POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [18.06.2022, 21:09:24] • Świnoujście

Mieszkanka: Efekt halo na świnoujskiej plaży

Mieszkanka: Efekt halo na świnoujskiej plaży

fot. Czytelnik

Na świnoujskiej plaży można było ostatnio zauważyć ciekawe zjawisko optyczne. Zwróciła na nie uwagę jedna z mieszkanek. - W piątek, 17 czerwca na plaży w Świnoujściu było przepięknie, leżąc zauważyłam wspaniałe zjawisko na niebie, ogromny efekt halo otaczało słońce - opisuje Czytelniczka.

Mieszkanka dodaje, że sobotnie plażowanie nieco utrudniły wodorosty w morzu, ale i tak było przyjemnie.

Efekt halo to zjawisko optyczne, które co jakiś czas pojawia się na niebie. Można je zauważyć gołym i przypomina świetlisty krąg, który otacza Słońce.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Niedziela [19.06.2022, 22:14:33] • [IP: 185.210.38.***]

Dla takich jak Ty 17:30:15] • [IP: 46.205.147.drogi cztelniku warto było to piękne zdjęcie opublikować. Resztę trzeba poprostu ingerować, tylko przykro i wstyd, że tyle patologi i prymitywów żyje obok nas. Pozdrawiam

Gość • Niedziela [19.06.2022, 19:19:11] • [IP: 46.205.147.***]

14:58 • [IP: 83.20.232.***] Ojej... też uważam, ze Bóg daje znaki, ale przecież nie opisane szeroko halo, zjawisko optyczne jest Jego narzędziem! Znakiem czasu jest raczej satanistyczna manifestacja w październiku 20 r., marsze za legalnością zabijania dzieci w łonach matek w aborcji. To pewne fakty w dziedzinie moralnej są znakami, nie optyczne zjawiska. Jak straszne przecież jest posłuzenie sie nastolatkami przez cyniczne lewackie ruchy, przyszłymi matkami, by żądały prawa dla siebie, aby zabić wlasne dziecko, jesli bedzie ono" produktem" wybrakowanym, oczywiscie posluguje sie tu ich filozofią, traktują dziecko jako cos w rodzaju oczekiwanego produktu, ktory w kazdej chwili można reklamować, jesli ma wadę. Żądano wtedy prawa do zabicia np.dziecka z zesp.Downa...

Gość • Niedziela [19.06.2022, 18:37:56] • [IP: 88.218.254.**]

Bzdura, plastikowa soczewka aparatu a nie halo.

Gość • Niedziela [19.06.2022, 17:30:15] • [IP: 46.205.147.***]

08:08:50] • [IP: 185.210.38.***] Masz racje, ale to rolą moderatora jest wycinanie wpisów kretynów, bo kretynów przyciagają fora, gdzie osoby wartosciowe jak Czytelniczka moga wymieszać z błotem.

Gość • Niedziela [19.06.2022, 17:02:58] • [IP: 31.2.121.***]

Wodorosty w morzu przeszkadzały??!!no niesamowite...

Gość • Niedziela [19.06.2022, 16:47:00] • [IP: 37.248.223.***]

Buzie widze buzie w tym tęczu.

Gość • Niedziela [19.06.2022, 14:58:52] • [IP: 83.20.232.***]

Widziałam taki efekt z samochodu przy otwartym dachu, wygląda to niesamowicie, jaki jest powód, tego nie wiem, ale ci którzy nadmieniają już duchowy aspekt wielu wydarzeń wydaje mi się, są najbliżej prawdy. Szkoda, że reszta ma oczy szeroko zamknięte.

Gość • Niedziela [19.06.2022, 13:45:00] • [IP: 2.247.247.**]

Es ist nicht das Papier wert auf dem die meisten Kommentare gedruckt sind. Wird in Polen als erstes an Alkohol gedacht wenn man über Fremde eine Meinung äußert? Wahrscheinlich, sonst würden eure Kommentare respektvoller sein.. Zur Erinnerung..Es war eine Kamera die diesen Effekt festgehalten hat und das hat nichts damit zu tun was diese Dame am Strand machte... denkt mal drüber nach wenn ihr so etwas noch könnt.. schönen Tag noch...

Gość • Niedziela [19.06.2022, 12:53:49] • [IP: 78.10.206.**]

Piękny chemtrailsik.

Gość • Niedziela [19.06.2022, 12:00:28] • [IP: 88.73.89.***]

Jest taka legenda dotyczaca tego zjawiska... jezeli zobaczysz je wysoko w gorach... Reszte poszukajcie sami...

