POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [22.01.2009, 08:29:31] • Świnoujście

Nie mają gdzie parkować

Nie mają gdzie parkować

fot. Sławomir Ryfczyński

Parkingi do większości osiedli planowano kiedyś tylko na kilka, kilkanaście samochodów. Na 10 lokatorów przypadał jeden Fiat 126p. Czasy się zmieniają, samochodów przybywa tyle, ile się nawet nie śniło dygnitarzom poprzedniego systemu. Oni wyliczali miejsca postojowe na kilka „syrenek" i „maluchów". Nawet parkingi przy blokach budowanych w latach 90 są już za ciasne.

Mieszkańcy mówią, że poprawki, które są nieraz robione wystarczają tyko na chwilę.

- Powstają wciąż nowe bloki, sklepy, coraz młodsi ludzie mają auta i znów brakuje miejsca - mówią.

Nasi rozmówcy narzekają, że większość inwestycji robiona była (i często jest tak też w przypadku obecnych) bez konkretnego planu.

- Stawia się blok, otrzepie ręce i tyle. A żeby wpaść na to, gdzie ludzie zostawią samochody, albo jak dojadą na osiedle, czy gdzie będą place zabaw dla dzieci – wszystko jest już mało istotne – mówi jeden z mieszkańców. – Taki przykład jest też na nowym osiedlu tuż przy sklepie Lidl. Wszystko nowe, a niekoniecznie zaplanowane „z głową".

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 39, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 39

prawdomówca • Piątek [23.01.2009, 17:50:38] • [IP: 92.42.115.***]

zróbcie im par kingi i będzie gdzie parkować

Gość • Piątek [23.01.2009, 15:28:56] • [IP: 80.245.190.*]

Te akurat były budowane bez żadnego projektu.

Gość • Piątek [23.01.2009, 07:36:22] • [IP: 83.5.179.**]

Złe podejście Pani Michalskiej, prawej ręki Żmurkiewicza. Postawa egoistyczna, brak miłości i pomocy ludzią na starych ośedlach. Żle zaprojektowane, nieprzyjazne osiedla, trzeba modernizować, by żyło się normalnie. Takiego punktu nie ma w strategii miasta Pana Szczodrego. To towarzystwo trzeba przy najbliższych wyborach pogonić. Szukajmy ludzi nowych godnych takiego urzędu. Już dzisiaj, bo w ostatniej chwili, to może być podobnie.

Gość • Czwartek [22.01.2009, 22:55:25] • [IP: 195.117.222.*]

i ci co teraz projektuja osiedla zaprojektuja je za male. Aut przybywa i przybywac bedzie

Gość • Czwartek [22.01.2009, 22:05:10] • [IP: 87.96.126.***]

Zlikwidować samochody prywatnym, rozwinąć komunikację zbiorową dla poddanych, drogi, autostrady i parkingi zostawić do dyspozycji temu jedynemu i tylko słusznemu. ..

Gość • Czwartek [22.01.2009, 20:08:52] • [IP: 88.156.234.***]

Porzadny kierowca i obywatel zawsze znajdzie miejsce na zaparkowanie swojego pojazdu, bez niszczenia miejsc zielonych i naruszania przepisow ruchu drogowego.A te zdjecie to chyba Krzywa.Jezdze tam czasami. Ale ludzie ktorzy tam mieszkaja sa do prawdlowego parkowania nieprzyzwyczajeni.Mimo wolnych miejsc na tym ich parkingu zawsze jakis cwaniak parkuje albo za kioskiem na trawniku albo z drugiej strony tez na trawniku i za zakazem wjazdu. Ciekawe co tez robia na osiedlowym parkingu furgony firm np ze Szczecina, ktore ciagle tam parkuja ?.+Znam tez osoby ktore maja po kilka pojazdow i zajmuja miejsca innym. zarzadca powinien przydzielic mieszkancom miejsca parkingowe (po 1) . A jak jest potrzeba to rozbudowac istniejace parkingi.

Gość • Czwartek [22.01.2009, 18:31:15] • [IP: 83.5.180.**]

Weście sobie to nasze miasto, a spotkamy się i tak na cmentarzu!

Gość • Czwartek [22.01.2009, 14:56:33] • [IP: 92.42.116.**]

Wybudować jeden 30 piętrowy parking w centrum miasta na Placu Wolności - parking dla wszystkich mieszkańców - zamknąć ruch na wszystkich ulicach w mieście, zlikwidować sygnalizację - bo prąd kosztuje- Niemcom zakazać wiazdu do Świnoujścia, wybudować metro i będzie po problemie (metro oczywiście bezpłatne) bo wszystkim się tak należy

Gość • Czwartek [22.01.2009, 13:57:48] • [IP: 83.24.85.***]

Całe blokowiska bez miesc postojowych. Tragedia na Win. Witosa prz TV-kablowej. Pani Michalska olewa i twiedzi, że to nie jej teren. Ona też nie jest nasza, tylko Prezydenta. Troche miłości do biżnich i razem to rozwiążemy. Teraz czy za rok, ale musimy. Może po zmianie tych ludzi.

