucuje do Niemców. Oni nie muszą płacić klimatycznego, my tak.Tak samo z testami na Covid. Oni mogą łamać nasze prawo, a naszych łapią w Niemczech za byle co. Niektórzy by zębami śliwkę z kibla wyjęli za kilka euro. Szczególnie Sezamkowa, restauratorzy i hotelarze.

Gość • Niedziela [16.05.2021, 00:04:56] • [IP: 176.221.113.**]

Mieszkańcy muszą się umówić, jeździc 10km/h i blokować ulice.

Gość • Sobota [15.05.2021, 23:59:22] • [IP: 37.30.20.***]

Świnoujścianie to patologia! Wam ciągle coś nie pasuje! Miasto imbecylów!

Gość • Sobota [15.05.2021, 23:50:06] • [IP: 37.47.170.***]

Dzbany! Co za hipokryzja otwierać wszystko bo lato, a potem pompować covida. Albo jest covid i zamykamy wszystko albo nie ma i otwieramy, a nie jak chorągiewki raz tak raz tak. Już pełno debilnych turystów się tu zjeżdża jak psy spuszczone z łańcucha. Przyjechali żreć ten szajs na promenadzie, bo przecież nie dla pogody. Smacznej mrożonej pangi z netto dzbany.

Gość • Sobota [15.05.2021, 23:46:04] • [IP: 178.238.245.***]

no i dobrze, przynajmniej coś się ruszyło.Będzie na kim zarabiac.

Gość • Sobota [15.05.2021, 23:13:56] • [IP: 5.173.140.***]

Czy w tym mieście to ktoś zajmuje się planowaniem przestrzennym? Jak można na tak długiej ulicy nie wybudować żadnego parkingu?

Gość • Sobota [15.05.2021, 23:01:08] • [IP: 83.23.225.**]

i dobrze wreszcie miasto zarobi

Gość • Sobota [15.05.2021, 22:58:22] • [IP: 5.173.142.**]

JADĄ NA SWOJĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. WSZYSTKICH WRACAJĄCYCH OBOWIĄZUJE KWARANTANNA

Gość • Sobota [15.05.2021, 22:33:41] • [IP: 176.221.122.***]

szkoda że nie dział to w dugą stronę my do nich nadal musimy robić testy

Gość • Sobota [15.05.2021, 22:28:04] • [IP: 88.218.253.***]

a obywatele polski mogą też jezdzic do Niemiec?

Gość • Sobota [15.05.2021, 22:17:23] • [IP: 5.173.3.**]

Cieszcie sie sezonem bo po nim znowu Was maskii na twarz pozakladaja

Gość • Sobota [15.05.2021, 22:12:32] • [IP: 83.23.196.**]

Brawo, niech się coś dzieje, super, cieszę się ☺️.

Gość • Sobota [15.05.2021, 22:05:25] • [IP: 37.8.230.***]

Zaczyna się kociołek znowu.

Gość • Sobota [15.05.2021, 22:05:09] • [IP: 176.221.122.***]

Gość • Sobota [15.05.2021, 21:43:26] • [IP: 87.78.246.***] Jestes najlepszym przykladem tego cierpienia.

Gość • Sobota [15.05.2021, 21:54:15] • [IP: 89.151.38.**]

brawo !!

Gość • Sobota [15.05.2021, 21:50:18] • [IP: 87.78.246.***]

9 osob siedzi w kawiarence, ale tlumy...?

Gość • Sobota [15.05.2021, 21:49:58] • [IP: 217.240.81.***]

Bo od lat miasto nie wie o potrzebie przygranicznego duzego parkingu.

Gość • Sobota [15.05.2021, 21:47:51] • [IP: 176.221.123.***]

Gdyby nie Michalska to by nie było problemu z parkowaniem. Nawet parkingi wzdłuż ul.Woj. Polskiego są zlikwidowane aby zniszczyć handlarzy. Miasto nie jest przygotowane na przyjazd samochodów z Niemiec.

Gość • Sobota [15.05.2021, 21:43:26] • [IP: 87.78.246.***]

Do 122...A reszta cierpi na debilizm, zakute zbany.

Gość • Sobota [15.05.2021, 21:42:56] • [IP: 37.248.162.**]

Gonić ich już korki na stacjach cpn jakaś masakra stonka stonka taki spokój był już kolejki na karsiborach z pracy spokojnie wrócić nie można!!

Gość • Sobota [15.05.2021, 21:42:35] • [IP: 37.248.219.**]

Wcale mi się to nie podoba. Nas trzepali na granicy a teraz oni się z nas śmieją że bez testów wjeżdżają bo nasza szanowna straż graniczna tylko stoi i w telefony patrzą zamiast sprawdzać testy. Jednak my to im w dupe wchodzimy. Wstyd

Gość • Sobota [15.05.2021, 21:39:47] • [IP: 83.23.222.***]

Znowu 😬

Oglądasz 76-100 z 106
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■