POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [31.05.2023, 23:45:56] • zachodniopomorskie

600 tys. zł dla organizacji pozarządowych wspierających seniorów i rodziny

Aktywność fizyczna i ciekawe warsztaty receptą na samotność na emeryturze? Jak budować pozytywne relacje rodzinne? Na czym polega metoda rozwiazywania konfliktów „bez zwycięzców i pokonanych”? Organizacje pozarządowe, dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego planują różnego rodzaju aktywności dla mieszkanek i mieszkańców regionu. Na realizację projektów otrzymają w sumie 600 tys. zł wsparcia.

Czternaście organizacji pozarządowych otrzyma finansowe wsparcie z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego na rok 2023. Przyznane środki – w sumie 600 tys. zł – przeznaczą na różnego rodzaju działania na rzecz rodzin oraz osób w wieku emerytalnym. To efekt rozstrzygniętego przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego otwartego konkursu ofert.

– Wspieramy rodziny, by mogły lepiej funkcjonować w zmieniającej się rzeczywistości. Współpracując z organizacjami pozarządowymi, chcemy poprawić dostęp mieszkanek i mieszkańców regionu, szczególnie z mniejszych miejscowości, do specjalistycznych usług takich jak terapia rodzin, mediacje, warsztaty zwiększające kompetencje rodzicielskie. W tych działaniach ważni są też seniorzy, dla których NGO’sy przygotowały bogatą ofertę wsparcia – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

– Reagując na zachodzące zmiany w obszarze demograficznym i społecznym, zaplanowaliśmy szerokie wsparcie w wojewódzkim programie „Region Przyjazny Rodzinie”. Są w nim zapisane zarówno działania interwencyjne, jak i projekty rozwijające zainteresowania, pasje i hobby mieszkanek i mieszkańców województwa. Cel ten realizujemy we współpracy z podmiotami niepublicznymi – dodaje Członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska.

Rozstrzygnięty konkurs został podzielony na dwa zadania. Dotacje w zadaniu dotyczącym działalności na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka oraz wsparcia systemu pieczy zastępczej otrzymały: Zachodniopomorska Fundacja Pomocy Rodzinie „Tęcza Serc” (70 tys. zł), Stowarzyszenie „Centrum Animacji Młodzieży”, (61 510 zł), Fundacja „Wychowanie bez porażek” (60 258 zł), Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej (68 tys. zł), Fundacja Pracownia Pomysłów (17 600 zł).

Z kolei dotacje na działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym przyznano: Uniwersytetowi Trzeciego Wieku w Golczewie, (47 250 zł), Stowarzyszeniu Centrum Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych (52 770 zł), Krajowemu Stowarzyszeniu ARAMIS w Trzebiatowie (40 tys. zł), Fundacji Normalnie (31 860 zł), Stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczecinie (39 052 zł), Uniwersytetowi Trzeciego Wieku w Kołobrzegu (22 860 zł), Stowarzyszeniu Absolwentów, Pracowników i Przyjaciół Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego „Razem” (45 225 zł), Stowarzyszeniu Kobiet Aktywnych i Twórczych „Ewa” w Wałczu (12 300 zł) oraz Fundacji Rzemiosła Szczecińskiego na Rzecz Uczniów Rzemiosła im. Edwarda Wódkiewicza Przewodniczącego Rady Izby Rzemieślniczej w Szczecinie (31 315 zł).

DZIAŁANIA DLA SENIORÓW

Jak zapobiegać samotności na emeryturze?
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Golczewie stawia na ciekawe, a przede wszystkim rozwijające działania dla słuchaczy z Golczewa i Przybiernowa. W ofercie m.in. podróż po zdrowie, czyli warsztaty z psychodietetyczką czy wspólne wyjazdy do szczecińskich instytucji kultury. Działać będzie też antydepresyjny telefon zaufania. Nie jest to nowe działanie organizacji. Ubiegłoroczne doświadczenia Uniwersytetu pokazały, że jest bardzo potrzebna forma wsparcia. Po drugiej stronie słuchawki dyżurować będzie psycholog (szczegóły dostępne będą na stronie UTW).

