POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [29.11.2023, 08:36:42] • Świnoujście

Promenada w zimowej szacie. Ulice, niestety… też!

Promenada w zimowej szacie. Ulice, niestety… też!

fot. iswinoujscie.pl

Wraz z pierwszym poważnym opadem śniegu, właściciele gastronomii wzdłuż promenady postanowili obudzić na deptaku świąteczny nastrój. Większość lokali przybrała już „choinkowy” nastrój. W ogródkach i witrynach pojawiły się kolorowe światła, na stolikach-bożonarodzeniowe stroiki. Na odcinku, przede wszystkim nowej, promenady spotkamy już wesołe mikołajki, a z gąszcza zarośli nadmorskiego pasa migotliwie przebijają się promienie iluminacji. Promenada podzieliła nam się na strefę tętniącą atmosferą świąt / tam gdzie działają prywatne biznesy oraz ciemną głuchą i – co najgorsze; niebezpiecznie śliską w pasach o które zadbać powinny miejskie służby.

W świątecznej atmosferze spędzają już czas goście kawiarni i restauracji. Aromatu i temperatury dodają, oblegane w tych dniach punkty oferujące grzane wino. W ich sąsiedztwie goście zdołali wydeptać ośnieżone chodniki. W śniegu tam brnąć już nie trzeba, pojawiła się za to wyślizgana lodowa szklanka. Tylko patrzeć jak pojawią się zawijaste kolejki do gabinetów chirurgicznych...

Promenada w zimowej szacie. Ulice, niestety… też!

fot. iswinoujscie.pl

Kolejki mogą być także w warsztatach samochodowej blacharki. Lustrzanym odbiciem lodowiska lśnią nawierzchnie ulic, które mimo zapewnień, nie doczekały jeszcze poprawy drogi.

Zima powiedziała pierwsze ale z pewnością nie ostatnie słowo. Co będzie gdy „rozgada się” nam na dobre?!

Promenada w zimowej szacie. Ulice, niestety… też!

fot. iswinoujscie.pl

Promenada w zimowej szacie. Ulice, niestety… też!

fot. iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

Gość • Czwartek [30.11.2023, 09:50:13] • [IP: 178.238.252.***]

ciągłe narzekania. Ludzie przestańcie ;)

Gość • Czwartek [30.11.2023, 04:10:23] • [IP: 46.205.136.***]

19:19:02] • [IP: 176.221.122.***] "Przed tunelem też nie odśnieżone" ●●●.W tunelu też nieodśnieżone. Monitoring tunelu nie wykazał odśnieżania😱

Gość • Środa [29.11.2023, 22:33:25] • [IP: 185.210.39.**]

Narzekanie to stałe paliwo wyborcze. No nie?

Gość • Środa [29.11.2023, 20:43:54] • [IP: 176.221.122.***]

Nie ma ciekawszych tematów w tym mieście.?Ludzie przestańcie narzekać okropne społeczeństwo tu mieszka

Gość • Środa [29.11.2023, 20:33:40] • [IP: 92.118.166.**]

Gość • Środa [29.11.2023, 09:07:19] • [IP: 5.173.182.***] BAŁWANIE BO JEST ZIMA I PADA ŚNIEG HAHAHHA... co za imbecyl

Gość • Środa [29.11.2023, 20:19:58] • [IP: 37.47.161.***]

Kto powstrzyma to szaleństwo ?

Tomasz • Środa [29.11.2023, 19:41:55] • [IP: 5.173.186.**]

Śnieg jest fajny na trawnikach. A nie na chodnikach i ścieżkach rowerowych. Remondis ma sprzątać a naczelnik Terenda to nadzorować. Tylko tyle! Trzeba ogarniać swoją kuwetę to dużo?

Gość • Środa [29.11.2023, 19:19:02] • [IP: 176.221.122.***]

Przed tunelem też nie odśnieżone

Gość • Środa [29.11.2023, 19:00:27] • [IP: 37.248.213.***]

Za utrzymanie czystości w okresie zimowym odpowiedzialny jest URZĄD MIASTA. Firma działająca na zlecenie URZĘDU MIASTA jest zobowiązana do wykonania usługi. Skierujcie oficjalne zapytanie która firma ma dbać o porządek i OD KIEDY w ramach AKCJI ZIMA. Czy usługa wykonywana w ciągu ostatnich dni jest kontraktowa czy interwencyjna bo URZĄD MIASTA dał d...y.??

