POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [05.12.2022, 15:31:14] • zachodniopomorskie

Rekreacyjnie i sportowo. Inwestycje na obszarach wiejskich z unijnym wsparciem

Rekreacyjnie i sportowo. Inwestycje na obszarach wiejskich z unijnym wsparciem

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Kolejna pula środków, blisko 800 tys. zł, która trafi do siedmiu beneficjentów z Pomorza Zachodniego, pozwoli na realizację inwestycji na terenie powiatu sławieńskiego i koszalińskiego. Działania te dotyczyć będą m.in. modernizacji placów zabaw i boiska oraz utworzenia nowego miejsca do uprawiania sportów ekstremalnych. Umowy przyznające wsparcie z PROW 2014-2020 podpisał w minionym tygodniu wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

Rozwój infrastruktury rekreacyjno-sportowej na terenie powiatu sławieńskiego

Jeszcze bardziej atrakcyjny stanie się plac zabaw w Darłowie. Pojawi się na nim zestaw zabawowy – statek. Urządzenie posiadać będzie m.in. platformy, drabinki, ścianki wspinaczkowe czy zjeżdżalnie o różnym stopniu trudności. Na ten cel Gmina Miasto Darłowo otrzyma blisko 180 tys. zł.

Ponad 100 tys. zł wsparcia pozwoli Gminie Darłowo na zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w miejscowości Domasławice. W ramach projektu wyposażona zostanie strefa placu zabaw, pojawią się też dodatkowe nasadzenia.

Unijne środki , ok. 80 tys. zł, pomogą również w modernizacji boiska wielofunkcyjnego w Malechowie. Gmina Malechowo wymieni nawierzchnię boiska na nowoczesną i bezpieczną w użytkowaniu.

W Tychowie, przy ulicy Mickiewicza, powstanie nowe miejsce do uprawiania sportów ekstremalnych. W ramach projektu zaplanowana jest budowa nawierzchni jezdnej oraz konstrukcji czterech urządzeń: quarter pipe, bank ramp, ławki oraz poręczy prostej. Nawierzchnia betonowa skateparku to 208,680 m2. Budowa obiektu jest jednym z etapów zagospodarowania terenu, na którym jest już hala sportowa i orlik. Unijne wsparcie dla tej inwestycji wynosi blisko 90 tys. zł.

Inwestycje również w powiecie koszalińskim

Ponad 80 tys. zł środków z PROW 2014-2020 pozwoli Gminie Manowo na wymianę 8 domków drewnianych w miejscowości Wyszewo. Nowe domki będą posadowione na betonowych płytkach chodnikowych, a ich dachy zostaną pokryte blachą dachówkową.

W ramach zagospodarowania terenu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Warninie Powiat Koszaliński (wsparcie z PROW 2014-2020 ponad 60 tys. zł) zakupi i zainstaluje urządzenia i stanowiska z elementami sensorycznymi, edukacyjnymi, poznawczymi, mającymi wpływ na ochronę środowiska, edukację i rozwój fizyczny. Pozwoli to na przeprowadzenie w tym miejscu lekcji przyrody, wychowania edukacyjnego czy zajęć sportowych. Zasadzone, różnorodne rośliny rozbudzą zmysły, świadomość, wpłyną na rozwój osób z niepełnosprawnościami, a także nauczą jak ważna jest przyroda. Zagospodarowany teren będzie ogólnodostępny i posłuży społeczności lokalnej.

Rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej czeka także Gminę Polanów. Na jej terenie przebudowane zostaną place zabaw w Polanowie: przy ul. Jana Pawła i ul. Różanej oraz ul. Mariańskie Wzgórza, a także w Garbnie i w Jacinkach oraz wybudowany nowy w miejscowości Rekowo. Unijne fundusze, w wysokości blisko 200 tys. zł, umożliwią także na wybudowanie hangaru na sprzęt wodny nad jeziorem Kaczym w Polanowie.

Beneficjenci na realizację swoich inwestycji, zgodnie z umową, mają 24 miesiące.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu - w czwartek, 30 listopada o godz. 11:00 - serdecznie zaprasza dzieci oraz wszystkie inne osoby zainteresowane na spotkanie z Michałem Juszczakiewiczem, podsumowujące obchody Roku Mikołaja Kopernika. Tytuł spotkania: „Przed imieninami Mikołaja”. Zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Od 21 listopada 2023 r. do 24 listopada 2023 r. strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Świnoujściu interweniowali w 21 zdarzeniach. 9 zdarzeń dotyczyło silnego wiatru oraz opadów deszczu ■ Choć już ponad milion samochodów przejechało przez świnoujski tunel, a od jego otwarcia minęło już ponad 100 dni – nadal nie wiadomo, czy jest on w pełni bezpieczny i… ile rzeczywiście kosztował. Do dzisiaj funkcjonuje on na jedynie na podstawie świadectwa przekazania do eksploatacji. Brzmi nieźle, ale nie są to dokumenty ostatecznie to poświadczające rzeczywiste zakończenie prac i rozliczające całą inwestycję. ■ Na odcinku Drogi Krajowej nr 3, pomiędzy Dargobądzem a Międzyzdrojami, doszło do zderzenia trzech pojazdów. W środę po godzinie 14.00, na odcinku, gdzie obecnie trwają roboty związane z budową drogi, zderzyły się trzy samochody. Na DK3 jest podwójna ciągła linia, nie wolno wyprzedzać, jest to droga techniczna na czas wykonywania robót. Każdego dnia przejeżdża tamtędy bardzo dużo samochodów, zarówno osobowych, jak i ciężarowych zmierzających na przeprawę promową do Szwecji, wiozących zaopatrzenie do Świnoujścia lub w przeciwną stronę, do Szczecina. W wyniku zderzenia wszystkie trzy samochody mają wystrzelone poduszki, jeden pojazd ma mocno rozbitą maskę, drugi stoi z uszkodzony bokiem i zawieszeniem na DK3. Czekamy na więcej informacji ze strony Policji ■ Nocny klub znalazł się pod lupą policji - świadkowie piszą do redakcji o niespodziewanej interwencji. W niedzielę po godzinie 22:00 nieoznakowane samochody policyjne zajechały przed nocny klub przy ulicy Grudziądzkiej. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, funkcjonariusze przeprowadzili w lokalu rewizję. Chociaż oficjalne przyczyny interwencji nie są jeszcze znane, zdaje się, że głównym celem była konfiskata pewnych substancji, potocznie nazywanych "towarem". Po dokładnej analizie policjanci będą działać dalej ■ Brutalny atak w hotelu: Podejrzany o morderstwo stanął przed prokuratorem. Zobacz film! 27-latek przyznał się do zabójstwa w hotelu w Świnoujściu. Podejrzanemu grozi teraz kara od 15 lat pozbawienia wolności aż do dożywocia za morderstwo popełnione z wyjątkowym okrucieństwem ■ Dramatyczny poranek w hotelu przy ulicy Słowackiego: Recepcjonista ofiarą brutalnego morderstwa. Zobacz film! ■