POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [22.10.2021, 23:14:18] • Świnoujście

Prom Unity Line krąży po morzu na wysokości Międzyzdrojów

Prom Unity Line krąży po morzu na wysokości Międzyzdrojów

fot. www.vesselfinder.com/pl

Do widoku promów jesteśmy przyzwyczajeni - kilka razy dziennie wpływają i odpływają z terminalu na Warszowie. Jednak prom pasażerski, który od dwóch dni pływa w kółko na wysokości Międzyzdrojów, wzbudził zainteresowanie.

Galileusz, prom pasażerski i transportowy należący do Unity Line od 2 dni pływa w kółko na wysokości miasta Międzyzdrojów. O nietypowej trasie jednostki poinformował zaniepokojony i zaciekawiony mieszkaniec Świnoujścia, który przesłał do redakcji trasę promu z nawigacji.

O przyczyny zapytaliśmy działu marketingowego Unity Line.

W nawiązaniu do poniższego zapytania uprzejmie informujemy, że ze względu na bardzo złe warunki pogodowe oraz na brak miejsca przy nabrzeżach w porcie w Świnoujściu prom m/f GALILEUSZ cumuje na Redzie. Warunki sztormowe powodują, że prom jest wyłączony z eksploatacji do momentu poprawy pogody (monitorujemy prognozy na bieżąco) co oznacza, że na jego pokładzie nie ma pasażerów- odpowiedziała Agnieszka Bonter Zastępca Kierownika Działu Ładunkowego Deputy Manager Cargo Department.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 51, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 51

Gość • Poniedziałek [25.10.2021, 10:29:20] • [IP: 195.246.216.***]

Pani Agnieszka z Unity Line ma 8 słów w nazwie stanowiska... Wow, przebijcie to :)

Gość • Poniedziałek [25.10.2021, 09:16:14] • [IP: 37.47.233.**]

Szturmuje??

Gość • Niedziela [24.10.2021, 17:42:35] • [IP: 94.254.224.**]

🛳😀

Dyrektor • Niedziela [24.10.2021, 12:37:20] • [IP: 37.30.113.***]

06:20 Już tłumaczę. Na pokładzie wywoziliśmy 960 kilogramów feministek jędzy Lempart, trzeba było ten nieświeży i toksyczny towar szybko wyprowadzić poza granice państwa.

Gość • Niedziela [24.10.2021, 06:20:25] • [IP: 37.248.19.***]

Panie dyrektorze dlaczego wszystkie promy stały w porcie a prom Wolin wypłynął do Trelleborg

Gość • Niedziela [24.10.2021, 00:26:39] • [IP: 94.254.169.**]

Ani Śniadecki ani gryf nie stały na redzie

Gość • Sobota [23.10.2021, 20:58:20] • [IP: 178.238.247.***]

@ryynio jak to nie ma? To czemu Śniadecki i Gryf stały na kotwicy?

Gość • Sobota [23.10.2021, 20:00:44] • [IP: 37.47.184.***]

Cumuje na redzie 🤣🤣 Kolejny przejaw geniuszu naszej redakcji

SHEVCHENKO • Sobota [23.10.2021, 18:32:33] • [IP: 176.221.125.***]

Buraczek nie zarobił... Bo klientów nie było... 😉

Gość • Sobota [23.10.2021, 16:18:56] • [IP: 187.108.190.***]

CUMUJE NA REDZIE?? Ciekawe do czego cumuje na tej redzie? Da się wg na redzie zacumować? Nie mam za dużo wspólnego z morzem ale o cumowaniu na redzie nie słyszałem...

Gość • Sobota [23.10.2021, 16:15:07] • [IP: 37.30.113.***]

14:31 - przed" ale" nie postawiłeś przecinka. Jak mogłeś zrobic to ty, lepszy od Czarnka, wylizywacz tylnego otworu Partii POlszewików?!

Gość • Sobota [23.10.2021, 16:10:21] • [IP: 37.30.113.***]

14:31. ..ale jakie? A nie siedem i pół?!

Gość • Sobota [23.10.2021, 14:52:18] • [IP: 188.146.161.**]

Ale z was dzięcioły dryfowal sobie, bo za silny wiatr żeby rzucić kotwicę. Problem rozwiązany dziękuję pozdrawiam.

ryynio • Sobota [23.10.2021, 14:43:35] • [IP: 213.89.113.**]

//no ciekawe czemu nie rzucił kotwicy? miejsca do oporu. awaria? czy może coś innego?// hehe, nie ma takiej kotwicy co utrzyma taki prom podczas sztormu. Ale mozliwe na promie jest jakas zaraza, smiertelny wirus.

Gość • Sobota [23.10.2021, 14:31:33] • [IP: 5.173.28.**]

Naliczyłem - na pewno - sześć byków ale może być więcej. Nie chce mi się i szkoda mi czasu na głupiego pisdoka.

Gość • Sobota [23.10.2021, 14:00:34] • [IP: 77.111.247.**]

no ciekawe czemu nie rzucił kotwicy? miejsca do oporu. awaria? czy może coś innego?

Gość • Sobota [23.10.2021, 13:39:50] • [IP: 37.30.113.***]

11:59 Wylicz więc te tak zwane pozostałe" błędy ortograficzne".

Gość • Sobota [23.10.2021, 13:39:02] • [IP: 83.23.229.***]

Bardzo był zaniepokojony?