Gość • Czwartek [22.01.2009, 13:55:41] • [IP: 80.245.190.*]

Smalcowa nie wyda na nic zgody, bo nie ma planu budowlanego i planu zagospodarowania całego terenu. DO KAŻDEGO BUDYNKU musi byc przydzielona działka budowlana /100-200 metrów poza obrębem budynku/, a nie taki ponad 1, 5 ha syf z lasem jak na Krzywej.

Gość • Czwartek [22.01.2009, 13:17:39] • [IP: 80.245.190.***]

za blokiem jest miejsce niech tam zrobią parkingi. . :P

Pan Tau • Czwartek [22.01.2009, 12:51:44] • [IP: 80.245.191.***]

Z tego pamiętam, teren obok przychodni wojskowej należał do AMW, tak było napisane na tablicy ogłoszeniowej przed sprzedażą.

Gość • Czwartek [22.01.2009, 12:35:53] • [IP: 80.245.186.*]

Niestety rozwiązaniem są parkingi piętrowe, ale ktoś musi na nie rzucić kasę.

Gość • Czwartek [22.01.2009, 12:33:30] • [IP: 80.245.191.***]

to wina architekta miasta teras w każdym ale każdym bloku mieszkalnym musi, musi byc gararz w piwnicy

Gość • Czwartek [22.01.2009, 12:24:08] • [IP: 80.245.190.*]

Obojetnie za ile procent to budynek ma byc wybudowany zgodnie z przepisami. Odszkodowania za zaniechanie będzie bulił Nadzór Budowlany, bo 30 lat leca w kulki. Zobacz, co jest pobudowane na Ruskim Stadionie. jakie przepisy mówią, żeby budynki stały w takiej odległości od siebie, szkoda, że ich w ogóle nie połączyli tak jak na Krzywej. Jak nie ma w mieście Nadzoru Budowlanego to taki syf jest wszedzie i wcale nie idzie na lepsze.

Gość • Czwartek [22.01.2009, 12:11:29] • [IP: 212.160.162.**]

Dostanie taki palant mieszkanie za 10% wartości i jeszcze stęka, że są niedoróbki. A najwięcej stękają ci, którzy w życiu nie zrobili niczego dobrze i kompetentnie. Oni potrafią tylko dobrze narzekać.

Gość • Czwartek [22.01.2009, 12:09:20] • [IP: 80.245.182.***]

mieszkancy tych blokow miejsca parkingowe przy lidlu maja udostępnione odgórnie. wszystko jest zgodnie z prawem.wspolnota tak jakby dzierżawi miejsa od lidla. nie wiesz to nie gadaj

Gość • Czwartek [22.01.2009, 11:29:30] • [IP: 80.245.190.*]

Jeśli budynki nie maja uregulowanego stanu prawnego nie można z nimi nic zrobić. N I C.

Gość • Czwartek [22.01.2009, 11:21:08] • [IP: 83.24.83.***]

Dobrobyt. Fury jak w Ameryce. To parkingi duże. Na Świnoujście powinno się kupować małe zwinne samochodziki. Było by więcej miejsca, mniej spalin i taniej.

Gość • Czwartek [22.01.2009, 11:16:45] • [IP: 80.245.178.***]

I sobie mieszkancy z osiedla przy sklepie lidl, korzystaja z parkingu przy sklepie lidl, tylko lawetke i odholowywac

Gość • Czwartek [22.01.2009, 11:16:09] • [IP: 217.97.193.**]

w calym miescie nie ma gdzie parkowac. Trzeba niszczyc trawniki. Nie ma innego wyjscia.

Gość • Czwartek [22.01.2009, 11:00:06] • [IP: 83.24.83.***]

To pierwsze domy po przekroczeniu granicy. Panie Prezydencie tam nie jest żle, ale mała korekta wyglądu jest potrzebna. To bardzo ładny teren. Jest piękna nowa droga rowerowa i chodnik. Tylko chęci. Kompletna fachowa pielęgnacja drzew, aż do Gdyńskiej.

Gość • Czwartek [22.01.2009, 10:59:24] • [IP: 212.160.162.**]

Nie stękać. Żyjemy w wolnym kraju i jeśli się komu zajmowane mieszkanie nie podoba i doskwiera brak miejsca do parkowania merca, to może się przeprowadzić do nowego z garażem w piwnicy i basenem na dachu. Wolne mieszkania czekają.

Gość • Czwartek [22.01.2009, 10:54:09] • [IP: 80.245.190.*]

Pan Milosz niech szuka projektu budowlanego, bo za jego panowania w mieście zaczął sie cały burdel i bezprawie. Dla biednych, czy bogatych projekt musiał byc. Inaczej do ROZBIÓRKI Z MOCY PRAWA.

Pikaczu • Czwartek [22.01.2009, 10:51:47] • [IP: 217.97.193.***]

Prezydent Miłosz mówił że są to mieszkania dla ubogich mieszkańców naszego miasta, a tutaj nie dość, że za mało miejsc parkingowych to jeszcze ani jednego małego fiata czy poloneza. Ponadto, 28% mieszkańców tego osiedla ma zadłużenie w opłacaniu czynszu. To o co chodzi?

Oglądasz 1-25 z 39
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■