POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [25.07.2023, 00:34:26] • zachodniopomorskie

Rega jest atrakcyjna dla turystów Studenci ZPSB sprawdzali

Rega jest atrakcyjna dla turystów Studenci ZPSB sprawdzali

fot. Organizator

Rega jest znana w Polsce jako rzeka ulubiona przez kajakarzy i wędkarzy. Rzeka ta jest coraz częściej odwiedzana przez turystów, których interesują spływy kajakowe. Zachodniopomorska Szkoła Biznesu – Akademia Nauk Stosowanych zawsze promuje praktyczną edukację i aktywny styl życia pozwalający dbać o zdrowie człowieka.

- Jesteśmy uczelnią, która nie tylko mówi o praktyce kształcenia i szukaniu potencjału gospodarczego, ale też to robi. Widzimy pozytywny wpływ turystyki na rozwój regionu i miejsca pracy, kształcimy także na potrzeby tego sektora. Dlatego wspólnie z kadrą, studentami i absolwentami Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu zorganizowaliśmy spływ kajakowy. Dla wielu była to pierwsza okazja tak bliskiego spotkania z naturą od strony malowniczej Regi - mówi dr Grażyna Maniak, dziekan Wydziału ZPSB w Gryficach.

W spływie wzięli udział nie tylko studenci, absolwenci i kadra akademicka ZPSB, ale także przyjaciele ZPSB, m.in. przedsiębiorcy i radni Powiatu Gryfickiego.

- Na Pomorzu Zachodnim oprócz malowniczych plaż mamy ponad 3500 jezior. Czas covidu pokazał, że nastąpiło ożywienie turystyczne miejsc położonych z dala od głównych szlaków turystycznych. W Gryficach jest Muzeum Kolejnictwa, powstają winnice jak ta koło Łobza, centrum eksperymentu w Wałczu, jezioro w Nowogardzie. Tak możemy wymieniać bez końca atrakcje, które czekają na turystów. Teraz zbliżają się kolejne edycje funduszy UE, które będą szansą na kolejny rozwój gospodarczy regionu - wymienia Łukasz Szeląg, absolwent Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, dziś doradca ds. wizerunku w branży zielonych technologii.

Na zdjęciu: Kajaki na Redze pozwalają na odkrycie nieznanych miejsc na Pomorzu Zachodnim.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu - w czwartek, 30 listopada o godz. 11:00 - serdecznie zaprasza dzieci oraz wszystkie inne osoby zainteresowane na spotkanie z Michałem Juszczakiewiczem, podsumowujące obchody Roku Mikołaja Kopernika. Tytuł spotkania: „Przed imieninami Mikołaja”. Zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■