Gość • Sobota [23.10.2021, 13:31:58] • [IP: 176.221.125.***]

08:18:33 głupi jesteś jak but

Gość • Sobota [23.10.2021, 13:04:48] • [IP: 80.135.8.**]

Gość • Sobota [23.10.2021, 13:02:17] • [IP: 83.20.222.***]

Gość • Sobota [23.10.2021, 12:29:36] • [IP: 94.254.238.**]

Gość • Sobota [23.10.2021, 12:24:49] • [IP: 176.221.125.***]

jesli nie ma miejsca aby stał na Kotwicy to pływa w Dryfie a po drugie Szwedzi w Nocy nie Pracują to Promy muszą Długo płynąc a po trzecie to dobrze że jak jest Sztorm na Morzu to statki powinny sie schowac do Portu chyba że są na Morzu to powinny Sztormowac mamy przykład z promem który Zatonął

Gość • Sobota [23.10.2021, 11:59:36] • [IP: 5.173.26.**]

do ip 188.146.130.. Po słowie" kreski" powinien stać przecinek, głupi pisdoku. Zresztą narobiłeś dużo więcej błędów ortograficznych - kolejny Czarnek.

Gość • Sobota [23.10.2021, 11:42:46] • [IP: 176.221.124.**]

10:37:09] • [IP: 188.146.130.** Zjadł chłop gęś trzy lata temu i jeszcze mu w d... gęga. Jak na nic nieznaczące wydarzenie, niezauważalny wiec 6 osób, zbyt często wracasz pamięcią do tego zdarzenia.

Oglądasz 1-25 z 51
■ Od godziny 10:00 rozpoczęły się obrady online LV Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta. Tematem obrad jest prezentacja indywidualnego systemu odbioru odpadów oraz informacja i zatwierdzenie planu finansowego Celowego Związku Gmin RXXI w Nowogardzie ■
■ Pierwszy śnieg, pierwsze przymrozki. Uważajcie! Prędzej czy później, musiała przyjść. Teraz trzeba będzie się z nią oswoić. Meteorolodzy wydali już ostrzeżenia. Wraz z pierwszymi płatkami śniegu, grunt w Świnoujściu może przymrozić. Wsiadając rano za kierownicę warto pamiętać, że w takich warunkach samochód nie zawsze słucha się kierowcy. „Przespanie” takiej chwili może skończyć się w… bagażniku auta jadącego przed nami. Bądźcie ostrożni! ■ 4,80 zł od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Taką stawkę opłaty uzdrowiskowej uchwalili radni ■ Rada Miasta zdecydowała o utworzeniu Zarządu Dróg Miejskich, jednostki, która zajmie się kompleksowo organizacją ruchu w mieście po wybudowaniu tunelu pod Świną ■ Na wniosek prezydenta z porządku obrad dzisiejszej sesji wykreślony został punkt w sprawie wyboru scenariusza dotyczacego zmian komunikacyjnych zgodnie z koncepcja zarządzania ruchem w mieście. ■ Kilku świnoujskich urzędników z powodu zakażenia koronawirusem trafiło na kwarantannę. Z informacji przekazanych przez miasto wynika, że na tę chwilę w izolacji przebywa siedmiu urzędników ■ Nocny pożar auta na Matejki. Daewoo Matiz spłonął doszczętnie Mieszkańcy ulicy Matejki drżą o swoje auta. W okolicy najprawdopodobniej grasuje podpalacz. Pierwszą ofiarą piromana padł samochód osobowy daewoo matiz. Straty byłyby jednak o wiele większe, gdyby nie interwencja świnoujskich strażaków. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy strażaków. Dzięki działaniom strażaków udało się uniknąć rozprzestrzenienia się ognia na znajdujące się w bliskiej odległości inne pojazdy. W pobliżu płonącego daewoo matiz znajdował się inny daewoo matiz oraz przyczepa kempingowa ■ Aż 188 świnoujskich przedsiębiorców zakończyło w tym roku prowadzenie działalności gospodarczej – wynika z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W naszym mieście aktywną działalność gospodarczą prowadzi dziś 3396 przedsiębiorców. Aż 922 postanowiło natomiast ją zawiesić. To dane z 21 października z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Poprosiliśmy magistrat o statystyki dotyczące firm, które zniknęły z rynku. Liczby robią wrażenie. - W roku 2020 działalność zakończyło 204 przedsiębiorców. W roku 2021 do 21 października działalność zakończyło 188 przedsiębiorców - informuje rzecznik prezydenta Jarosław Jaz. ■ Szanowni mieszkańcy Świnoujścia i goście, w związku z modernizacją budynku Centrum Administracji Miejskiej nr 5 (głównego budynku UM), w okresie od 15 listopada 2021 r. do 15 listopada 2022 r. Urząd Miasta Świnoujście będzie dostępny dla interesantów w dni robocze w godzinach 7.00-15.00. Zapraszamy serdecznie ■ Dramatyczny wypadek na terenie portu w Świnoujściu. Nie żyje 22 - letni mężczyzn ■ Rada Miasta powołała komisję doraźną ds.opracowania statutu Osiedla Posejdon. Osiedle to będzie pierwszą dzielnicą lewobrzeżnej części miasta działające na zasadach "jednostki wydzielonej" miasta. ■ Ruch na przejściu drogowym Świnoujście - Garz ma zostać wznowiony od połowy listopada. ■ Zwłoki 39 - letniego mężczyzny przy wydmach. Ciało 39 - letniego mężczyzny znaleziono przy wydmach w Świnoujściu. Zwłoki znajdowały się na wejściu numer 12 przy ulicy Żeromskiego. Na miejsce przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej przez ratowników medycznych reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że odnaleziony mężczyzna był bezdomny. Do zdarzenia doszło w piątek, 22 października około godziny 8:30. ■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■