POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [24.07.2023, 09:42:59] • zachodniopomorskie

Negatywna ocena jaką Najwyższa Izba Kontroli wydała rządowi RP za wykonanie budżetu za 2022 rok

Negatywna ocena jaką Najwyższa Izba Kontroli wydała rządowi RP za wykonanie budżetu za 2022 rok

fot. Organizator

Wczoraj Polska 2050 Szymona Hołowni Zachodniopomorskie na konferencji prasowej przedstawiła swoje stanowisko do negatywnej oceny jaką Najwyższa Izba Kontroli wydała rządowi RP za wykonanie budżetu za 2022 rok. Konferencję prasową prowadziła Agnieszka Kosińska, przewodnicząca Zarządu Regionu Polaka 2050 Szymona Hołowni Zachodniopomorskie.

Na wstępie konferencji dr hab. n. med. Cezary Pakulski, doradca ds. medycznych w Partii Polska 2050 Szymona Hołowni odniósł się do przebiegu interwencji funkcjonariuszy polskiej Policji w dwóch krakowskich szpitalach wobec kobiety, która zgłosiła zastosowanie antykoncepcji ratunkowej. W swojej konkluzji zwrócił uwagę na wszechobecną pośród pracowników ochrony zdrowia niewiedzę prawną dotyczącą uprawnień funkcjonariuszy służb do prowadzenia interwencji na obszarze placówek ochrony zdrowia. W swojej konkluzji poinformował, że Polska 2050 Szymona Hołowni Region Zachodniopomorskie wystąpi do Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie o przygotowanie w trybie pilnym informacji dla podlegających pod Izbę Lekarską lekarzy i lekarzy dentystów, która będzie dotyczyła zasad postępowania w jednostkach ochrony zdrowia w przypadku kontaktu z funkcjonariuszami Policji i innych służ mundurowych, w sytuacji gdy funkcjonariusze nie posiadają odpowiednich decyzji Prokuratury lub Sądu.

Z kolei Mieczysław Skawiński, Przewodniczący Zarządu Koła Szczecin Partii Polska 2050 Szymona Hołowni zwrócił uwagę, że Najwyższa Izba Kontroli, po raz pierwszy w swojej historii, wydała negatywną ocenę rządowi za wykonanie rocznego budżetu. NIK pokazał rządowi czerwoną kartkę. Mieczysław Skawiński poinformował, że w roku 2022, poza budżetem operowano kwotą 302 mld zł. Co trzecia złotówka z budżetu polski została wydana bez żadnej kontroli, a w roku bieżącym dzieje się tak samo.

Podsumował, że środki finansowe, które powinny wspierać polskie firmy, szkoły i szpitale, są wydawane poza budżetem na zupełnie inne cele. To obraz Polski Marnotrawnej, a nie Polski Gospodarnej.
Następnie prof. Adam Rudawski, doradca ds. mediów Partii Polska 2050 Szymona Hołowni, jako przykład niegospodarności w Państwie PiS przedstawił przekazanie poza budżetem kwoty 195 mln złotych na dofinansowanie projektów w ramach programu „Ochrona Zabytków”.

82% beneficjentów tego konkursu, dla którego źródłem finansowania jest Fundusz Covidowy, stanowią kościoły i grupy wyznaniowe. Fundusz gromadzący środki finansowe, które miały wspierać polskie firmy, szkoły, żłobki i szpitale, po pandemii jest wykorzystywany do finansowania remontu kościołów. Prof. Adam Rudawski swoją wypowiedź podsumował informacją o kwocie zadłużenia, jaka przypada na każdego obywatela oraz tempa wzrostu długu publicznego. Każdy obywatel Polski jest dzisiaj zadłużony na kwotę 47 tysięcy złotych, a dług publiczny rośnie 700 mln zł na dobę, 29 mln zł na godzinę i 8.000 zł na sekundę.

Cezary Pakulski


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Sobota [29.07.2023, 03:02:01] • [IP: 62.69.229.**]

Teraz przynajmniej wiadomo dlaczego ocena jest negatywna. Jeśli synek prezesa zapisał się do określonej partyjki, jeśli prezes publicznie brata się z tą partyjką, to już wiadomo, że jego opinie będą dalekie od bezstronności. A tak swoją drogą, dlaczego osoby na zdjęciu nie płaczą wzorem swojego guru?

Gość • Poniedziałek [24.07.2023, 18:02:02] • [IP: 88.156.232.***]

Prawidłowo i rzetelnie napisany artykuł powinien brzmieć: przeznaczono 195 mln złotych na dofinansowanie projektów w ramach programu „Ochrona Zabytków”. 82% beneficjentów tego programu stanowią kościoły i grupy wyznaniowe. Fundusz jest wykorzystywany m. in. do finansowania remontu kościołów. Stare cmentarze, katedry, kościoły i synagogi stanowią najbardziej istotną część polskiej kultury, zdecydowanie lepszą niż takie szkalujące Polaków i Polskę zakłamane Muzeum Historii Żydów, na które wydano już ponad 200 mln zł, by tylko się im podlizać, z nieznanych motywów. Ale Tusk i jego ekipa lepsze pieniądze w podobnie i niepotrzebne inwestycje topili, wynotuję z dokumentu, że na fundacje typu" Dzieci Madagaskaru", " Odnowy Życia Żydowskiego w Polsce", " Borussia", " dla Somalii", " Afryka Wschodnia", " Lecha Wałęsy", " Krytyki Dizajnu", " Polsko Niemieckie Pojednanie", " Fundacja Shalom", " Usłyszeć Afrykę", " Festiwal Kultury Żydowskiej", kilka" Towarzystwa Polsko-Niemieckie". Teraz przynajmniej polskie kościoły coś dostały.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Nadzwyczajnej sesji Rady Miasta 29 kwietnia 2024 r. (poniedziałek) godz. 13:00, która odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu sala 315, II piętro budynek przy ul. Wojska Polskiego 1/1. Porządek obrad: 1. Otwarcie sesji. 2. Podsumowanie VIII kadencji Rady Miasta Świnoujście. 3. Zamknięcie sesji. Przewodnicząca Rady Miasta Elżbieta Jabłońska ■ Dargobądz, 18 kwietnia 2024 r. - Wczesnym rankiem o godzinie 6:14 doszło do poważnego wypadku na drodze krajowej numer 3 w miejscowości Dargobądz. Z nieustalonych dotychczas przyczyn zderzyły się dwa pojazdy dostawczy i bus. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały osoby podróżujące tymi pojazdami ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■