Gość • Niedziela [19.06.2022, 11:08:39] • [IP: 46.215.231.***]

Następnym razem jak zauważysz niewiasto takie zjawisko na niebie, to czym prędzej dzwoń do Torunia do Ojca naszego Tadeusza z Rydzykowa, a On jako biznesmen szybko przygotuje duże worki na datki od otumanionej gawiedzi...Że zbliża się dobra passa dla krętaczy tego pokroju...🐲

Gość • Niedziela [19.06.2022, 10:54:33] • [IP: 188.147.33.***]

Nie widziałem - chyba dlatego ze byłem ubrany

Basia • Niedziela [19.06.2022, 10:53:53] • [IP: 185.210.39.**]

Bardzo fajny efekt halo. Gratuluję Pani za uchwycenie tego momentu.

Gość • Niedziela [19.06.2022, 10:05:20] • [IP: 178.238.252.***]

przy płaskiej ziemi to normalne :)

Gość • Niedziela [19.06.2022, 09:28:44] • [IP: 62.69.252.***]

Po jakim alkoholu by lat ta pani

Gość • Niedziela [19.06.2022, 09:03:38] • [IP: 31.11.129.***]

co roku to sie pojawia, nic szczegolnego

Gość • Niedziela [19.06.2022, 09:02:38] • [IP: 31.183.130.***]

Bo to już...koniec !

Gość • Niedziela [19.06.2022, 08:51:42] • [IP: 87.205.65.**]

Mamy do czynienia z czymś co przypomina, Światło Boże. Zastanówcie się ludzkości, bo czas rozliczeń tego złego na ziemi nadchodzi. A cały ten Świat jest zły i ludzie. To nie są żarty przeczytajcie przepowiednie, i biblię.

Gość • Niedziela [19.06.2022, 08:08:50] • [IP: 185.210.38.***]

Z wami drodzy mieszkańcy, to nawet pięknym zjawiskiem, jakim jest Halo podzielić się nie warto, was interesuje tylko kto kogo pobił lub zabił, wszystko inne krytykujecie i to w tak prymitywny sposób, że się poprostu czytając te wasze bzdety ulewa: Do do was drodzy nierozgarnięci przyjaciele: IP:5.173.30 IP:31.11.128 IP: 78.10.206.

Gość niedzielny • Niedziela [19.06.2022, 03:03:09] • [IP: 5.173.30.**]

Ciekawe czym gołym czytelniczka na plaży tak świeciła że pojawił się halo. Proponuję by czytelniczka następnym razem plażowała na plaży a nie w morzu to wodorosty jej przeszkadzać nie będą.

Ofrosd009873563321 • Niedziela [19.06.2022, 01:46:37] • [IP: 5.173.28.**]

To nie efekty ani piękne zjawisko po prostu zostało już niewiele czasu do końca niestety...,. ... przytulajcie swoich bliskich częściej i mówcie im częściej że ich kochacie. Przykro mi

Gość • Sobota [18.06.2022, 23:38:57] • [IP: 31.11.128.***]

czytelniczka chyba wypiła za duzo, halo bylo nie tylko na plazy, wydac bylo rowniez na miescie

moondek • Sobota [18.06.2022, 21:58:17] • [IP: 78.10.206.***]

No to się nabzdryngoliła... Piątek pomieszał się z sobotą... A może to ktoś inny nabzdryngolony??

Gość • Sobota [18.06.2022, 21:31:41] • [IP: 88.218.253.***]

To nie efekt halo, TO UFO!!

Gość • Sobota [18.06.2022, 21:15:58] • [IP: 178.238.247.**]

Piękne 😊

Oglądasz 1-25 z 26
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ PROGNOZA POGODY DLA POLSKI na dzień 07-12-2022. Na północy kraju spodziewane są marznące opady mokrego śniegu powodujące gołoledź i oblodzenie. Pogoda w kraju kształtowana będzie przez płytki, rozbudowujący się układ niskiego ciśnienia znajdujący się nad Skandynawią i Morzem Bałtyckim, napływać będą wilgotne i chłodne masy powietrza polarnomorskiego i częściowo arktycznego. Prognozowana jest pochmurna aura z opadami mieszanymi obejmującymi cały obszar kraju, będą to słabe i miejscami umiarkowane opady deszczu ze śniegiem o charakterze zarówno przelotnym jak i jednostajnym z przerwami. W całym kraju pojawią się opady mżawki, deszczu i mokrego śniegu o słabym, chwilami umiarkowanym natężeniu. W przypadku rejonów północych opady będą powodować śliskość na drgoach i chodnikach. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie około 0°C/4°C, najcieplej będzie w pasie południowym natomiast najchłodniej na północnym - wschodzie i w pasie północnym. Wiatr umiarkowany, w porywach dość silny, w górach oraz miejscami na wybrzeżu bardzo silny i porywisty, wiejący z kierunków południowo - zachodnich ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa na szkle Pana Leszka Króla z Kamienia Pomorskiego. Wernisaż odbędzie się dnia 8 grudnia (czwartek) o godz. 17:00 w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rada Miasta przyjęła treść apelu do firmy Fresenius o pozostawienie w Świnoujściu sprzętu do dializ i przekazaniu go miastu, które chce działalność stacji powierzyć Szpitalowi Miejskiemu ■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■