POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [17.01.2009, 09:19:56] • Świnoujście

„100 dni przed...”

„100 dni przed...”

fot. Sławomir Ryfczyński

6 klas i 157 tegorocznych maturzystów z Liceum Ogólnokształcącego nr I z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I bawiło się w piątek na balu studniówkowym. W czasach gdy większość szkół organizuje studniówki w wynajętych lokalach, szkoła z ul. Niedziałkowskiego zachowuje swój własny styl i zwyczaj. Polonez rozbrzmiewa na sali sportowej szkoły.

Dlaczego w szkole ? Dyrektor Grażyna Szczodry przyznaje, że każdego roku „bije się z myślami”. Także tegoroczny rocznik maturzystów usłyszał propozycję. Może jakiś lokal z salą balową w Świnoujściu. A może hotel w Międzyzdrojach ? Np. „Slawia” gdzie bawiły się już inne świnoujskie licea./?/ W „Mieszku” zorganizowano referendum dla maturzystów, a Ci nie chcieli słyszeć o innym miejscu niż własna szkoła. Mało tego. Podobnie jak poprzednie, także ten rocznik wziął na siebie przygotowanie sali. To kolejna tradycja „Mieszka”. Co roku młodzież wymyśla sobie scenografię.

„100 dni przed...”

fot. Sławomir Ryfczyński

Za każdym razem maturzyści bawią się w „innym miejscu”. Jeden z poprzednich roczników bawił się np. w cieniu paryskiego Moulin Rouge. Ten rocznik postanowił na tę noc przenieść się do... Wenecji. W otoczeniu rekwizytów weneckiego karnawału, kanałów i gondoli stanęli do tradycyjnego „chodzonego”. Jeszcze tylko tradycyjne życzenia od dyrekcji, listy od przewodniczącego Rady Miasta i Prezydenta i padła tradycyjna formuła: „poloneza czas zacząć!”

„100 dni przed...”

fot. Sławomir Ryfczyński

Polonez to kolejna „specjalność” szkoły. Kilku nauczycieli ćwiczy z uczniami przez wiele tygodni. W efekcie także tegoroczna studniówka rozpoczęła się ponad godzinnym, pełnym efektownych figur tańcem. Staropolski „chodzony” trwał dobrze ponad godzinę. Każda z klas zasłużyła na brawa. Duma rozpierała rodziców i wychowawców: Annę Momot ( wychowawczyni klasy III „a”), Żanetę Łukasiewicz ( III „b”), Małgorzatę Drążyk ( III „c”), Beatę Czajkowską (III „d”), Anna Mumot (III „e”), i Ewę Pater (III „f”). „polonez był jedynie wstępem do zabawy. Bal studniówkowy miał też swoje przerywniki. Jeszcze przed północą wszystkie klasy zaprezentowały przygotowane przez siebie programy artystyczne. Przeważały znane piosenki z dowcipnymi tekstami napisanymi przez samych maturzystów. Klasa III „d” wystąpiła na... stołach”. Dziewczyny urządziły sobie prywatkę. Śpiewały oczywiście znaną piosenkę pod takim właśnie tytułem. Solistką tego niezwykłego zespołu była Paulina Łaba – znana świnoujska wokalistka. Paulina także w tym roku zdawać będzie maturę w „Mieszku”.

„100 dni przed...”

fot. Sławomir Ryfczyński

Dalsza zabawa przeplatała się z podziękowaniami, które poszczególne klasy przygotowały dla swoich nauczycieli. Podziękowania otrzymali także rodzice, którzy zapewnili bawiącym się maturzystom całe zaplecze i czuwali nad organizacją balu. O północy na salę wjechały torty. To nic, że wcześniej maturzyści dostali gorące posiłki. Przy takiej zabawie o nadmiar kalorii nikt się nie martwił.

„100 dni przed...”

fot. Sławomir Ryfczyński

Wśród tańczących przez cały czas przemykali pracownicy świnoujskiej „Centrali” z tacami pełnymi smakołyków. Studniówka wypadła „na sto dwa”. To podobno dobry prognostyk przed egzaminem dojrzałości. Ale 4 maja będziemy trzymać kciuki. Tak na wszelki wypadek..

FOTOGALERIA
www.iswinoujscie.pl/fotografie/352/
FOTOGALERIA
www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/tngallery?Site=GS&Date=20090119&Category=SWINOUJSCIE&Artno=646501649&Ref=PH

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Wtorek [20.01.2009, 08:01:34]

komentarzy: 131, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 101-125 z 131

Gość • Sobota [17.01.2009, 12:56:12] • [IP: 89.101.178.*]

pina pina pina a kto to? mieszko daje ciala z ta studniowka na sali gimnastycznej, dla tego nie poszedlem

Magda • Sobota [17.01.2009, 12:42:03] • [IP: 83.21.152.***]

jaki piękny i przekolorowany artykuł... nie wiem kto sie dobrze bawił, chyba tylko nauczyciele bo hity z ich młodości leciały ;| stypa jak nie wiem co, uroczyste podawanie zupy, tortu, sałatki ;o wszyscy czuli sie jak na weselu tylko nikt nie wiedzial czyim ! dj dał ciała po całości, rodzice robili za gestapo. .. ale byla pina i 3 d, przeciez pina pisze mature wiecie? niesamowite zal mi pieniędzy ktore wydałąm na to pośmiewisko. pzdr

Gość • Sobota [17.01.2009, 12:31:41] • [IP: 89.101.178.*]

Mamut heheh

Gość • Sobota [17.01.2009, 12:27:59] • [IP: 83.31.187.*]

kiepsko im to wyszło

Gość • Sobota [17.01.2009, 12:13:59] • [IP: 80.245.184.**]

beznadzieja...

