POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [23.05.2021, 11:14:50] • Świnoujście

Góra Śmie(r)ci

Góra Śmie(r)ci

fot. iswinoujscie.pl

Na urzędowej stronie miasta pojawiło się zaproszenie skierowane do mieszkańców Świnoujścia, o wyrażenia opinii i pomysłów dotyczących nowego oblicza starego wysypiska śmieci przy ul. Karsiborskiej. To tam obecnie składowany jest urobek z budowanego tunelu pod Świną, zwiększając ciężar wysypiska, co w konsekwencji może spowodować śmiertelne zagrożenie dla czystości pobliskiego ujęcia wody. Zgoda na takie rozwiązanie to igranie ze zdrowym rozsądkiem i trudne do uniknięcia pytanie, dlaczego wykonawca tunelu sam nie rozwiąże problemu urobku, nie obciążając nim naszego miasta? A pytanie teraz mieszkańców, o pomysły na urządzenia starej góry śmieci, w sytuacji kiedy urobek jest już tam wysypywany, to żałosna próbą usprawiedliwienia własnej urzędowej decyzji, zgodą mieszkańców naszego miasta. Ale podpowiadamy urzędnikom, postawcie tam sobie na szczycie góry gruzu i piachu usypanych na odpadach miejskich, słynną czerwoną kanapę bo tam jest jej miejsce.

Zwracamy uwagę prezydentowi Żmurkiewiczowi, żeby oprzytomniał, bo taki pomysł zwiększania ciężaru dawnego wysypiska i inżynieryjne zabawy na nim, mogą się skończyć tragedią dla całego miasta.

Góra Śmie(r)ci

fot. iswinoujscie.pl

I wtedy przejdzie do historii Świnoujścia nie tak jak sobie wymarzył czyli nie jako twórca tunelu, tylko jako ten który pozbawił miasto wody. To są prawdopodobnie ostatnie dwa laty jego prezydentury zgodnie z tym co obiecał w lokalnych i regionalnych mediach, może więc zacząłby się starać, aby mieszkańcy miasta dobrze go pamiętali a nie jako dewastatora przestrzeni naszego pięknego miasta.

Góra Śmie(r)ci

fot. iswinoujscie.pl

Wiemy, że to trudne zadanie tym bardziej, że obaj zastępcy wybitnie w tym nie pomagają. Tereny naszej Wyspy są bardzo cenne. Trzeba zacząć patrzeć tej władzy bardziej na ręce bo w ostatnich dwóch latach może już nie mieć żadnych oporów.

Góra Śmie(r)ci

fot. iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 87, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-87 z 87

Gość • Niedziela [23.05.2021, 13:08:02] • [IP: 176.221.123.***]

należałoby się zastanowić jaką wartość ma działka obecnie przyległa do dawnego wysypiska, a jaką będzie miała jak wysypisko zostanie przypudrowane górą piachu, a drugie pytanie naprawdę czyja to jest działka?

Gość • Niedziela [23.05.2021, 13:07:18] • [IP: 37.47.129.***]

Urzednicy są zajęci betonowaniem miasta. Ceny m2 przekroczyły kilkukrotnie ceny absurdu. Muszą się nachapać ile wlezie aby potem szpanować furami i rżnąć wielkich biznesmenów.

Gość • Niedziela [23.05.2021, 12:53:00] • [IP: 89.151.39.***]

Samochody transportujące urobek, gubią go po całej Nowokarsiborskiej.Policja stoi i wyłapuje kierowców na ograniczeniu do 30km/h Zamiast łupać mandaty za niezabezpieczone ciężarówki, wożące i gubiące po ulicy to gó... Wystarczy przejechać się na tym odcinku drogi, a samochód wygląda jak wywrotka.

Gość • Niedziela [23.05.2021, 12:32:02] • [IP: 178.238.246.**]

Nasz prezydent nie jest zainteresowany, środowiskiem, ekologia, zakończy swe panowanie, zostawiajac nam wyspę bez wody, bez drzew, z wielka kupa betonu i hoteli.Trzeba w końcu zakończyć, ten bezsensowny pęd do budowania nowych hoteli i budynków, trzeba zadbać o to aby w przyszłości nasze dzieci, mieszkały w zdrowym i bezpiecznym miejscu!!

Gość • Niedziela [23.05.2021, 12:26:43] • [IP: 176.221.122.*]

Widzę tam ładny, wysoki kopiec a na jego szczycie pomnik: prezesa a może nawet samego Zmurkiewicza...

Gość • Niedziela [23.05.2021, 12:25:09] • [IP: 37.8.230.***]

super, na zimę zamontować wyciąg narciarski

Gość • Niedziela [23.05.2021, 12:22:48] • [IP: 62.69.252.*]

Prezydent niech tę górę przeniesie do siebie na posiadłość swoją i zastępczyni, niech się podzielą, a nie zostawiać taki bałagan mieszkańcom a swoje cztery litery zabierze i pokarze nam co zdziałałprzez tyle lat panowania beton, zniszczone, wyciete drzewa a na dodatek żebyśmy go lepiej zapamiętali dużą kupę śmieci, dziękujemy

Gość • Niedziela [23.05.2021, 12:05:51] • [IP: 188.146.160.***]

Faktycznie kilometr w stronę Karsiborów są już ujęcia wody dla miasta. A pod tą góra jest góra śmieci składowanych kiedyś przez miasto. Pod ciężarem nowego składowiska może się coś stać? Tego nikt nie wie.

Gość • Niedziela [23.05.2021, 12:03:43] • [IP: 176.221.122.***]

" dlaczego wykonawca tunelu sam nie rozwiąże problemu urobku, nie obciążając nim naszego miasta" - pogratulować salta intelektualnego godnego największego hipokryty. Miasto od ponad pół wieku chce tunelu, ale" urobek to problem tego kto nam tunel kopie, niech go sobie zabierze". Gratuluję, głupota jak widać głęboko wrosła w mieszkańców tego miasta. Swoją drogą - to nikt nie pomyślał co zrobić w urobkiem? Jego objętość przecież była znana.

Gość • Niedziela [23.05.2021, 11:40:09] • [IP: 37.248.156.***]

Podobno jest w urzędzie wydział ochrony środowiska, ale tego nie widać, wiatr rozwieje i będzie las usychał. Pozbycie się urobku z utylizacją leży po stronie wykonawcy tunelu, przyjdzie likwidacja wysypiska to zapłacimy my, mieszkańcy, straty w drzewostanie kto ?.Jest to dopiero połowa urobku, jest on słony, wody na zupę nie trzeba będzie solić. Brawo panie prezydencie, tak dalej a pójdziemy z torbami.

Gość • Niedziela [23.05.2021, 11:34:50] • [IP: 148.122.184.***]

Nie no ludzie... Z kazdym dniem, nasza lokalna wladza udowadnia brak kompetencji. Pamptrak... tak, pamptrak :)

Gość • Niedziela [23.05.2021, 11:33:32] • [IP: 188.146.160.**]

Piękne miejscem z widokiem na śmierdzącą oczyszczalnie ścieków. Można nawieść później humusu i zalesić. Od strony zachodniej, jak najdalej od oczyszczalni ścieków zrobić górę widokową z wybudowaną dodatkowo wieżą widokową. Może też być to magazyn materiału budowlanego do budowy różnych podsypek i tyle.

Oglądasz 76-87 z 87
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■