Uniwersytet współpracować będzie też z miejscową świetlicą środowiskową. Zaplanowano m.in. wspólne szycie upominków i poduszek dla podopiecznych DPS w Śniatowie. Organizacja koordynować też będzie IX Letnią Szkołę Seniora w Dziwnówku. To cykliczne wydarzenie, w którego organizację zaangażowanych jest 14 Uniwersytetów z regionu. Seniorzy będą brali udział w warsztatach z psychologiem, rękodzieła, tanecznych, relaksacyjnych, teatralnych, plastycznych, rysunkowych. Wszystkie zajęcia w szkole odbywać się będą pod wspólnym hasłem „Potęga Seniora w Regionie - między terapią, a rozwojem i rozrywką, czyli jak zapobiegać samotności na emeryturze”.

Centrum Inicjatyw Senioralnych
Dotację z tego konkursu otrzyma także Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych, które prowadzić będzie Centrum Inicjatyw Senioralnych. W ramach projektu zostaną zrealizowane trzy działania. To: animacje lokalne w 6 miejscowościach (m.in. Szczecin, Świdwin, Nowe Warpno, Drawno, Pyrzyce, Golczewo), warsztaty „Aktywny senior” oraz spotkania z psychologiem „Seniorze, nie musisz być sam”. Planowana liczba osób objętych wsparciem to ok. 120 osób. Działania animacyjne będą skupiały się na projektowaniu rozwiązań dla osób starszych, adekwatnych do potrzeb danej gminy. Organizacja chce rozwijać też wolontariat dla seniorów. Warto też dodać, że stowarzyszenie w 2022 r. pilotażowo w ramach projektu współfinansowanego z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego utworzyło trzy punkty Pomocy Sąsiedzkiej dla Seniorów (w Golczewie, Drawnie oraz Świdwinie). Organizacje będzie dalej wpierać rozwój tych punktów, w tym pomoc sąsiedzką.

Aktywnie spędzać czas
Swoimi działaniami grupę 80 osób w wieku 60+ obejmie też Krajowe Stowarzyszenie ARAMIS w Trzebiatowie. Organizacja zaplanowała tematyczne warsztaty, które odbywać się będą w miejscowym ośrodku kultury, w Parku Japońskim w Gryficach, ale na plaży w Mrzeżynie i w Pogorzelicy, na Polu Lawendowym w Górzycy czy nad Jeziorem Młyńskim w Maszewie. To warsztaty: psychologiczne wolontariackie, cyfrowe, relaksacyjne, arteterapii, gimnastyczno-taneczne, kultury osobistej (zainicjują kampanię przeciw hejtowi), wokalne. Organizacja zorganizuje także dwudniową sesję wyjazdową do Maszewa. Osoby ze szczególnymi potrzebami będą mogły liczyć na pomoc asystentów.

Seniorzy swoje talenty artystyczne i umiejętności będą też rozwijali razem z Fundacją Normalnie (Szczecin). Dla 30-osobowej grupy seniorów, NGO zorganizuje warsztaty rękodzieła, zajęcia taneczne oraz treningi sportowe.

Aktywnie będzie też w Stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczecinie. Zaplanowano działania związane z popularyzacją nauki we współpracy z uczelniami wyższymi (wykłady), tematyczne spotkania rozwijające zainteresowania (np. trening pamięci, gimnastyka), ale też organizowane będą wystawy fotograficzne, wieczory filmowe, wystawy malarstwa itp.

DZIAŁANIA DLA RODZIN

Profilaktyczne Wczasy Rodzinne
Zachodniopomorska Fundacja Pomocy Rodzinie „Tęcza Serc” będzie oferować specjalistyczne wsparcie i pomoc w tworzeniu i wzmacnianiu relacji rodzinnych. Zaplanowano poradnictwo indywidualnego i zajęcia grupowe. To m.in.: poradnictwo psychologiczne, terapeutyczne, rodzinne, pedagogiczne, prawne, konsultacje lekarskie z zakresu psychiatrii dziecięcej. Zaplanowano też Profilaktyczne Wczasy Rodzinne dla dzieci i rodziców (dla grupy 60 osób). Różnego rodzaju sytuacje podczas wyjazdu mają uczyć uczestników cierpliwości, współdziałania, okazywania wzajemnego szacunku, wyrozumiałości, czyli tego co jest tak potrzebne w budowaniu pozytywnych więzi relacji rodzinnych. Podczas takiego wyjazdu rodzice będą mieli także możliwość zadbania o siebie samych.