Gość • Sobota [17.01.2009, 12:10:48] • [IP: 83.31.187.***]

Blondynya w czerwonym ładna...a Pina fakt nie wysiliła sie...

Gość • Sobota [17.01.2009, 12:07:40] • [IP: 83.21.154.***]

jak zwykle na sali gimnastycznej żeby jak sie znudzi pograc w kosza albo w piłkę. żal

Gość • Sobota [17.01.2009, 12:04:59] • [IP: 92.42.115.***]

A z I klas zrobiono tanią siłę roboczą ;/

Gość • Sobota [17.01.2009, 11:43:01] • [IP: 80.245.190.**]

nasza Świnoujska gwiazda czyt. Pina nie wysiliła sie zabardzo z przygotowaniem sie na 100dniówke chyba pochłoneły ją jej korcenty za mało czasu ma dla siebie...biedna:(

Gość • Sobota [17.01.2009, 11:40:34] • [IP: 92.42.113.***]

najladniejsza dziewczyna jest w tle druga od lewej bardzo ladna pocahontas taka:)

Gość • Sobota [17.01.2009, 11:29:33] • [IP: 80.245.178.**]

Widzę, że Anna Mumot awansowała na wychowawcę dwóch klas...

Gość • Sobota [17.01.2009, 11:25:09] • [IP: 80.54.123.**]

Jaki wystrój mieli? Bo po głównym zdjęciu obstawiałabym cmentarz hehe same czarne damy lol

Gość • Sobota [17.01.2009, 11:24:54] • [IP: 93.94.184.***]

tam gdzie zdjęcie główne tam i Pina...

Gość • Sobota [17.01.2009, 11:22:16] • [IP: 80.54.123.**]

Zazdroszcze wam zabawy !! U nas bedzie co najwyżej dretwo :/

Gość • Sobota [17.01.2009, 11:20:13] • [IP: 80.245.183.***]

Wychowawczynią III a jest Pani Małgorzata Tan a nie Anna Momot... osoba o takim nazwisku nie pracuje w szkole, jest tylko Anna Mumot, wychowawczyni III e.

Gość • Sobota [17.01.2009, 11:15:10] • [IP: 80.245.178.**]

Najładniejsza jest ta co bierze do buzi - winogrona :)))))

Gość • Sobota [17.01.2009, 11:07:18] • [IP: 92.42.113.***]

najladniejsza dziewczyna jest w tle druga od lewej bardzo ladna pocahontas taka:)

Gość • Sobota [17.01.2009, 11:05:23] • [IP: 93.94.184.**]

ty ruda idz lepiej na solrake...

Gość • Sobota [17.01.2009, 10:50:49] • [IP: 80.245.188.***]

no Pan fotograf byl w raju w kolo same malolaty:)

Gość • Sobota [17.01.2009, 10:43:10] • [IP: 92.42.112.***]

Gość • Sobota [17.01.2009, 09:46] • [IP: 93.94.184.***]>>>no niestety ale się mylisz !!nie jestem po podstawówce(??) i magistrem też nie jestem. ..i uważam że chwalenie się rynkiem niemieckim(w twoim wypadku i nie tylko) to tak jak byś sam sobie zasugerował gdzie część tych maturzystów(ek) wyląduje i nie pomogą wielkie ambicje, część wyląduje na studiach(duuużo kasy) a część" zderzy się" z rzeczywistością(brutalną) jak to jest być dorosłym i zarobić na własne m-2 albo na swoje utrzymanie, nie sądzę że liczą na to że będą utrzymywani z"renty babci" ale czas pokaże ?!! a co do języka niemieskiego to naprawdę nie ma się czym chwalić nasz język jest ok a za przeproszeniem nie lubię być" bardzo uniżony" jak co niektórzy na" rynku"

Sylwia • Sobota [17.01.2009, 10:37:41] • [IP: 80.245.188.***]

chetnie 2 raz bym chciala przezyc studniowke ;) mile wspomnienia pozostaly

Gość • Sobota [17.01.2009, 10:32:25] • [IP: 83.24.84.**]

To szkoła z tradycjami. Po wojnie była podstawówka i liceum w jednym. Wieczorowa dla Pracujących, Technikum Ekonomik. Tam są nasze wspomnienia. Miło popatrzeć.

Gość • Sobota [17.01.2009, 10:12:21] • [IP: 92.42.113.***]

pierwsza od lewej ale ciacho z Ciebie !!

ryynio • Sobota [17.01.2009, 10:11:49] • [IP: 83.249.23.**]

fajne...oby jeszcze cnotliwe..hehe ofery pracy: :-) 1. Bangladesz...2. Grunwaldzka - galanteria i obuwie oraz warzywniak...3. Uzdrowiska - pokojowe lub recepcja...4. ?

Gość • Sobota [17.01.2009, 09:57:31] • [IP: 93.94.188.**]

przecież to nie Pina...tylko podobnie wygląda

Oglądasz 101-125 z 131
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■