POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [29.10.2022, 12:04:16] • Szczecin

Cztery hybrydy plug-in dla KWP w Szczecinie

Cztery hybrydy plug-in dla KWP w Szczecinie

fot. Organizator

Ponad 10 ton dwutlenku węgla rocznie - nie trafi do atmosfery dzięki nowym samochodom hybrydowym, które zostały dziś przekazane Zachodniopomorskiej Policji. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na zakup 4 niskoemisyjnych wozów przeznaczył 280 tysięcy złotych.

Pojazdy hybrydowe typu plug-in z ponad 40 km zasięgu w trybie elektrycznym będą służyć w Wydziałach: Dochodzeniowo-Śledczym i do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Szczecinie, Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie oraz Komendzie Powiatowej w Goleniowie. Baterie aut mogą być ładowane ze stacji lub w trakcie jazdy – dzięki odzyskowi energii z silnika spalinowego.

Cztery hybrydy plug-in dla KWP w Szczecinie

fot. Organizator

- Kolejne nowe samochody i motocykle trafiają w tym roku do zachodniopomorskiego garnizonu Policji - do Szczecina i komend powiatowych. Cieszę się, że czasy, w których Policjantki i Policjanci musieli korzystać z wysłużonych pojazdów odeszły w niepamięć. Skuteczne działanie, oprócz umiejętności - wymaga odpowiednich narzędzi, dlatego stale zabiegamy o nowoczesny sprzęt dla naszych funkcjonariuszy – mówi wojewoda Zbigniew Bogucki.

Cztery hybrydy plug-in dla KWP w Szczecinie

fot. Organizator

- Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie – dzięki wsparciu Funduszu – po raz kolejny stawia na elektromobilność. Efektem ekologicznym zakupu 4 aut jest uniknięcie emisji dwutlenku węgla do atmosfery na poziomie ponad 10 ton w skali roku. To sprawi, że mieszkańcy będą oddychać lepszej jakości powietrzem, a Policjanci – pełnić służbę jeszcze skuteczniej – zapewnia Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

- Zachodniopomorska Policja była w roku 2018 jedną z pierwszych instytucji, która do floty aut służbowych wprowadziła e-pojazdy – przypomina nadinsp. Tomasz Trawiński – Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie. Teraz, bogatsi o pięć lat doświadczenia w użytkowaniu tego typu radiowozów, nie mamy wątpliwości, że była to słuszna decyzja, a ten proekologiczny trend jest po prostu nieodwracalny.

Cztery hybrydy plug-in dla KWP w Szczecinie

fot. Organizator

Łączny koszt zakupu 4 samochodów to ponad 740 tysięcy złotych, w tym 280 tys. zł
– dofinansowanie z WFOŚiGW w Szczecinie w formie przekazania środków z rezerwy celowej budżetu państwa.

Łącznie z przekazanymi dziś samochodami - Komenda Wojewódzka Policji dysponuje 6 samochodami hybrydowymi i 12 dofinansowanymi przez Fundusz autami elektrycznymi, wśród których są pierwsze w Polsce w pełni elektryczne radiowozy, wykorzystywane do służby w Szczecinie, Świnoujściu oraz Szczecinku.

Cztery hybrydy plug-in dla KWP w Szczecinie

fot. Organizator

Do tej pory WFOŚiGW w Szczecinie wsparł finansowo zakup ponad 70 samochodów elektrycznych i 10 z napędem spalinowo-elektrycznym oraz ponad 30 stacji ładowania – między innymi dla Wojewody Zachodniopomorskiego, jednostek Gminy Miasta Szczecin, Urzędu Morskiego w Szczecinie, Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie, Spółki Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja, Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Stargardzie, Straży Miejskich w Stargardzie i Kołobrzegu czy Uzdrowiska Świnoujście.

Konrad Czarnecki
Specjalista ds. Promocji i Komunikacji


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Robocop 2022? Sprawdź to • Niedziela [30.10.2022, 14:05:24] • [IP: 46.205.136.***]

Redaktor powinien ukłuć policjanta z drugiego zdjecia, sprawdzić go (lub: to?) - to niemożliwe, by tak robocopowo wygladał Słowianin i żywy czlowiek.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Serdecznie zapraszam na wspólny koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu i Orkiestry Wojskowej, który odbędzie się 19 lutego 2024 r. o godz. 17.00 w Sali Teatralnej MDK (wstęp wolny) ■ Projekt pod wodą: Dlaczego Park Zdrojowy w Świnoujściu nie wytrzymał deszczu? Park Zdrojowy w Świnoujściu jest znanym miejscem wypoczynku i rekreacji. Obszar pomiędzy ulicami Sikorskiego a Chrobrego został zalany wodą, co stanowi znaczny problem dla terenu, który jeszcze niedawno przechodził proces rewitalizacji. Ostatni, trzeci etap renowacji miał na celu odnowienie i przywrócenie blasku tej zielonej przestrzeni. Jednak pomimo zapewnień o kompleksowym podejściu do projektu, dzisiaj widoczne są poważne niedociągnięcia. Brak odpowiedniego systemu odwodnienia jest najbardziej widoczny w chwili, gdy deszcz pada; nie muszą to być ulewy, aby teren parku zamienił się w rozlewisko ■ W ostatni weekend (3,4 luty) zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy 18 razy. Były to wezwania do zaburzeń i problemów kardiologicznych, zasłabnięć, duszności, infekcji, krwawienia z przewodu pokarmowego, udaru, jednego zdarzenia drogowego i złego samopoczucia ■