Nowoczesna edukacja młodzieży
Z kolei na edukację młodych ludzi stawia Stowarzyszenie „Centrum Animacji Młodzieży”. Organizacja wdrażać będzie innowacyjny program wychowawczy przygotowujący w przyszłości do założenia rodziny. Centrum zaplanowało ponad 300 godzin zajęć dla wychowanków Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych, Ośrodka Szkolenia i Wychowania, placówek opiekuńczo-wychowawczych, Rodzinnych Domów społecznym w wieku od 14 do 20 lat.

Przedstawiciele organizacji podkreślają, że młodzi ludzie, gdy nie mają odpowiednich wzorców, mogą podejmować ryzykowne zachowania jak np. wczesne podjęcie współżycia seksualnego, co w wielu przypadkach kończy się nieplanowaną ciążą. Edukatorzy będą uświadamiać, jakie negatywne cechy rozwojowe mają dzieci mam, które paliły papierosy, spożywały alkohol lub środki psychoaktywne w czasie ciąży. Jednym z elementów warsztatów będzie opieka nad dzieckiem - uczestnicy otrzymają specjalistyczny symulator niemowlęcia.

„Wychowanie bez porażek”
Z kolei Fundacja „Wychowanie bez porażek” zaplanowało treningi Skutecznego Rodzica autorstwa dr. Thomasa Gordona. W ich trakcie rodzice będą̨ zdobywali wiedzę i praktyczne umiejętności, służące rozwojowi kompetencji wychowawczych. Rodzice uczyć się̨ będą rozwiązywania konfliktów metodą „bez zwycięzców i bez pokonanych” oraz konkretnych umiejętności przeciwdziałania przemocy. Zdobywają̨ kompetencje nieagresywnej komunikacji interpersonalnej, komunikowania uczuć́ i emocji, asertywnego stawiania granic.

Pomoc dla mam
Natomiast Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zaplanowało warsztaty i szkolenia dla 20 kobiet samotnie wychowujących dzieci i kobiet w ciąży, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej oraz zawodowej.


Więcej informacji
Szczegółowe informacje na temat poszczególnych działań dostępne będą na stronach internetowych poszczególnych organizacji. Konkurs koordynuje Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego. Więcej informacji na temat Wojewódzkiego programu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej na lata 2021-2027 pt. „Region Przyjazny Rodzinie” można znaleźć na stronie internetowej rodzina.wzp.pl/ oraz rops.wzp.pl/

