POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Wtorek [20.01.2009, 17:05:54] • Świnoujście

Długo nie będzie takiej oferty jak od Ireny Eris

Długo nie będzie takiej oferty jak od Ireny Eris

fot. Sławomir Ryfczyński

Oferty takiej jak od Ireny Eris nie było i długo nie będzie - mówi w Rozmowach pod krawatem prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz odnosząc się do decyzji firmy kosmetycznej, która wycofała się z inwestowania w kurorcie.

Według firmy, powodem tej decyzji były rozgrywki polityczne i niedobry klimat wokół inwestycji. Prezydent Świnoujścia przypomniał, że prawo pozwala mu na bezprzetargowe wydzierżawienie terenu dla konkretnego inwestora za zgodą Rady Miasta. Żmurkiewicz dodał, że nikt inny tej działki nie powinien dostać. - To jest jedyny inwestor, który spełnia nasze oczekiwania w zakresie zagospodarowania terenu. Gdybym ogłosił przetarg, wygraliby deweloperzy i wybudowali kolejne apartamentowce, gdzie ludzie przyjeżdżają na miesiąc czy dwa w sezonie. Pytanie czy na tym rzeczywiście nam zależy - stwierdził Janusz Żmurkiewicz.

Ofertę inwestycją Irenie Eris złożył kilka dni temu prezydent Koszalina. Firma nie podjęła jeszcze żadnych decyzji w tej sprawie.

2009-01-20, 09:06: Lidia Krawczuk-Janicka


Zaktualizowano: Wtorek [27.01.2009, 01:07:49]

komentarzy: 145, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 145

Gość • Środa [21.01.2009, 23:13:27] • [IP: 91.115.91.***]

mowimy o zapyziałym jakimś spa a nie o Hiltonie Hilton to może dostać za darmo

Gość • Środa [21.01.2009, 23:07:10] • [IP: 80.245.183.***]

Dokladnie nalezy zniszczyc ich ten uklad. Jestem za czynną walką. Niech się boją gnoje!

Gość • Środa [21.01.2009, 23:03:21] • [IP: 67.228.25.***]

Nie chcemy komuny, nie chcemy i już!/ Nie chcemy ni sierpa, ni młota, / Za Katyń, za Grodno, za Wilno i Lwów/ Zapłaci czerwona hołota./ Za mordy, za gwałty, cierpienia i łzy, / Za lata w niewoli spędzone, / Za fałsze, oszczerstwa i cyniczne gry, / Nadzieje bestialsko zniszczone./ Od Jałty ten koszmar sowiecki już trwa/ I z każdym wciąż rokiem narasta, / Nie lękaj się walki, w szeregu dziś stań, / Przed tobą czerwona hałastra./ Nie chcemy komuny, podnieśmy więc dłoń, / Nasz protest do Kremla już dotarł, / Uchwyćmy w swe ręce parszywy nasz los, / Niech zadrży czerwona hołota./ Choć w celach ponurych, nadzieja w nas tkwi, / Wolności uchylą się wrota, / Nadejdą dla wrony ostatnie już dni, / Zamilknie czerwona hołota./ Czas błędów, wypaczeń już znudził się nam, / Wymierzmy sztywnemu więc kopa, / Czas, Polsko, wystawić rachunek twych ran, / Niech płaci czerwona hołota./ Nie chcemy komuny, nie chcemy i już!/ Nie chcemy ni sierpa, ni młota, / Za Katyń, za Grodno, za Wilno i Lwów/ Zapłaci czerwona hołota.

Gość • Środa [21.01.2009, 22:35:15] • [IP: 80.245.183.***]

nie ormianin tylko Żyd, on ma typowe rysy jak z Izraela.

Gość • Środa [21.01.2009, 21:05:20] • [IP: 91.94.161.**]

W planach była myjnia i trzeba było na nią zdobyć środki...

KANT • Środa [21.01.2009, 20:59:33] • [IP: 83.21.16.***]

POZA PRAWEM ! "Oferty takiej jak od Ireny Eris nie było i długo nie będzie - mówi w Rozmowach pod krawatem prezydent Świnoujścia Janusz Ż." TAK TO FAKT. JAK SP-KA MOGŁA ZŁOŻYĆ OFERTĘ SKORO Z WYPOWIEDZI JEJ PREZESA WYNIKA, ŻE TO MIASTO ZŁOŻYŁO OFERTĘ SPÓŁCE, A NIE SPÓŁKA MIASTU ! To jak tak naprawdę było ? KTO KOMU CO OBIECAŁ ? KTO ANALIZOWAŁ OPŁACALNOŚĆ TEGO KONTRAKTU, czyżby znany w mieście ekonomista-likwidator? ? WIDAĆ, ŻE BYŁY TO osobiste OBIECANKI Z OBU STRON. PANIE WÓJCIE, W TYM KRAJU OBOWIĄZUJE JUŻ NOWE PRAWO ! TO NIE CZASY PRLu ! PORA TO ZROZUMIEĆ I NIE ROBIĆ LUDZIOM WODY Z MÓZGU ! WÓJT MOŻE zrobić TYLKO TYLE, NA ILE ZEZWALA MU USTAWA !

Gość • Środa [21.01.2009, 20:55:19] • [IP: 91.94.161.**]

Czyżby znany Ormianin pochodził od dawnych aktywistów ORMO.

Gość • Środa [21.01.2009, 20:54:17] • [IP: 217.97.199.*]

do Kuba2 A co ty znowu z jadem na Kurszewską.Na szczęście ludzie w mieście to nie ciemnota i twoje wypociny też ocenią.Zowu szczujesz ale kulą w płot.

Gość • Środa [21.01.2009, 20:32:14] • [IP: 88.156.234.***]

DZIADEK.

Gość • Środa [21.01.2009, 20:27:33] • [IP: 205.234.140.***]

no no, atak DDoS, to musi sporo kosztować naszego Chana... Płacił osobiście, czy też jego najlepsza płatniczka?

Gość • Środa [21.01.2009, 18:11:10] • [IP: 91.115.95.**]

mowimy o zapyziałym jakimś spa a nie o Hiltonie Hilton to może dostać za darmo

Gość • Środa [21.01.2009, 13:36:19] • [IP: 217.97.199.*]

to nie Orfingerowie złożyli oferte a wprost przeciwnie. .to prezydent złozył ofertę...no i wszystko jasne!!

Gość • Środa [21.01.2009, 13:19:57] • [IP: 217.97.199.*]

panie prezydencie dosyć już ubolewania..podzielić na działki budowlane i sciągać kasę a nie biadolić..z Orfingerami to zły był interes...naprawdę!!

Gość • Środa [21.01.2009, 12:16:38] • [IP: 85.230.225.***]

ROSOMAKU!! JAK TAM WE WLOCLAWKU?! CZEMU JESZCZE SIEDZISZ NA TUTEJSZYM FORUM? NAWET TU NA WAKACJE NIE ZAJEDZIESZ A PIANE BIJESZ JAK BYS JESZCZE COS MIAL Z TYM MIASTEM DO CZYNIENIA. ZNIKAJ ALBO NASTEPNYM RAZEM POLECE CI PO NAZWISKU!

KUBAN • Środa [21.01.2009, 12:08:42] • [IP: 80.54.123.***]

Wystarczy w warunkach przetargu zaznaczyc ze teren nie jest preznaczony pod zabudowe apartamentowa. Zmurkiewicz manipuluje, to jego prawo, szkoda tylko ze nasi pseudo dziennikarze nie potrafia wychwycic tego typu manipulacji.

Gość • Środa [21.01.2009, 12:04:32] • [IP: 85.230.225.***]

gosciu ponizej...wlasnie udowodniles ze w miescie pelno jest ciemniakow ;) A nazwiska tego jegomoscia wcale nie trzeba szargac-sam sobie zszargal bedac tepym trepem wspolpracujacym w" dawnych czasach" z MO jako prawy obywatel PRLu.

Gość Kuba 2 • Środa [21.01.2009, 10:23:38] • [IP: 80.245.178.***]

" Matoly do szkoly " - piekne haslo. POPIERAM !! Kurszewska przegrala wybory w Spoldzielni Slowianin i juz zaczyna szargac nazwisko zwycieskiego konkurenta. Kobieto - opamietaj sie, dostalas sygnal, ze mieszkancy Swinoujscia to nie ciemnota. Wycofaj sie z tej gry. Przydencki stolek NIE DLA CIEBIE- KONIEC, KROPKA!!

Gość • Środa [21.01.2009, 09:29:03] • [IP: 88.156.232.***]

Nie taki mały.

Gość • Środa [21.01.2009, 09:23:39] • [IP: 80.54.123.***]

niech Gołebieskiego przekonaja to wybuduje holet z aquarkiem i innymi atrakccjami jak na mazurach. www.golebiewski.pl/ A spa Pani Eris to bedzie mały motel.

Gość • Środa [21.01.2009, 07:09:07] • [IP: 83.31.164.**]

Niech masuje, płaci podatki, zatrudnia ludzi. To normalne.

Gość • Środa [21.01.2009, 06:33:38] • [IP: 83.21.27.***]

W związku z tym jedna z towarzyszek przyjaźni polsko-radzieckiej nie wymasuje sobie swojej tłustej d...py w hotelu SPA.

Gość • Środa [21.01.2009, 06:28:48] • [IP: 83.21.27.***]

Nie chce mi się wierzyć, że Irena Eris jest bezkonkurencyjna. Nie dajmy się zwariować.:Prezydent opowiada bzdury traktując miasto jako swój prywatny folwark. Irena Eris sama zrezygnowała z inwestycji dlatego, że sprawa nabrała charakteru medialnego. A prokurator w Kamieniu umorzył sprawę, a znacie dokładnie orzeczenie z tej sprawy."Umarzam sprawę ze względu na różne opinie prawników na jej temat". Warto dodać, ze Pani Prokurator jest koleżanką córki Żmurkiewicza. Jestem pewien, że inna prokuratura sprawy by nie umorzyła

Mount R • Środa [21.01.2009, 03:27:27] • [IP: 80.245.189.***]

IP...183-połóż się, wypocznij i nie cpaj więcej

Gość • Środa [21.01.2009, 01:34:15] • [IP: 79.175.200.***]

nie porównuj tak bo to nie ma sensu. Teraz są dotacje z U.E a i trzeba pamietac kto i jak rządził. Zmiana ordynacji itd

Gość • Wtorek [20.01.2009, 23:48:28] • [IP: 88.156.232.***]

Zgadzam się z tobą gościu z 23:34 ja na Żmura nie głosowałem ale pamiętam też miasto przed Żmurkiewiczem! Możejko jak Kaczyńscy są uczciwi i chcą dobrze ale to nie wystarczy dobrymi chęciami to...

Oglądasz 26-50 z 145
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■