POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [20.05.2021, 08:10:08] • zachodniopomorskie

Marszałkowskie wsparcie dla najmłodszych talentów

Zakup instrumentów, akcesoriów lub możliwość uczestnictwa w kursach i warsztatach muzycznych pozwoli rozwijać się 39 młodym muzykom. Takie wsparcie często decyduje o tym, czy dziecko może realizować swoje pasje. Ogłoszono wyniki programu stypendialnego Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Janko Muzykant”.

To dziewiąta odsłona stypendium. W tym roku pula środków została zwiększona, wyniosła prawie 95 tys. zł i jest największa ze wszystkich dotychczasowych edycji. Ze wsparcia mogły skorzystać dzieci i młodzież w wieku szkolnym: od pierwszych klas podstawówki, po klasy maturalne.

- Realizujemy wsparcie dla najmłodszych muzyków od kilku lat. Udało się pomóc ponad 170 utalentowanym osobom. Wiele z nich związało się z muzyką także w dorosłym życiu i odnosi na tym polu sukcesy, jednocześnie reprezentując Pomorze Zachodnie w Polsce i na świecie. Cieszę się, że możemy pomóc kolejnym młodym, zdolnym ludziom w realizacji ich pięknej pasji – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

W tegorocznej edycji wsparcie trafi do 39 młodych osób w wieku od 7 do 19 lat. Są wśród nich mieszkańcy m.in. Szczecina, Koszalina, Goleniowa, Stargardu, Gryfina, Karska, Chojny, Mieszkowic, Myśliborza, Troszyna, Przylesia, Warnic, Poczernina, Szczecinka, Dębna, Kamienia Pomorskiego czy Wrzosowa. Środki stypendialne przeznaczone zostaną m.in. na zakup instrumentów: pianin, skrzypiec, zestawu perkusyjnego, gitar, dofinansowania zakupu akordeonu, smyczków, akcesoriów do instrumentów oraz opłacenie kursów i warsztatów muzycznych. Maksymalne wsparcie dla jednej osoby to 3800 zł.

Wnioski mogli składać sami zainteresowani z pomocą opiekunów, jak też przedstawiciele szkół lub środowisk twórczych.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 11.00 - Przejście na Plac Słowiański – zamknięcie ul. Armii Krajowej 11.15 - Plac Słowiański Uroczystości pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej” z udziałem asysty honorowej, z udziałem władz administracyjnych i samorządowych, służb mundurowych, Orkiestry Wojskowej, pocztów sztandarowych, organizacji, związków, stowarzyszeń, szkół oraz mieszkańców i gości. 1) zajęcie miejsca przez asystę honorową, 2) uroczyste podniesienie Flagi Narodowej na maszt i odegranie Hymnu Państwowego, 3) Apel Pamięci, 4) wystąpienie okolicznościowe Prezydenta Miasta Świnoujście, 5) składanie wiązanek kwiatów przez delegacje pod pomnikiem, 6) koncert Orkiestry Wojskowej pieśni patriotycznych z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, 7) wyprowadzenie pododdziału honorowego i pocztów sztandarowych, 8) zakończenie uroczystości. ■ Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej w Świnoujściu, upamiętniającej kapelanów Wojska Polskiego zamordowanych w zbrodni katyńskiej Wydarzenie odbędzie się 05 maja 2025r., o godz. 10:00 w kościele pw. bł. ks. kmdr por. Władysława Miegonia przy ul. Piłsudskiego 43 w Świnoujściu. Tablica poświęcona jest kapelanom różnych wyznań i religii zamordowanym w zbrodni katyńskiej. Na tablicy figurują nazwiska wszystkich dotychczas ustalonych z imienia i nazwiska kapelanów, którzy zostali zamordowani w zbrodni katyńskiej. Tablica jest pierwszą tablicą nad Bałtykiem i pierwszą umieszczoną w kościele należącym do dekanatu Marynarki Wojennej. Z inicjatywy Stowarzyszenia Pamięć Kapelanów Katyńskich takich tablic powstało już 41, nie tylko w Polsce ale również w Stanach Zjednoczonych oraz Londynie. Projekt tablicy wykonany przez pracowników IPN OBUWiM Szczecin, koszty wykonania tablicy ze środków IPN Szczecin. W uroczystości wezmą udział m.in. wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Mateusz Szpytma i dyrektor szczecińskiego Oddziału IPN Krzysztof Męciński ■