Biuro Prasowe
Emilia Wolf
Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W dniu 1 sierpnia 2024 r, o godzinie 17.00, w mieście, w ramach treningu uruchamiania syren alarmowych i ich pracy, rozlegnie się dźwięk syren alarmowych. Podobnie będzie w innych polskich miastach. Sygnał ciągły trwać będzie minutę. Syreny włączone zostaną również na statkach cumujących w świnoujskim porcie oraz promach Żeglugi Świnoujskiej. Trening systemów alarmowych będzie jednocześnie upamiętnieniem 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i formą uczczenia Powstańców oraz wszystkich zamordowanych w czasie Powstania przez hitlerowskich okupantów. ■ Wtorek: Z inicjatywy prezydent Joanny Agatowskiej od godz. 14.30 w sali hotelu Interferie rozpoczęły się obrady V nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Sesja poświęcona jest wypracowaniu stanowiska w sprawie budowy portu kontenerowego w Świnoujściu ■ Politycy! Nie zabijajcie polskich mediów! Polskie media są ważną częścią życia każdego z nas – wszystkich żyjących, mieszkających i pracujących w Polsce. Są częścią naszego dziedzictwa kulturowego i systemu demokratycznego. I jako takie muszą przetrwać. W całej swojej, także niedawnej historii, stały na straży wolności, demokracji, obywatelskiego prawa do debaty publicznej, prawdy i odpowiedzialności za słowo. W interesie Polski jest, by to się nie zmieniło ■ Agresja w biały dzień: Młody mężczyznapobity przy MDK ■ Votum zaufania dla prezydent Joanny Agatowskiej ! Z nadzieją na pozytywne zmiany w mieście Rada Miasta jednogłośnie zaaprobowała plany przedstawione przez obecną władzę miasta ■ 9 lipca odbędzie się nadzwyczajna sesja rady Miasta poświęcona specjalnie planom budowy terminala kontenerowego po odwołaniu od decyzji o lokalizacji terminalu kontenerowego ■ Zwrot w sprawie budowy terminala kontenerowego w Świnoujściu. Prezydentka Miasta Joanna Agatowska odwołała się od decyzji Wojewody stwierdzającej lokalizację tej bazy w Świnoujściu ■ Decyzja Straży Granicznej uniemożliwia w rozpoczynającym się sezonie dojazd Komunikacją Autobusową do plaży na Warszowie ■ Rada Nadzorcza Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu powierzyła funkcję prezesa Iwonie Andrzejczyk-Szawerdo. W środę (26.06.) podpisano kontrakt ■ Jak udało nam się dowiedzieć, funkcjonariusze CBA zatrzymali jednego z urzędników działu inwestycji, a także przeszukali jego mieszkanie, zabezpieczając materiały dowodowe. Wczoraj z urzędu wyniesiono dwa worki wypełnione dokumentami. Według wstępnych informacji, sprawa dotyczy działań związanych z inwestycjami miejskimi, które miały miejsce za kadencji poprzedniego prezydenta Świnoujścia, Janusza Żmurkiewicza, oraz jego zastępczyni, Barbary Michalskiej ■ W środę, 19 czerwca Zakład Wodociągów i Kanalizacji planuje wymianę hydrantu. W związku z tym przy ulicy Krzywoustego (dot. Krzywoustego 2a), Wyszyńskiego (dot. Wyszyńskiego 10), Monte Cassino (dot. Monte Cassino 18, 18a) nastąpi przerwa w dostawie wody. Przewidywany czas przerwy - godz. 9 - 11.■ Zarząd Spółdzielni Słowianin uprzejmie informuje, że w dniach 24.06.2024 r. - 28.06.2024 r. w Świnoujściu, Wolinie i Międzyzdrojach odbędzie się Walne Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej "Słowianin". Wszystkie materiały sprawozdawcze oraz projekty uchwał Walnego Zgromadzenia, sprawozdanie finansowe Spółdzielni za rok 2023, protokoły z walnego zgromadzenia oraz informacja o stopniu realizacji uchwał i wniosków z zebrań są wyłożone do wglądu Członków Spółdzielni w sekretariacie Spółdzielni na I piętrze przy ulicy Niedziałkowskiego 9 oraz biurach Administracji w Wolinie i Międzyzdrojach ■ We wtorek, 18 czerwca nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicy Wybrzeże Władysława IV - na odcinku od skrzyżowania z ulicą Rybaki do skrzyżowania z ulicą Marynarzy. Tego dnia ulica będzie nieprzejezdna. Możliwy będzie objazd wskazanego odcinka sąsiednimi ulicami. Dojazd do posesji zostanie zapewniony. Zmiany organizacji ruchu związane są z odtworzeniem nawierzchni jezdni po pracach PEC, który usuwał skutki uszkodzenia magistrali sieci ciepłowniczej w tym miejscu. Prosimy kierowców o rozważną jazdę oraz przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ 13 czerwca 2024 roku, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie rozpatrzył skargę na uchwałę Rady Miasta Świnoujście z dnia 25 maja 2023 