POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [28.11.2023, 08:13:39] • zachodniopomorskie

Paczki z podrabianą odzieżą zatrzymane przez KAS

Paczki z podrabianą odzieżą zatrzymane przez KAS

fot. Organizator

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali trzy paczki z podrabianą odzieżą. O podrobionych towarach poinformowaliśmy kancelarie prawne reprezentujące dane firmy.

Funkcjonariusze KAS pełniący służbę w Oddziale Celnym przy Poczcie Polskiej regularnie sprawdzają przesyłki przychodzące do Polski spoza UE i zgłaszane do systemu AIS/e-commerce*.

Paczki z podrabianą odzieżą zatrzymane przez KAS

fot. Organizator

Nasze wątpliwości wzbudziły trzy paczki – nadane w Turcji, które miały trafić do dwóch różnych osób zamieszkujących pod jednym adresem w Szczecinie. W zgłoszeniach paczek zadeklarowana została odzież dziecięca o łącznej wartości 355$. Funkcjonariusz przeprowadzili rewizję tych paczek i znaleźli w nich podrabianą odzież i galanterię oznaczoną znakami handlowymi znanych marek:
• 93 komplety dresowe,
• 15 szt. bezrękawników,
• 32 pary spodni dresowych,
• 8 spódnic,
• 5 plecaków dziecięcych.

Paczki z podrabianą odzieżą zatrzymane przez KAS

fot. Organizator

Sposób pakowania, niska jakość wykonania odzieży oraz kraj wysyłki spowodowały, że wszczęliśmy postępowanie w sprawie importu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. O zatrzymaniu podrobionej odzieży poinformowaliśmy kancelarie prawne reprezentujące dane firmy.

Paczki z podrabianą odzieżą zatrzymane przez KAS

fot. Organizator

*System AIS/e-commerce jest elementem pakietu VAT e-commerce, wprowadzonego w 2021 r. w celu m.in. uszczelnienia poboru VAT w transgranicznym handlu elektronicznym pomiędzy przedsiębiorcami i konsumentami. Do system zgłaszane są przesyłki, których wartość rzeczywista przekroczy próg 150 EUR, a w przypadku przesyłek pocztowych 1000 EUR.

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Serdecznie zapraszam na wspólny koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu i Orkiestry Wojskowej, który odbędzie się 19 lutego 2024 r. o godz. 17.00 w Sali Teatralnej MDK (wstęp wolny) ■ Projekt pod wodą: Dlaczego Park Zdrojowy w Świnoujściu nie wytrzymał deszczu? Park Zdrojowy w Świnoujściu jest znanym miejscem wypoczynku i rekreacji. Obszar pomiędzy ulicami Sikorskiego a Chrobrego został zalany wodą, co stanowi znaczny problem dla terenu, który jeszcze niedawno przechodził proces rewitalizacji. Ostatni, trzeci etap renowacji miał na celu odnowienie i przywrócenie blasku tej zielonej przestrzeni. Jednak pomimo zapewnień o kompleksowym podejściu do projektu, dzisiaj widoczne są poważne niedociągnięcia. Brak odpowiedniego systemu odwodnienia jest najbardziej widoczny w chwili, gdy deszcz pada; nie muszą to być ulewy, aby teren parku zamienił się w rozlewisko ■ W ostatni weekend (3,4 luty) zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy 18 razy. Były to wezwania do zaburzeń i problemów kardiologicznych, zasłabnięć, duszności, infekcji, krwawienia z przewodu pokarmowego, udaru, jednego zdarzenia drogowego i złego samopoczucia ■