Gość • Środa [29.11.2023, 18:55:17] • [IP: 176.221.123.***]

Gdy święty Andrzej ze śniegiem przybieży, sto dni śnieg na polu leży.

Don Wasyl Półwłoski • Środa [29.11.2023, 18:20:29] • [IP: 37.248.162.**]

Ponoć ma się otworzyć cygańska konkurencja dla firmy śmieciowej. Ramona Dis ma czyścić wszystko. Wcześniej firma znana była z czyszczenia Filipinów i pijanych Skandynawów pod Bielikami. Pracowników firmy można było rozpoznać po pięknych kolorowych sukniach uszytych na strychu u znanego projektanta cygańskich taborów Szomy lub po głoszonych hasłach typu" ajlawju, ajlawju kendziederała.

Gość • Środa [29.11.2023, 16:06:08] • [IP: 77.111.247.**]

Gość • Środa [29.11.2023, 15:01:53] • [IP: 37.248.214.***] "Latem za gorąco, zimą śnieg przeszkadza. Co za naród tylko narzekania. Jest piękny widok oby jak najdłużej" - abyś zapamiętał/a, że jak samochód w poślizgu wpadnie z impetem na chodnik i Ciebie potrąci, co następstwem tego może być kalectwo, lub śmierć, to skończysz pisać durne teksty, bo ulice i chodniki należy STALE ODŚNIEŻAĆ. Czy dotarło do pustej główki /?

Gość • Środa [29.11.2023, 15:54:12] • [IP: 185.210.39.**]

Jest pięknie. Trzeba się tylko odpowiednio ubrać.

Gość • Środa [29.11.2023, 15:01:53] • [IP: 37.248.214.***]

Latem za gorąco, zimą śnieg przeszkadza. Co za naród tylko narzekania. Jest piękny widok oby jak najdłużej

Gość • Środa [29.11.2023, 14:00:55] • [IP: 176.221.122.***]

Do 192.42.116: a co boisz się że wypali ci mózg?

Gość • Środa [29.11.2023, 13:57:03] • [IP: 46.205.140.***]

oj czekałem na płacz super kierowców na letnich oponach których przeraziła 2 cm warstwa śniegu hahahahahaha

Rowerzysta • Środa [29.11.2023, 13:41:33] • [IP: 46.205.136.***]

12:54:20] • [IP: 37.47.184.***] Z tego co wiesz. A z tego, co widać, to Remondis czysci miasto ze śniegu. Od razu, gdy wczoraj spadł śnieg, widziałem to i korzystałem.

Gość • Środa [29.11.2023, 13:12:48] • [IP: 46.231.59.*]

Ludzie! Nie róbcie afery o 3 płatki śniegu! i podpisuję się pod komentarzem: Gość • Środa [29.11.2023, 08:58:01] • [IP: 89.72.111.***] zgada się!

Gość • Środa [29.11.2023, 12:54:20] • [IP: 37.47.184.***]

Z tego co wiem miasto nie podpisało umowy na akcje zima z remondisem na co czekają myśłą że będzie taniej inflacja zapie...a

Gość • Środa [29.11.2023, 12:34:27] • [IP: 176.221.123.***]

JAK TAM SIĘ TE ELEKTRYCZNE ŚMIECI WCISKANE MOTŁOCHOWI PRZEZ ŚWIRÓW GLOBALISTÓW MIEWAJĄ? JADĄ? CZY KWICZĄ ?

Rowerzysta • Środa [29.11.2023, 11:58:00] • [IP: 46.205.136.***]

Jam nie uniwersalny wzorzec miar z Sevres, więc ocenię tylko z jednego punktu widzenia... rowerzysty. Tak, my, cykliści ŻYJEMY, jesteśmy cali, umiemy INTELIGENTNIE jeździć. Otóż juz wczoraj po opadzie przejechałem ulicami Ścia 8, 70 km i oceniam, że na pierwszy rzut w odśnieżaniu poszły ścieżki rowerowe i główne ulice. Sfrustrowani piesi wchodzili w szkodę, np.babinka przechodząc przez pasy na ul.Konst. 3 Maja weszła na drogę rowerową... i dreptała wzdłuż niej, więc krzyknąłem, choć z uszanowaniem, jak do matki, by weszła jednak na chodnik. Jak koty kocimiętką, tak piesi byli wodzeni na pokuszenie z zaśnieżonych chodników ku odśnieżonym drogom rowerowym, napotkałem wczoraj 2 takie przypadki. Ale niewiele wolniej niz zazwyczaj przejechałem tamten dystans. Najważniejsze jadąc rowerem przy sliskości: 1) omijać pasy zlodzenia, miejsca pochyłe a śliskie, wyślizgany i zbity śnieg, 2) nigdy przy śliskości nie hamowac rowerowym PRZEDNIM hamulcem, bo się rower położy, hamować TYLNYM, 3) spuscic nieco powietrza z opon.

Gość • Środa [29.11.2023, 11:08:34] • [IP: 176.221.122.***]

Jak jest zima to musi być zimno, nie sraj sie tak se sobą.

Gość • Środa [29.11.2023, 11:01:15] • [IP: 46.205.136.**]

Jest zima jest i szata, przynajmniej przykryła szarość

Gość • Środa [29.11.2023, 10:41:23] • [IP: 31.60.224.***]

A jakby tak w zimowej szacie była sobie staruszka ? A to mogła być przecież wasza matka akurat ! Albo gdyby tak w zimowej szacie była sobie procesja ?

Tango • Środa [29.11.2023, 10:39:37] • [IP: 89.151.36.**]

Szkoda, że to miasto nie ma Gospodarza...

Oglądasz 1-25 z 30
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Jak udało nam się dowiedzieć, funkcjonariusze CBA zatrzymali jednego z urzędników działu inwestycji, a także przeszukali jego mieszkanie, zabezpieczając materiały dowodowe. Wczoraj z urzędu wyniesiono dwa worki wypełnione dokumentami. Według wstępnych informacji, sprawa dotyczy działań związanych z inwestycjami miejskimi, które miały miejsce za kadencji poprzedniego prezydenta Świnoujścia, Janusza Żmurkiewicza, oraz jego zastępczyni, Barbary Michalskiej ■ W środę, 19 czerwca Zakład Wodociągów i Kanalizacji planuje wymianę hydrantu. W związku z tym przy ulicy Krzywoustego (dot. Krzywoustego 2a), Wyszyńskiego (dot. Wyszyńskiego 10), Monte Cassino (dot. Monte Cassino 18, 18a) nastąpi przerwa w dostawie wody. Przewidywany czas przerwy - godz. 9 - 11.■ Zarząd Spółdzielni Słowianin uprzejmie informuje, że w dniach 24.06.2024 r. - 28.06.2024 r. w Świnoujściu, Wolinie i Międzyzdrojach odbędzie się Walne Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej "Słowianin". Wszystkie materiały sprawozdawcze oraz projekty uchwał Walnego Zgromadzenia, sprawozdanie finansowe Spółdzielni za rok 2023, protokoły z walnego zgromadzenia oraz informacja o stopniu realizacji uchwał i wniosków z zebrań są wyłożone do wglądu Członków Spółdzielni w sekretariacie Spółdzielni na I piętrze przy ulicy Niedziałkowskiego 9 oraz biurach Administracji w Wolinie i Międzyzdrojach ■ We wtorek, 18 czerwca nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicy Wybrzeże Władysława IV - na odcinku od skrzyżowania z ulicą Rybaki do skrzyżowania z ulicą Marynarzy. Tego dnia ulica będzie nieprzejezdna. Możliwy będzie objazd wskazanego odcinka sąsiednimi ulicami. Dojazd do posesji zostanie zapewniony. Zmiany organizacji ruchu związane są z odtworzeniem nawierzchni jezdni po pracach PEC, który usuwał skutki uszkodzenia magistrali sieci ciepłowniczej w tym miejscu. Prosimy kierowców o rozważną jazdę oraz przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ 13 czerwca 2024 roku, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie rozpatrzył skargę na uchwałę Rady Miasta Świnoujście z dnia 25 maja 2023 roku, dotyczącą uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulicy Wojska Polskiego i osiedla Posejdon. Skargę wnosiła Dorota Osewska, reprezentowana przez swojego męża, pełnomocnika Zbigniewa Osewskiego. Sąd, po dokładnym rozpatrzeniu sprawy, jednoznacznie stwierdził nieważność uchwały z powodu rażącego naruszenia prawa przy jej uchwalaniu, w szczególności wskutek nieuzasadnionej dwukrotnej reasumpcji głosowania nad tym planem. Co istotne, sąd nie zajął się innymi zarzutami skarżącej dotyczącymi nieprawidłowości w procesie tworzenia planu ■ 6 czerwca 2024 roku do Urzędu Miasta Świnoujście wpłynęła oferta Fundacji Wiatr w Żagle na realizację zadania publicznego pod nazwą: szkolenie pod tytułem „Odkrywanie autyzmu” Termin realizacji zadania: od 28.06.2024 r. do 5.07.2024 r. Oferta znajduje się do wglądu w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej. W terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty w Biuletynie Informacji Publicznej, i na stronie internetowej Miasta Świnoujście, każdy może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Ewentualne uwagi można zgłaszać do dnia 14 czerwca 2024 roku w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/2, w godzinach od 7.00 do 15.00. ■ Mamy przyjemność zaprosić na koncert w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum, który odbędzie się w Świnoujściu. 22 czerwca o godz. 19.00 ze sceny wybrzmią największe przeboje muzyki filmowej. Bilety w cenie 40 złotych do nabycia w kasach MDK oraz przez internet. Więcej w załącznikach ■ Zapraszamy na Otwarty Dzień w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu! 08.06 (sobota) 14:00 - 17:00 Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji: 2 Dmuchańce, Strefa Animacyjna, Zwiedzanie Schroniska, Strzelanie z Łuku, Popcorn. Przyjdźcie z całą rodziną, spędźcie miło czas i poznajcie naszych podopiecznych! To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o naszej działalności oraz jak możecie pomóc bezdomnym zwierzętom. Do zobaczenia! ■ Jeden z promów Karsibór pojawi się w czerwcu na przeprawie Warszów. Powodem jest awaria chłodzenia na promie Bielik i konieczność jego remontu. Zmiany planowane są w dniach 03-10 czerwca. W związku z awarią systemu chłodzenia na promie Bielik I i pilnej konieczności jego remontu, na przeprawie miejskiej przez tydzień będą w eksploatacji promy: Bielik III i Karsibór I. Promy Bielik II (w trakcie planowanego remontu pędników) i Bielik IV (w trakcie planowanego remontu silnika głównego) wyłączone są z eksploatacji do końca czerwca. ■ Terminal kontenerowy do poprawki. Naruszono lub zignorowano szereg przepisów. Podczas podejmowania decyzji o lokalizacji terminala kontenerowego w Świnoujściu naruszono lub pominięto szereg przepisów. Całkowicie zignorowano kwestię m.in. interesu mieszkańców, uciążliwości, które odczuje lokalna społeczność, ale także bezpieczeństwa państwa w sytuacji, gdy inwestycja powstaje w sąsiedztwie terminala LNG. Świnoujski samorząd chce naprawić te błędy i odwołał się od wspomnianej decyzji Adama Rudawskiego, wojewody zachodniopomorskiego. Działania podjęto w szeroko pojętym interesie społecznym, w nadziei, że głos samorządu w końcu zostanie wysłuchany i uwzględniony. Nie było konsultacji, referendum, rzetelnych opracowań… ■ Druga edycja "Roztańczonych wysp" pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Świnoujście znów przyniosła niezapomniane chwile. Ponad 200 tancerzy z różnych regionów zaprezentowało swoje umiejętności, w tym zespoły z Dance Studio Paa Szczecin, Good Dance Academy Dobra, Strefy Ruchu Dagmara Błaszczak Nowogard oraz lokalne kluby Atu i 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Dla wielu młodych tancerzy była to pierwsza okazja do występu przed publicznością, co wzbudzało wyjątkowe emocje wśród ich rodziców. Najlepsze zespoły, które zdobyły nagrody Grand Prix, to Dance Studio Paa, Good Dance Academy oraz Studio Tańca "Etiuda". Sponsorem nagród była Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Słowianin” w Świnoujściu. Organizacja tego wydarzenia była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób. Serdecznie dziękujemy trenerom Agacie Midzie, Marcie Zienkiewicz oraz rodzicom tancerzy za ich wsparcie. Specjalne podziękowania składamy Pani Prezydent Joannie Agatowskiej za jej obecność i wsparcie ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■