roku, dotyczącą uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulicy Wojska Polskiego i osiedla Posejdon. Skargę wnosiła Dorota Osewska, reprezentowana przez swojego męża, pełnomocnika Zbigniewa Osewskiego. Sąd, po dokładnym rozpatrzeniu sprawy, jednoznacznie stwierdził nieważność uchwały z powodu rażącego naruszenia prawa przy jej uchwalaniu, w szczególności wskutek nieuzasadnionej dwukrotnej reasumpcji głosowania nad tym planem. Co istotne, sąd nie zajął się innymi zarzutami skarżącej dotyczącymi nieprawidłowości w procesie tworzenia planu ■ 6 czerwca 2024 roku do Urzędu Miasta Świnoujście wpłynęła oferta Fundacji Wiatr w Żagle na realizację zadania publicznego pod nazwą: szkolenie pod tytułem „Odkrywanie autyzmu” Termin realizacji zadania: od 28.06.2024 r. do 5.07.2024 r. Oferta znajduje się do wglądu w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej. W terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty w Biuletynie Informacji Publicznej, i na stronie internetowej Miasta Świnoujście, każdy może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Ewentualne uwagi można zgłaszać do dnia 14 czerwca 2024 roku w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/2, w godzinach od 7.00 do 15.00. ■ Mamy przyjemność zaprosić na koncert w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum, który odbędzie się w Świnoujściu. 22 czerwca o godz. 19.00 ze sceny wybrzmią największe przeboje muzyki filmowej. Bilety w cenie 40 złotych do nabycia w kasach MDK oraz przez internet. Więcej w załącznikach ■ Zapraszamy na Otwarty Dzień w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu! 08.06 (sobota) 14:00 - 17:00 Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji: 2 Dmuchańce, Strefa Animacyjna, Zwiedzanie Schroniska, Strzelanie z Łuku, Popcorn. Przyjdźcie z całą rodziną, spędźcie miło czas i poznajcie naszych podopiecznych! To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o naszej działalności oraz jak możecie pomóc bezdomnym zwierzętom. Do zobaczenia! ■ Jeden z promów Karsibór pojawi się w czerwcu na przeprawie Warszów. Powodem jest awaria chłodzenia na promie Bielik i konieczność jego remontu. Zmiany planowane są w dniach 03-10 czerwca. W związku z awarią systemu chłodzenia na promie Bielik I i pilnej konieczności jego remontu, na przeprawie miejskiej przez tydzień będą w eksploatacji promy: Bielik III i Karsibór I. Promy Bielik II (w trakcie planowanego remontu pędników) i Bielik IV (w trakcie planowanego remontu silnika głównego) wyłączone są z eksploatacji do końca czerwca. ■ Terminal kontenerowy do poprawki. Naruszono lub zignorowano szereg przepisów. Podczas podejmowania decyzji o lokalizacji terminala kontenerowego w Świnoujściu naruszono lub pominięto szereg przepisów. Całkowicie zignorowano kwestię m.in. interesu mieszkańców, uciążliwości, które odczuje lokalna społeczność, ale także bezpieczeństwa państwa w sytuacji, gdy inwestycja powstaje w sąsiedztwie terminala LNG. Świnoujski samorząd chce naprawić te błędy i odwołał się od wspomnianej decyzji Adama Rudawskiego, wojewody zachodniopomorskiego. Działania podjęto w szeroko pojętym interesie społecznym, w nadziei, że głos samorządu w końcu zostanie wysłuchany i uwzględniony. Nie było konsultacji, referendum, rzetelnych opracowań… ■ Druga edycja "Roztańczonych wysp" pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Świnoujście znów przyniosła niezapomniane chwile. Ponad 200 tancerzy z różnych regionów zaprezentowało swoje umiejętności, w tym zespoły z Dance Studio Paa Szczecin, Good Dance Academy Dobra, Strefy Ruchu Dagmara Błaszczak Nowogard oraz lokalne kluby Atu i 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Dla wielu młodych tancerzy była to pierwsza okazja do występu przed publicznością, co wzbudzało wyjątkowe emocje wśród ich rodziców. Najlepsze zespoły, które zdobyły nagrody Grand Prix, to Dance Studio Paa, Good Dance Academy oraz Studio Tańca "Etiuda". Sponsorem nagród była Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Słowianin” w Świnoujściu. Organizacja tego wydarzenia była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób. Serdecznie dziękujemy trenerom Agacie Midzie, Marcie Zienkiewicz oraz rodzicom tancerzy za ich wsparcie. Specjalne podziękowania składamy Pani Prezydent Joannie Agatowskiej za jej obecność i wsparcie ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■