POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [07.06.2022, 14:39:57] • Świnoujście

Udany występ najmłodszych lekkoatletów z klubu OSiR „Wyspiarz”

Udany występ najmłodszych lekkoatletów z klubu OSiR „Wyspiarz”

fot. OSiR Wyspiarz

W miniony weekend na stadionie lekkoatletycznym w Szczecinie odbył się Otwarty Miting Lekkoatletyczny NCDC - Enea Cup. Zawody zgromadziły na starcie ponad 347 zawodników z województwa zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego.

Nasz klub reprezentowała 20 osobowa grupa najmłodszych lekkoatletów w kategorii U10, U12 i U14 w składzie: Małgorzata Błachnio, Oliwia Czerniawska, Jessica Dackard, Laura Fedorczyk, Helena Grudzień, Julia Jagusz, Wiktoria Kanclerz, Rafał Kowalczyk, Julia Łoś, Jan Mathews, Aleksandra Pancer, Alicja Sikorska, Fabio Baldi, Nina Bandkowska, Julia Niebesny, Jagna Szablewska, Agata Jeglińska, Lena Hałasek, Martyna Siwiec, Katarzyna Hofman.

Udany występ najmłodszych lekkoatletów z klubu OSiR „Wyspiarz”

fot. OSiR Wyspiarz

Zawodnicy klubu zdobyli aż siedem medali.

Fantastycznie zaprezentowała się Helena Grudzień w biegu na dystansie 60 m w kategorii U10 zdobywając najwyższy stopień podium, z bardzo dobrym wynikiem 9.30, ustanawiać nie tylko rekord życiowy, ale również osiągając najlepszy wynik w Polsce w tej kategorii wiekowej.

Udany występ najmłodszych lekkoatletów z klubu OSiR „Wyspiarz”

fot. OSiR Wyspiarz

Złoty medal wywalczyła również Julia Łoś w konkursie rzutu piłeczką palantową w kategorii U12 z wynikiem 30 m, tym samym poprawiła swój dotychczasowy rekord życiowy. W tej samej konkurencji Fabio Baldi rzutem na odległość 31 m zapewnił sobie srebrny medal, zaś Julia Nebesny wywalczyła brązowy medal, rzucając piłeczką na odległość 26,5m.

Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze najmłodsze skoczkinie wzwyż: Laura Fedorczyk zdobywając srebrny medal z wynikiem 118 cm poprawiając dotychczasowy rekord życiowy o 3 cm, zaś Aleksandra Pancer wywalczyła brązowy medal z wynikiem 113 cm.

Udany występ najmłodszych lekkoatletów z klubu OSiR „Wyspiarz”

fot. OSiR Wyspiarz

Kolejny znakomity występ należy do Alicji Sikorskiej, która w biegu na 300 m w kategorii U12 z bardzo dobrym wynikiem 51,04 zdobyła srebrny medal, ulegając rywalce o setne sekundy.

Na uwagę zasługują również bardzo wartościowe wyniki:

Heleny Grudzień w skoku w dal, w kategorii U10, która z wynikiem 3,24 m zajęła IV miejsce;

Aleksandry Pancer w biegu na dystansie 300 m, w kategorii U12, która z wynikiem 53,12 zajęła V miejsce;

Martyny Siwiec w konkursie rzutu piłeczką palantową, w kategorii U12 z wynikiem 26 m zajęła V miejsce;

Małgorzaty Błachnio w konkursie rzutu piłeczką palantową, w kategorii U14 z wynikiem 31,5 m zajmując V miejsce;

Niny Bandkowskiej w biegu na dystansie 60 m, w kategorii U14 z wynikiem 8,95 zajęła VII miejsce, ustanawiając dotychczasowy rekord życiowy;

Rafała Kowalczyka w biegu na dystansie 300 m, w kategorii U14 z wynikiem 46,61 zajął VI miejsce.

Udany występ najmłodszych lekkoatletów z klubu OSiR „Wyspiarz”

fot. OSiR Wyspiarz

Gratulacje dla wszystkich uczestników zawodów.

Następne zawody z udziałem naszych lekkoatletów odbędą się w Międzyzdrojach w dniu 12 czerwca 2022 r. – III Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej.

Udany występ najmłodszych lekkoatletów z klubu OSiR „Wyspiarz”

fot. OSiR Wyspiarz

OSiR „Wyspiarz”


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Serdecznie zapraszam na wspólny koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu i Orkiestry Wojskowej, który odbędzie się 19 lutego 2024 r. o godz. 17.00 w Sali Teatralnej MDK (wstęp wolny) ■ Projekt pod wodą: Dlaczego Park Zdrojowy w Świnoujściu nie wytrzymał deszczu? Park Zdrojowy w Świnoujściu jest znanym miejscem wypoczynku i rekreacji. Obszar pomiędzy ulicami Sikorskiego a Chrobrego został zalany wodą, co stanowi znaczny problem dla terenu, który jeszcze niedawno przechodził proces rewitalizacji. Ostatni, trzeci etap renowacji miał na celu odnowienie i przywrócenie blasku tej zielonej przestrzeni. Jednak pomimo zapewnień o kompleksowym podejściu do projektu, dzisiaj widoczne są poważne niedociągnięcia. Brak odpowiedniego systemu odwodnienia jest najbardziej widoczny w chwili, gdy deszcz pada; nie muszą to być ulewy, aby teren parku zamienił się w rozlewisko ■ W ostatni weekend (3,4 luty) zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy 18 razy. Były to wezwania do zaburzeń i problemów kardiologicznych, zasłabnięć, duszności, infekcji, krwawienia z przewodu pokarmowego, udaru, jednego zdarzenia drogowego i złego samopoczucia ■