POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [30.09.2022, 00:23:38] • Świnoujście

Weekend na sportowo z udziałem lekkoatletów z klubu OSiR „Wyspiarz”

Weekend na sportowo z udziałem lekkoatletów z klubu OSiR „Wyspiarz”

fot. Organizator

Ponad tysiąc młodych sportowców z całej Polski walczyło o pierwsze medale podczas PZLA Mistrzostw Polski U16, które odbyły się w dniach 24-25 września 2022 r. w Lublinie.

W zawodach wzięli udział lekkoatleci z całej Polski w wieku 14 i 15 lat (kategoria U16), którzy w sezonie lekkoatletycznym od maja do połowy września poprzez osiągane wyniki na mityngach oraz na imprezach mistrzowskich (mistrzostwa województwa oraz międzywojewódzkie mistrzostwa w LA) musieli zakwalifikować się do grona 20 najlepszych zawodników w konkurencjach technicznych oraz do grona 40 najlepszych zawodników w konkurencjach biegowych.

Powyższe minima uzyskało trzech zawodników z naszego klubu:
Dawid Pecyna w biegu na 1000 m z wynikiem 2,42,51 zajął wysokie VI miejsce i tym samym udowodnił, że zalicza się do czołowych zawodników w kraju.

Franciszek Gralak w skoku wzwyż z wynikiem 170 cm uplasował się na pozycji VIII, zaś Lena Szepke w tej samej konkurencji z wynikiem 145 cm zajęła XVI miejsce.

Wyjazd na Mistrzostwa Polski do Lublina zorganizował i sfinansował Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz”.

Nasi pozostali lekkoatleci również nie próżnowali i w dniu 24 września 202 r. wystartowali w Jesiennych Biegach Przełajowych w Międzyzdrojach zdobywając 4 medale:
Helenka Grudzień w kategorii klas III – IV ( 2013/2012) zajęła II miejsce;
Rafał Kowalczyk w kategorii klas VII-VIII ( 2009-2008) zajął I miejsce;
Justyna Guzenda w kategorii klas VII-VIII ( 2009-2008) zajęła I miejsce;
Magda Karpińska w kategorii szkół średnich ( 2006 i starsi) zajęła I miejsce.

Tuż za podium, na czwartym miejscu uplasował się Jan Mathews, a na V miejscu dystans ukończyła Maja Major.
Gratulujemy sukcesów sportowych

OSiR „Wyspiarz”


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 4 października (środa) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panią Anną Partyka-Judge oraz prezentację jej dotychczasowych dokonań twórczych. Pani Anna pochodzi ze Świnoujścia, od lat mieszka poza granicami kraju. Debiutowała jako autorka wierszy, pełniła nawet przez kilka kadencji funkcję prezesa Klubu Literackiego „Na Wyspie”. Dzisiaj realizuje się jako pisarka powieści: kryminał, sensacja, thriller, literatura obyczajowa, romans, literatura dziecięca – to jej domeny twórcze. Zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny! ■ Nie Stawa Młyny czyli "biały wiatrak", jest symbolem Świnoujścia pod rządami prezydenta Żmurkiewicza, tylko umierające i uschnięte drzewa w mieście. To wymowny i smutny symbol Świnoujścia zarządzanego zbyt długo przez prezydenta Żmurkiewicza i jego zastępców Michalską i Sujkę. To, co dzieje się na ulicy Uzdrowiskowej, to nie tylko zaniedbanie - to skandal. Młode drzewa, które miały być ozdobą naszej dzielnicy nadmorskiej, umierają jedno po drugim, pozostawiając po sobie pustkę i żal. Za zieleń odpowiada Wydział Infrastruktury Zieleni Miejskiej i jego naczelnik, Jacek Antczak. Jak to możliwe, że w XXI wieku, w czasach kryzysu klimatycznego, nie potrafimy zadbać o żywe młode drzewa? ■ Mieszkaniec alarmuje: Bobry w parku Zdrojowym niszczą drzewa! Czy nie nadszedł czas na interwencję? Mieszkaniec naszego miasta postanowił przesłać zdjęcia do redakcji, które robią wrażenie. Na fotografiach widzimy drzewa w parku Zdrojowym, które zostały uszkodzone przez bobry. Jego pytanie jest proste: "Ile jeszcze drzew musi paść, aby przeniesiono te zwierzęta do parku Wolińskiego lub innego miejsca bardziej dostosowanego do ich naturalnych potrzeb?" ■