POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [20.10.2023, 15:45:51] • zachodniopomorskie

Rozwój infrastruktury turystycznej na terenie gminy Mielno. Pomogą środki z PO RYBY

Rozwój infrastruktury turystycznej na terenie gminy Mielno. Pomogą środki z PO RYBY

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Na terenie gminy Mielno powstaną dwie stacje postoju dla rowerzystów i pieszych. Umowę przyznającą dofinansowanie z PO RYBY 2014-2020 na realizację tej inwestycji podpisał 18 października 2023 r., z Lokalną Organizacją Turystyczną w Mielnie, członek zarządu województwa Stanisław Wziątek. LOT w Mielnie reprezentował Prezes Zarządu Bogusław Adamów oraz Skarbnik Anna Ledochowicz.

- Mieszkańcy Pomorza Zachodniego jak i turyści bardzo często korzystają z przepięknej nadmorskiej trasy rowerowej Velo Baltica. Takie miejsca na trasie pozwolą na odpoczynek w otoczeniu pięknej przyrody, a w razie drobnych usterek w jednośladach, na ich szybką naprawę - mówił członek zarządu Stanisław Wziątek.

Stacje postoju dla rowerzystów i pieszych powstaną w Gąskach (ul. Nadbrzeżna) i Sarbinowie (ul. Leśna). Będą to zadaszone wiaty ze stołami i ławkami oraz tablicami informacyjno-edukacyjnymi prezentującymi ryby Bałtyku, a także mapą szlaku rowerowego Velo Baltica. W tych miejscach pojawią się również stojaki na rowery oraz samoobsługowa stacja naprawy jednośladów.

Wsparcie z PO RYBY 2014-2020 dla Lokalnej Organizacji Turystycznej w Mielnie na realizację tego zadania, które planowo ma zakończyć się pod koniec 2023 r., to ponad 100 tys. zł. Całkowity koszt ma wynieść ok. 118 tys. zł.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Serdecznie zapraszam na wspólny koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu i Orkiestry Wojskowej, który odbędzie się 19 lutego 2024 r. o godz. 17.00 w Sali Teatralnej MDK (wstęp wolny) ■ Projekt pod wodą: Dlaczego Park Zdrojowy w Świnoujściu nie wytrzymał deszczu? Park Zdrojowy w Świnoujściu jest znanym miejscem wypoczynku i rekreacji. Obszar pomiędzy ulicami Sikorskiego a Chrobrego został zalany wodą, co stanowi znaczny problem dla terenu, który jeszcze niedawno przechodził proces rewitalizacji. Ostatni, trzeci etap renowacji miał na celu odnowienie i przywrócenie blasku tej zielonej przestrzeni. Jednak pomimo zapewnień o kompleksowym podejściu do projektu, dzisiaj widoczne są poważne niedociągnięcia. Brak odpowiedniego systemu odwodnienia jest najbardziej widoczny w chwili, gdy deszcz pada; nie muszą to być ulewy, aby teren parku zamienił się w rozlewisko ■ W ostatni weekend (3,4 luty) zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy 18 razy. Były to wezwania do zaburzeń i problemów kardiologicznych, zasłabnięć, duszności, infekcji, krwawienia z przewodu pokarmowego, udaru, jednego zdarzenia drogowego i złego samopoczucia ■