POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [17.07.2023, 00:24:46] • Polska

Dane z branży turystycznej I Wakacje w Polsce

Udało mi się pozyskać bardzo ciekawe dane dotyczące wakacji w Polsce oraz ciekawostek z branży hotelarskiej. Z zebranych danych wynika, że Polacy w tym roku stawiają jeszcze bardziej na Polskę, ale kluczowa jest dla nich personalizowana oferta.

Dane i wypowiedzi eksperta z branży zamieszczam poniżej. Zachęcam do zapoznania się materiałem oraz wykorzystania go w publikacji. Materiały zostały przygotowane w ramach akcji edukacyjnej #RezerwujSprytnie.

- Liczba rezerwacji i wyjazdów wakacyjnych w różne regiony Polski stale rośnie. Polacy zarezerwowali o blisko 20% więcej noclegów w polskich hotelach niż w analogicznym okresie ubiegłego sezonu.
- Polacy wybierają spersonalizowaną ofertę, w której stawiają na: bogate menu gastronomiczne, dostępność parkingu, SPA, atrakcje dla dzieci oraz nocleg razem ze swoim pupilem - dane z raportu "Rezerwuj Sprytnie".
- Hotelarze zachęcają do sprytnej rezerwacji bezpośrednio na stronie hotelu - rezerwacja dokonana w ten sposób jest atrakcyjniejsza cenowo i umożliwia uzyskanie dodatkowych bonusów i usług
- Wakacyjny wypoczynek poza domem planuje 65% Polaków, z czego dwie trzecie planuje wakacje w kraju.
- Wakacje z najbliższymi! 88% badanych deklaruje, że na wyjazd wypoczynkowy w kraju wybierze się w towarzystwie innych osób (rodzina z dziećmi 33%, partner/partnerka 32%).

Polacy coraz chętniej stawiają na wypoczynek w Polsce, a liczba rezerwacji, pomimo wysokiej inflacji, stale rośnie. Z danych raportu "Rezerwuj Sprytnie" wynika, że od 01.06.2020 do 31.05.2023 w polskich hotelach 3*, 4* i 5* dokonano ponad 1.2 miliona rezerwacji bezpośrednich. Liczba rezerwacji w okresie wakacyjnym, dokonanych przez strony www hoteli w porównaniu do 2022 roku wzrosła o 18,32%.

Jak podaje Polska Organizacja Turystyczna (POT), wakacyjny wypoczynek poza domem planuje 65% Polaków, z czego dwie trzecie planuje wakacje w kraju. Polacy cenią sobie wygodę oraz elastyczną ofertę dopasowaną do swoich potrzeb. Dlatego podczas rezerwacji bezpośrednio na stronach hoteli zwracają dużą uwagę na gwarantowane dodatkowe usługi, takie jak: dostępność animacji dla dzieci, nocleg razem ze swoim pupilem, masaże czy zabiegi pielęgnacyjne. Na podstawie danych, zebranych od regularnie wypoczywających Polaków, zawartych w raporcie "Rezerwuj Sprytnie", przygotowano listę TOP 5 istotnych dodatków oferowanych przez polskie hotele. Najbardziej popularnymi są: dostępność parkingu (159 tys. osób), oferta śniadaniowa (95 tys. osób) i obiadokolacji (56 tys. osób), SPA (35 tys. osób) oraz możliwość noclegu razem ze swoim zwierzakiem (28 tys. osób).

Warto tutaj podkreślić, że przy bezpośrednim kontakcie z hotelem można te usługi dowolnie łączyć w personalizowane pakiety. W ofertach noclegowych można znaleźć pakiety, w których za psa nic nie zapłacimy i będzie on mile widziany. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na wyjazd z pupilem i co za tym idzie - hotele są gotowe na przyjęcie takich gości. A w zestawach powitalnych czekają niespodzianki dla pupila, jak np.: miska dla psa/kota czy różne przysmaki.

Elżbieta Lendo – prezes sieci Polskie Hotele Niezależne: - Wakacje to czas na reset, odskocznia od codziennych obowiązków, czas dla siebie w komfortowych warunkach. Ważne jest więc, by odpoczynek w wymarzonym miejscu skrojony był na miarę naszych indywidualnych potrzeb. Właśnie dlatego warto wiedzieć, że rezerwacja dokonana bezpośrednio na stronie www hotelu gwarantuje nam najlepsze dopasowanie oferty do naszych wymagań. Jeśli na stronie www hotelu nie udało się odnaleźć idealnej oferty wówczas warto skontaktować się z hotelem telefonicznie lub mailowo. Nie bójmy się negocjować i pytać o rzeczy, które dadzą nam pełnię relaksu i wytchnienia. Taka rozmowa i dopasowanie oferty do swoich wymagań gwarantuje nam udany i opłacalny wypoczynek.

