POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [11.09.2023, 15:16:05] • Polska

Zaginiony kotek na ul. Piłsudskiego – czy to Twój pupilek?

Zaginiony kotek na ul. Piłsudskiego – czy to Twój pupilek?

fot. Czytelnik

W ostatnich dniach mieszkańcy ul. Piłsudskiego dostrzegli niewielkiego kota, który wydaje się być zagubiony. Zwierzę często pojawia się w okolicy miejscowego warzywniaka oraz biblioteki, a niektórzy twierdzą, że widzieli je tam już od kilku dni.

Kot jest średniej wielkości, o krótkiej sierści. Nie nosi obroży ani żadnych innych oznaczeń, które mogłyby pomóc w identyfikacji lub wskazać na to, że ma dom. Niemniej jednak, jego zachowanie sugeruje, że mógł być kiedyś zwierzęciem domowym – jest stosunkowo łagodny wobec ludzi i nie wydaje się być dziki.

Nie wiadomo, skąd się wziął i dlaczego błąka się po ulicach, ale możliwe, że gdzieś zgubił się i nie może znaleźć drogi powrotnej do domu. Wielu z nas wie, jak ważne jest miejsce zwierzęcia w rodzinie, a utrata takiego przyjaciela może być bolesna dla jego właścicieli.

Jeśli rozpoznajesz opis kota i myślisz, że to Twój pupilek, lub jeśli wiesz, kto mógłby być jego właścicielem, skontaktuj się z miejscowym schroniskiem dla zwierząt lub zorganizowanymi grupami mieszkańców próbującymi pomóc zaginionym zwierzętom. Możliwe, że dzięki Twojemu zaangażowaniu kotek wróci do swojego domu.

Jeśli natomiast jesteś mieszkańcem okolicy ul. Piłsudskiego i zauważysz tego kota, postaraj się zapewnić mu chwilowe schronienie, jeśli to możliwe. Dostęp do wody, jedzenia czy schronienia przed deszczem i chłodem może znacząco poprawić jego sytuację, póki nie zostanie odnaleziony przez właściciela lub znajdzie nowy, kochający dom.

Nie bądźmy obojętni na los zwierząt. Nawet mała pomoc może mieć ogromne znaczenie dla ich bezpieczeństwa i dobrostanu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Piątek [15.09.2023, 17:03:52] • [IP: 176.221.122.***]

znowu kociara zgubiła podopiecznego..

Pojadę ks.Twardowskim: • Czwartek [14.09.2023, 18:13:42] • [IP: 46.205.136.***]

Sama obecność kota zniechęca szczury do uwicia w okolicy jego tras gniazda. Kot to systematyczne tępienie myszy i szczurów. Kochajmy koty, bo tak szybko odchodzą... dzięki nim...szczury i myszy.

Gość • Wtorek [12.09.2023, 14:47:25] • [IP: 176.221.122.**]

MOZE GLODNY

Gość • Poniedziałek [11.09.2023, 20:41:45] • [IP: 176.221.123.**]

Podoba do większości kotów

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 22 maja 2024 r. (środa) o godz. 17:00 w CEZiT przy ul. Gdyńskiej 26 w Świnoujściu odbędą się "Drzwi Otwarte" dla ósmoklasistów. Serdecznie zapraszamy! ■ Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz w Świnoujściu, informuje że w związku z konserwacją sieci, węzła i instalacji przez PEC w dniu 22.05.2024 r. (środa) Pływalnia na Uznam Arenie przy ul. Grodzkiej 5, będzie w tym dniu NIECZYNNA. Jednocześnie informujemy, że hala sportowa i siłownia na tym obiekcie, będzie funkcjonować bez zmian ■ Już 19 maja hala sportowa SP nr 1 przy ul. Witosa w Świnoujściu zamieni się w arenę pełną tańca i emocji. Ponad 200 tancerzy z sześciu szkół tanecznych z różnych miast, w tym ze Szczecina, Kołobrzegu i Rzeszowa, stanie do rywalizacji w Turnieju Tańca Nowoczesnego „Roztańczone Wyspy”. ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■