POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [13.10.2022, 16:36:06] • zachodniopomorskie

Konferencja prasowa na temat edukacji

Konferencja prasowa na temat edukacji

fot. Organizator

Dzisiaj, w kontekście jutrzejszego Dnia Edukacji Narodowej, przedstawiciele Pokolenia 2050, czyli najmłodszych działaczy ruchu Polska 2050, zorganizowali konferencję prasową, na której przedstawili podstawowe założenia programu reformy szkolnictwa pt. „Edukacja dla Przyszłości” przygotowanego przez ekspertów Instytutu Strategie 2050.

W konferencji uczestniczyli: Piotr Matusiak, Sinan Bez, Aleksander Wiśniewski i Jakub Siwy. Przedstawili krótko każdy z 8 głównych punktów wspomnianego programu.

1. Szkoła dla równego startu
2. Edukacja proinnowacyjna
3. Pedagog i psycholog oraz psychoedukacja w każdej szkole.
4. Rzetelna edukacja ekologiczna i klimatyczna
5. Szkoła jako przestrzeń kształtowania świadomego obywatela i świadomej obywatelki
6. Edukacja prozdrowotna
7. Niezależna Komisja Edukacji Narodowej zamiast kuratoriów. Odbiurokratyzowanie edukacji.
8. Przedefiniowanie roli nauczyciela. Płaca nauczyciela: minimum średnia krajowa gwarantowana przez budżet państwa.

„Minister Czarnek w swoich wypowiedziach oraz działaniach niejednokrotnie dyskryminował kobiety odwołując się do cnót niewieścich czy sposobu ubierania się. Nie zgadzamy się na żadną dyskryminację w szkole, gdzie kształtują się charaktery i świadomość młodych obywateli” – dodał Aleksander Wiśniewski po prezentacji powyższych punktów.

Piotr Matusiak przypomniał natomiast o problemach kadrowych w polskich szkołach, gdzie „ze względu na zbyt niskie zarobki brakuje nauczycieli, więc pozostali muszą uczyć przedmiotów, do których nie mają wystarczającego przygotowania”. Przywołał tutaj przykłady dwóch szkół w naszym województwie, choć problem dotyczy niemalże każdej placówki w całym kraju.

W ruchu Polska 2050 w województwie zachodniopomorskim działa wielu nauczycieli różnych szczebli edukacyjnych. Przemysław Łonyszyn był jednym z konsultantów wspomnianego programu „Edukacja dla Przyszłości”. Dlatego tematyka dotycząca szkolnictwa jest i będzie ważnym elementem działań na Pomorzu Zachodnim wszystkich trzech filarów ruchu utworzonego przez Szymona Hołownię.

Link do programu: strategie2050.pl/plan-dla-polski/edukacja-dla-przyszlosci/

Przemysław Łonyszyn


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ UWAGA KIEROWCY! Od 1 czerwca kierowcy naszego miasta muszą płacić za parkowanie na dotychczasowych bezpłatnych parkingach miejskich! ■ Nowe ceny biletów na linii 10 do Międzyzdrojów oraz nowe rodzaje biletów na liniach miejskich Uprzejmie informujemy, że z dniem 01 czerwca 2023 r. zmianie ulegną ceny biletów na linii 10 oraz zostaną wprowadzone nowe rodzaje biletów na liniach miejskich ■ Kto powinien zostać prezydentem Świnoujścia? Wybory samorządowe odbędą się w kwietniu 2024 r. Kto weźmie wtedy udział w wyścigu o wyspiarski tron dzisiaj jeszcze oficjalnie nie wiadomo ■ Ponad 3 miliony złotych rocznie miasto wydaje na utrzymanie zieleni ■ A jednak „kłamczuszka”? Tajemnica rezygnacji Michalskiej rozwiązana ■ 78 lat temu zakończyła się II wojna światowa. Największy i najbardziej krwawy konflikt w historii zebrał swoje żniwo także w Polsce. Wszystkim poległym w czasie walk w latach 1939 - 1945 oddano hołd w trakcie poniedziałkowych uroczystości. ■ 28 kwietnia otwarto węzeł przesiadkowy na Warszowie, niestety z rocznym opóźnieniem. Inwestycja miała zakończyć się w pierwszej połowie 2022 roku. Całkowity koszt, budowy parkingu i przebudowa dworca autobusowego to 14 mln zł, z czego niemal 10,5 mln to uzyskane przez Miasto dofinansowanie ze środków zewnętrznych, a konkretnie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego ■