POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [25.06.2023, 13:55:33] • Świnoujście

GAZ-SYSTEM wspiera lokalne projekty środowiskowe. Zdobądź grant w wysokości 15 tysięcy złotych

GAZ-SYSTEM wspiera lokalne projekty środowiskowe.  Zdobądź grant w wysokości 15 tysięcy złotych

fot. Organizator

Spółka, jako właściciel Terminalu LNG w Świnoujściu zaprasza mieszkańców tego miasta do składania wniosków do programu grantowego Fundusz Naturalnej Energii. W ten sposób GAZ-SYSTEM chce wesprzeć lokalne inicjatywy na rzecz środowiska naturalnego, ochrony przyrody i edukacji ekologicznej. Wartość każdego grantu wynosi 15 tysięcy złotych.

O wsparcie ubiegać się mogą placówki oświatowe i organizacje pozarządowe działające wśród lokalnej społeczności m.in. Świnoujścia. Projekty mające szansę na dofinansowanie to autorskie pomysły na podtrzymanie lub ratowanie środowiska naturalnego w naszym otoczeniu.
Program wspiera integrację społeczności lokalnych w tworzeniu zielonych miejsc do edukacji, wspólnej pracy i odpoczynku oraz leśnych obszarów dla przyszłych pokoleń. W tym roku wnioskodawcy mogą wybrać jeden temat spośród trzech zaproponowanych przez organizatora programu:
• „Zielone pracownie” - tworzenie miejsc do edukacji na zewnątrz, eksperymentowania, rozwoju pasji, w zielonej zagospodarowanej przestrzeni
• „Ogród marzeń” - zagospodarowanie terenów zielonych do wypoczynku, zabawy i obcowania z przyrodą, wspólna przestrzeń do tworzenia użytecznego otoczenia dla ludzi, zwierząt, ptaków i owadów.
• „Drzewa blisko nas” - zagospodarowanie terenów poprzez sadzenie drzew i krzewów we współpracy z nadleśnictwami oraz wydziałami w gminach i miastach odpowiedzialnymi za sadzenie drzew, zakup sadzonek i wykonanie nasadzeń. 
W tym roku składanie wniosków o dofinansowanie odbywa się za pomocą elektronicznego formularza zamieszczonego na stronie GAZ-SYSTEM www.gaz-system.pl w zakładce odpowiedzialny biznes > Fundusz Naturalnej Energii. Wnioski można składać do 31 października 2023 roku. Warto rozważyć wcześniejszy termin, gdyż wnioski rozpatrywane są na bieżąco.

Program obejmuje swoim zasięgiem gminy i dzielnice z 8 województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, śląskiego, mazowieckiego, lubelskiego i podkarpackiego. GAZ-SYSTEM przeznaczył na tę inicjatywę ponad 300 tysięcy złotych.

Minister Klimatu i Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej objęli patronatem honorowym uruchomienie tegorocznej edycji programu grantowego. Partnerem społecznym Funduszu Naturalnej Energii została Fundacja „Za górami za lasami”.

Terminal LNG w Świnoujściu


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Serdecznie zapraszam na wspólny koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu i Orkiestry Wojskowej, który odbędzie się 19 lutego 2024 r. o godz. 17.00 w Sali Teatralnej MDK (wstęp wolny) ■ Projekt pod wodą: Dlaczego Park Zdrojowy w Świnoujściu nie wytrzymał deszczu? Park Zdrojowy w Świnoujściu jest znanym miejscem wypoczynku i rekreacji. Obszar pomiędzy ulicami Sikorskiego a Chrobrego został zalany wodą, co stanowi znaczny problem dla terenu, który jeszcze niedawno przechodził proces rewitalizacji. Ostatni, trzeci etap renowacji miał na celu odnowienie i przywrócenie blasku tej zielonej przestrzeni. Jednak pomimo zapewnień o kompleksowym podejściu do projektu, dzisiaj widoczne są poważne niedociągnięcia. Brak odpowiedniego systemu odwodnienia jest najbardziej widoczny w chwili, gdy deszcz pada; nie muszą to być ulewy, aby teren parku zamienił się w rozlewisko ■ W ostatni weekend (3,4 luty) zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy 18 razy. Były to wezwania do zaburzeń i problemów kardiologicznych, zasłabnięć, duszności, infekcji, krwawienia z przewodu pokarmowego, udaru, jednego zdarzenia drogowego i złego samopoczucia ■