POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [03.02.2022, 07:42:07] • Polska

Ferie zimowe – jak się przygotować?

Ferie zimowe – jak się przygotować?

fot. Organizator

W niektórych rejonach Polski zaczęły się ferie zimowe. To nie tylko przerwa od nauki w szkole, ale też czas odpoczynku i regeneracji przed wyzwaniami nowego semestru. To także świetna okazja, by zorganizować naszym pociechom wyjazd na szaleństwa zimowe! Jak przygotować dziecko do wyjazdu i o czym pamiętać podczas wielkiego pakowania?

Organizacja i planowanie ferii zimowych stanowią niemałe wyzwanie dla rodziców. Podczas gdy dzieci nie mogą się doczekać zimowego kierunku podróży – dorośli myślą o tym, co spakować, aby niczego na wyjeździe nie zabrakło. Bez względu na to, czy wasz maluch lub nastolatek jedzie sam, czy na białe szaleństwa wybieracie się razem – warto pamiętać o kilku rzeczach.

Odpowiednia odzież
Dobrze dopasowany i ciepły strój dla dziecka powinien stanowić najważniejszy element dziecięcego bagażu. Dzięki temu nasza pociecha uniknie przemoknięcia i wyziębienia, a także ciągłego przebierania się i – co ważne dla rodziców – narzekania. Co warto wziąć ze sobą? Z pewnością lekką i oddychającą bieliznę termoaktywną. Zapewnia nie tylko ciepło, ale też zapobiega przegrzaniu przy intensywnej aktywności, do której należą jazda na nartach czy snowboardzie. Trzeba pamiętać też o odzieży wierzchniej: nieprzemakającej zimowej kurtce chroniącej przed śniegiem i wiatrem oraz odpowiednio dobranych butów. Nie można zapomnieć też o grubej czapce, dzięki której głowa będzie chroniona przed zimnem.

Niezbędny prowiant
Pakując się na ferie zimowe, nie możemy zapomnieć o suchym prowiancie, który zaspokoi głód podczas jazdy lub na stoku. To także świetne rozwiązanie na szybkie śniadanie lub przekąskę w trakcie dnia.
– Pakując plecak na drogę warto mieć na liście “do zabrania” kilka suchych produktów, niewymagających przechowywania w lodówce. Mogą to być dodające energii orzechy włoskie, nerkowce czy brazylijskie. Dobrym pomysłem będzie też tabliczka czekolady. Na większy głód sprawdzi się klasyczna, przygotowana wcześniej kanapka z serem lub ulubionym pasztetem, np. marki Profi – delikatnym firmowym, z pieczarkami czy aromatycznymi pomidorami – podpowiada Beata Mielcarek, ekspert marki Profi.

Drobne do kieszeni
Kieszonkowe na wyjeździe jest szczególnie ważne, gdy dziecko jedzie na zorganizowaną kolonię lub obóz zimowy. Oprócz opłat za karnety, powinniśmy zapewnić mu taką kwotę, aby wystarczyło na gorącą, rozgrzewającą czekoladę po całym dniu jazdy czy przekąskę energetyczną. Na stokach narciarskich, szczególnie za granicą, często nie ma możliwości zapłaty kartą, dlatego warto mieć przy sobie gotówkę. Poza wydatkami na stoku, nie zapomnijmy o drobnych na pamiątki. Czas na upominki jest obowiązkowym punktem każdej wycieczki i dużą atrakcją dla dziecka.

Niezależnie czy jedziemy na ferie zimowe razem, czy wysyłamy dziecko w podróż samodzielnie – dobrze, kiedy jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność. W bagażu nie powinno zabraknąć ciepłego ubrania, kieszonkowego oraz pysznego prowiantu. W końcu ferie mają być przede wszystkim odpoczynkiem – nie tylko dla uczniów.

Hanna Krawiec
PR & Content Marketing Specialist


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 11.00 - Przejście na Plac Słowiański – zamknięcie ul. Armii Krajowej 11.15 - Plac Słowiański Uroczystości pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej” z udziałem asysty honorowej, z udziałem władz administracyjnych i samorządowych, służb mundurowych, Orkiestry Wojskowej, pocztów sztandarowych, organizacji, związków, stowarzyszeń, szkół oraz mieszkańców i gości. 1) zajęcie miejsca przez asystę honorową, 2) uroczyste podniesienie Flagi Narodowej na maszt i odegranie Hymnu Państwowego, 3) Apel Pamięci, 4) wystąpienie okolicznościowe Prezydenta Miasta Świnoujście, 5) składanie wiązanek kwiatów przez delegacje pod pomnikiem, 6) koncert Orkiestry Wojskowej pieśni patriotycznych z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, 7) wyprowadzenie pododdziału honorowego i pocztów sztandarowych, 8) zakończenie uroczystości. ■ Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej w Świnoujściu, upamiętniającej kapelanów Wojska Polskiego zamordowanych w zbrodni katyńskiej Wydarzenie odbędzie się 05 maja 2025r., o godz. 10:00 w kościele pw. bł. ks. kmdr por. Władysława Miegonia przy ul. Piłsudskiego 43 w Świnoujściu. Tablica poświęcona jest kapelanom różnych wyznań i religii zamordowanym w zbrodni katyńskiej. Na tablicy figurują nazwiska wszystkich dotychczas ustalonych z imienia i nazwiska kapelanów, którzy zostali zamordowani w zbrodni katyńskiej. Tablica jest pierwszą tablicą nad Bałtykiem i pierwszą umieszczoną w kościele należącym do dekanatu Marynarki Wojennej. Z inicjatywy Stowarzyszenia Pamięć Kapelanów Katyńskich takich tablic powstało już 41, nie tylko w Polsce ale również w Stanach Zjednoczonych oraz Londynie. Projekt tablicy wykonany przez pracowników IPN OBUWiM Szczecin, koszty wykonania tablicy ze środków IPN Szczecin. W uroczystości wezmą udział m.in. wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Mateusz Szpytma i dyrektor szczecińskiego Oddziału IPN Krzysztof Męciński ■