Hotele, oprócz pobytowych bonusów, często oferują też dodatkowe atrakcje, takie jak animacje dla dzieci, warsztaty plastyczne, wizyty w spa i wiele innych. Dla wielu rodziców ważne jest, by odpoczywając w wymarzonym miejscu nie musieć martwić się organizacją dodatkowych zajęć dla swoich pociech. W wielu miejscach pracownik hotelu zawsze doradzi z jakich atrakcji warto skorzystać na miejscu i gdzie szukać dodatkowych rozrywek turystycznych. Wszystkiego tego możemy się jednak dowiedzieć wyłącznie na stronie www hotelu lub rozmawiając bezpośrednio z recepcją hotelu.

Polskie hotele często stawiają na elastyczność rezerwacji - pobyt można modyfikować, jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba. Patrząc na nasze dane mogę potwierdzić, że mamy jeszcze sporo wolnych miejsc hotelowych, które nie zawsze są dostępne w przeglądarkach noclegowych. Warto też dodać, że rezerwując sprytnie, zgodnie z hasłem tegorocznej kampanii, oraz decydując się na wakacje w kraju wspieramy także gospodarkę i pokazujemy dzieciom piękno nieznanych im na co dzień obszarów Polski.

Na stronach internetowych hoteli znajduje się dokładny opis wszystkich dostępnych usług, a także wolnych terminów i cen pobytów. Takie rozwiązanie daje szereg obustronnych korzyści. Przede wszystkim cena podczas bezpośredniej rezerwacji w hotelu często jest niższa, zwłaszcza jeśli planujemy rodzinne wakacje. Na stronie hotelu można znaleźć o wiele więcej niż tylko nocleg ze śniadaniem. To często darmowy parking, dostęp do strefy wellness, dodatkowe posiłki i wiele innych zniżek. Coraz bardziej popularne są też pakiety pobytowe, czyli oferty dopasowane do potrzeb odwiedzających dany hotel gości.

"Rezerwuj sprytnie" to nie tylko hasło tegorocznej kampanii edukacyjnej branży turystycznej, ale przede wszystkim więcej korzyści dla całej wakacyjnej ekipy. Jak podaje POT, Polacy zdecydowanie wolą spędzać wakacje i wypoczywać w towarzystwie bliskich. Aż 88% deklaruje, że na główny wyjazd wypoczynkowy w kraju wybierze się w towarzystwie innych osób. W większości przypadków będzie to rodzina z dziećmi (33%) oraz partner/partnerka (32%), a następnie znajomi i przyjaciele (11%).

Maja Duszyńska
Communications manager


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Jarosław Siergiej nowym prezesem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Spółka Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście jest odpowiedzialna za zarządzanie dwoma ważnymi portami w województwie zachodniopomorskim. Port w Szczecinie oraz port w Świnoujściu odgrywają kluczową rolę w obsłudze morskiego transportu towarowego ■ W środę w Bibliotece Narodowej w Warszawie ogłoszono wyniki 22. konkursu o Nagrody „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”. Jednym z laureatów został Jarosław Molenda i jego książka „Nienacki. Skandalista od Pana Samochodzika”, którą opublikowało Wydawnictwo Prószyński i S-ka. ■ Projekt pod wodą: Dlaczego Park Zdrojowy w Świnoujściu nie wytrzymał deszczu? Park Zdrojowy w Świnoujściu jest znanym miejscem wypoczynku i rekreacji. Obszar pomiędzy ulicami Sikorskiego a Chrobrego został zalany wodą, co stanowi znaczny problem dla terenu, który jeszcze niedawno przechodził proces rewitalizacji. Ostatni, trzeci etap renowacji miał na celu odnowienie i przywrócenie blasku tej zielonej przestrzeni. Jednak pomimo zapewnień o kompleksowym podejściu do projektu, dzisiaj widoczne są poważne niedociągnięcia. Brak odpowiedniego systemu odwodnienia jest najbardziej widoczny w chwili, gdy deszcz pada; nie muszą to być ulewy, aby teren parku zamienił się w rozlewisko ■ W ostatni weekend (3,4 luty) zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy 18 razy. Były to wezwania do zaburzeń i problemów kardiologicznych, zasłabnięć, duszności, infekcji, krwawienia z przewodu pokarmowego, udaru, jednego zdarzenia drogowego i złego samopoczucia ■