POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [16.09.2022, 10:37:55] • Polska

Bałtycki Kongres Gospodarczy Finanse i OZE główne tematy dyskusji

Bałtycki Kongres Gospodarczy Finanse i OZE główne tematy dyskusji

fot. Organizator

Z jednej strony jubileusz największej Izby Gospodarczej w tej części Polski czyli Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie a z drugiej dyskusje o gospodarce i dynamicznych zmianach, jak koszty energii to są główne tematy I Bałtyckiego Kongresu Gospodarczego w Szczecinie, który odbędzie się w dniach 20-21.09 w Szczecinie.

Gospodarce obiegu zamkniętego, odnawialnym źródłom energii będzie poświęcony panel dyskusyjny zaplanowany na drugi dzień Bałtyckiego Kongresu Gospodarczego. Partnerem dyskusji jest lider instalacji biznesowych OZE firma Eprosument SA. W panelu wezmą udział: Michał Szczepański, prezes Zarządu Eprosument S.A., Bartosz Radkowiak, członek Zarządu ESCOlight Henryk Mucha, Prezes Zarządu PGNiG Obrót detaliczny Ryszard Pazdan, Business Centre Club Przewodniczący Zespołu Roboczego ds. Klimatu i Energii w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP, dr Marcin Kraśniewski Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Kancelaria Pawełczyk Radcowie Prawni i Adwokaci w Warszawie Marek Socha, dyrektor Pionu Innowacji i Rozwoju - Szczecińska Energetyka Cieplna.

- Skupiamy się na dużych klientach biznesowych oraz na rozwijaniu sektora farm fotowoltaicznych. To w tych obszarach widzimy ogromny potencjał, ponieważ polski biznes potrzebuje rozwiązań redukujących koszty konsumowanej energii. I to na już. Zachodniopomorskie stało się dla nas naturalnym kierunkiem – oszacowaliśmy potencjał i uznaliśmy, że będzie doskonałym miejscem na kolejny krok w naszym rozwoju. Pomorze Zachodnie jest liderem produkcji zielonej energii i chcemy w tym uczestniczyć - mówi Michał Szczepański, prezes Eprosumenta S.A.

Eprosument SA doradza firmom w budowie drogi do zielonej energii. - Dziś przedsiębiorstwa potrzebują zielonej energii. My dzielimy się naszym doświadczeniem i pomagamy zaprojektować ten proces według najwyższych standardów. Firmy korzystające z OZE są lepiej postrzegane na rynku przez konsumentów i klientów. Produkcja zielonej energii to także możliwość osiągnięcia stabilnych dochodów - mówi Michał Szuster z Eprosuemnt SA.

Szczegółowy program I Bałtyckiego Kongresu Gospodarczego jest dostępny na stronie organizatora; pig.szczecin.pl.


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Niedziela [18.09.2022, 15:14:50] • [IP: 89.151.36.***]

Weżcie się do normalnej pracy np., , sprzątanie świata, , . ..

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Jarosław Siergiej nowym prezesem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Spółka Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście jest odpowiedzialna za zarządzanie dwoma ważnymi portami w województwie zachodniopomorskim. Port w Szczecinie oraz port w Świnoujściu odgrywają kluczową rolę w obsłudze morskiego transportu towarowego ■ W środę w Bibliotece Narodowej w Warszawie ogłoszono wyniki 22. konkursu o Nagrody „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”. Jednym z laureatów został Jarosław Molenda i jego książka „Nienacki. Skandalista od Pana Samochodzika”, którą opublikowało Wydawnictwo Prószyński i S-ka. ■ Projekt pod wodą: Dlaczego Park Zdrojowy w Świnoujściu nie wytrzymał deszczu? Park Zdrojowy w Świnoujściu jest znanym miejscem wypoczynku i rekreacji. Obszar pomiędzy ulicami Sikorskiego a Chrobrego został zalany wodą, co stanowi znaczny problem dla terenu, który jeszcze niedawno przechodził proces rewitalizacji. Ostatni, trzeci etap renowacji miał na celu odnowienie i przywrócenie blasku tej zielonej przestrzeni. Jednak pomimo zapewnień o kompleksowym podejściu do projektu, dzisiaj widoczne są poważne niedociągnięcia. Brak odpowiedniego systemu odwodnienia jest najbardziej widoczny w chwili, gdy deszcz pada; nie muszą to być ulewy, aby teren parku zamienił się w rozlewisko ■ W ostatni weekend (3,4 luty) zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy 18 razy. Były to wezwania do zaburzeń i problemów kardiologicznych, zasłabnięć, duszności, infekcji, krwawienia z przewodu pokarmowego, udaru, jednego zdarzenia drogowego i złego samopoczucia ■