POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [25.07.2023, 00:34:26] • zachodniopomorskie

Rega jest atrakcyjna dla turystów Studenci ZPSB sprawdzali

Rega jest atrakcyjna dla turystów Studenci ZPSB sprawdzali

fot. Organizator

Rega jest znana w Polsce jako rzeka ulubiona przez kajakarzy i wędkarzy. Rzeka ta jest coraz częściej odwiedzana przez turystów, których interesują spływy kajakowe. Zachodniopomorska Szkoła Biznesu – Akademia Nauk Stosowanych zawsze promuje praktyczną edukację i aktywny styl życia pozwalający dbać o zdrowie człowieka.

- Jesteśmy uczelnią, która nie tylko mówi o praktyce kształcenia i szukaniu potencjału gospodarczego, ale też to robi. Widzimy pozytywny wpływ turystyki na rozwój regionu i miejsca pracy, kształcimy także na potrzeby tego sektora. Dlatego wspólnie z kadrą, studentami i absolwentami Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu zorganizowaliśmy spływ kajakowy. Dla wielu była to pierwsza okazja tak bliskiego spotkania z naturą od strony malowniczej Regi - mówi dr Grażyna Maniak, dziekan Wydziału ZPSB w Gryficach.

W spływie wzięli udział nie tylko studenci, absolwenci i kadra akademicka ZPSB, ale także przyjaciele ZPSB, m.in. przedsiębiorcy i radni Powiatu Gryfickiego.

- Na Pomorzu Zachodnim oprócz malowniczych plaż mamy ponad 3500 jezior. Czas covidu pokazał, że nastąpiło ożywienie turystyczne miejsc położonych z dala od głównych szlaków turystycznych. W Gryficach jest Muzeum Kolejnictwa, powstają winnice jak ta koło Łobza, centrum eksperymentu w Wałczu, jezioro w Nowogardzie. Tak możemy wymieniać bez końca atrakcje, które czekają na turystów. Teraz zbliżają się kolejne edycje funduszy UE, które będą szansą na kolejny rozwój gospodarczy regionu - wymienia Łukasz Szeląg, absolwent Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, dziś doradca ds. wizerunku w branży zielonych technologii.

Na zdjęciu: Kajaki na Redze pozwalają na odkrycie nieznanych miejsc na Pomorzu Zachodnim.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Serdecznie zapraszam na wspólny koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu i Orkiestry Wojskowej, który odbędzie się 19 lutego 2024 r. o godz. 17.00 w Sali Teatralnej MDK (wstęp wolny) ■ Projekt pod wodą: Dlaczego Park Zdrojowy w Świnoujściu nie wytrzymał deszczu? Park Zdrojowy w Świnoujściu jest znanym miejscem wypoczynku i rekreacji. Obszar pomiędzy ulicami Sikorskiego a Chrobrego został zalany wodą, co stanowi znaczny problem dla terenu, który jeszcze niedawno przechodził proces rewitalizacji. Ostatni, trzeci etap renowacji miał na celu odnowienie i przywrócenie blasku tej zielonej przestrzeni. Jednak pomimo zapewnień o kompleksowym podejściu do projektu, dzisiaj widoczne są poważne niedociągnięcia. Brak odpowiedniego systemu odwodnienia jest najbardziej widoczny w chwili, gdy deszcz pada; nie muszą to być ulewy, aby teren parku zamienił się w rozlewisko ■ W ostatni weekend (3,4 luty) zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy 18 razy. Były to wezwania do zaburzeń i problemów kardiologicznych, zasłabnięć, duszności, infekcji, krwawienia z przewodu pokarmowego, udaru, jednego zdarzenia drogowego i złego samopoczucia ■