POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [15.08.2023, 21:26:18] • zachodniopomorskie

Atrakcje sceniczne dla całej rodziny

Atrakcje sceniczne dla całej rodziny

fot. Organizator

Do wtorku 22 sierpnia, w ramach I Festiwalu Komedii Impro „Mistrzowie Riposty” odbywającego się w Wiosce Artystycznej Janowo koło Rewala, mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego i turyści z całej Polski mogą oglądać tworzone na podstawie sugestii widzów przedstawienia – dla dorosłych oraz dla dzieci.

W tych ostatnich spektaklach to milusińscy decydują o tym, co zdarzy się na scenie. - Przed bajką nie wiemy, co zagramy. Mamy jedynie zarys tego, jaki to będzie format i o zapytamy dzieci, ale całe przedstawienie jest w pełni improwizowane - wyjaśnia Natalia Cyran z wrocławskiego Teatru improwizacji „irga”, który w Janowie prezentował m.in. bajki pod ogólnym tytułem „A kto to tutaj mieszka”.

Podczas przedstawień aktorzy nie tylko przyjmują sugestie od młodych widzów, ale też zapraszają ich do aktywnego udziału. - Potrzebujemy ich do wielu rzeczy: żeby wybrały nam stroje, żeby wymyśliły kim będziemy, żeby pomogły zbudować jakieś elementy, no i żeby aktywnie uczestniczyły w całym spektaklu, bo dzięki temu bajka jest niepowtarzalna i dokładnie taka, jaką chcą dzieciaki - mówi Natalia Cyran. I przyznaje, że dzieci są bardzo wymagającymi, ale też bardzo wdzięcznymi widzami. - Po nich od razu wszystko widać - jeśli zaczynają się nudzić, to od razu wiemy, że trzeba zareagować i wprowadzić nowe elementy do spektaklu. Na twarzach dzieciaków widać też taką absolutnie szczerą radość.

Kiedy wchodzi jakaś postać, która im się spodoba, to buzie im się momentalnie rozpromieniają - zaznacza.

Dzieci zwykle bardzo chętnie uczestniczą w przedstawieniu i radzą sobie znakomicie. - Na jednej z bajek mieliśmy zadanie, żeby dobro i zło napełniło płuca powietrzem i wygra ten, kto dłużej wytrzyma je wydychając. Zło poradziło sobie całkiem dobrze i przyszedł czas na dobro. Zapytaliśmy dzieciaki, co zrobić, żeby dobro wygrało, i jeden chłopiec zaproponował, że szybciej liczyć. To było bardzo zabawne, no i nikt z nas by na to nie wpadł - mówi Natalia Cyran.

Improwizowane bajki można oglądać w Janowie we wtorki, czwartki i niedziele do 22 sierpnia o godz. 17. Bilety dostępne są bezpośrednio przed spektaklami, jak również w sieci - na stronie janowo.art oraz na platformach: KupBilecik.pl, Biletyna.pl, Bilety24.pl, Kicket.com, Eventim.pl, EmpikBilety.pl i Going.pl.
***
Spektakle Wioski Artystycznej Janowo od 2018 roku, obejrzało ponad 25 tys. widzów. W przedstawieniach bez problemów mogą brać udział osoby z niepełnosprawnościami. Wioska otwarta jest też dla rowerzystów, zbiegają się tu okoliczne trasy miłośników dwóch kółek.

Adam Owczarek
Wioska Artystyczna Janowo


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Serdecznie zapraszam na wspólny koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu i Orkiestry Wojskowej, który odbędzie się 19 lutego 2024 r. o godz. 17.00 w Sali Teatralnej MDK (wstęp wolny) ■ Projekt pod wodą: Dlaczego Park Zdrojowy w Świnoujściu nie wytrzymał deszczu? Park Zdrojowy w Świnoujściu jest znanym miejscem wypoczynku i rekreacji. Obszar pomiędzy ulicami Sikorskiego a Chrobrego został zalany wodą, co stanowi znaczny problem dla terenu, który jeszcze niedawno przechodził proces rewitalizacji. Ostatni, trzeci etap renowacji miał na celu odnowienie i przywrócenie blasku tej zielonej przestrzeni. Jednak pomimo zapewnień o kompleksowym podejściu do projektu, dzisiaj widoczne są poważne niedociągnięcia. Brak odpowiedniego systemu odwodnienia jest najbardziej widoczny w chwili, gdy deszcz pada; nie muszą to być ulewy, aby teren parku zamienił się w rozlewisko ■ W ostatni weekend (3,4 luty) zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy 18 razy. Były to wezwania do zaburzeń i problemów kardiologicznych, zasłabnięć, duszności, infekcji, krwawienia z przewodu pokarmowego, udaru, jednego zdarzenia drogowego i złego samopoczucia ■