POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [15.01.2024, 11:03:37] • Polska

Zmiana przedstawicieli MSWiA w Radach Społecznych

Kilkunastu ekspertów w dziedzinie zarządzania zdrowiem, lekarze oraz doświadczeni profesjonaliści, powołani zostali dzisiaj (5 stycznia) na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji do Rad Społecznych. Zastąpią na tych stanowiskach posłów i senatorów PiS.

Rady Społeczne powoływane są w podmiotach leczniczych MSWiA na terenie całego kraju. Do zadań członków Rad należy m.in. przedstawianie wniosków i opinii w sprawach: planów finansowych i inwestycyjnych, kredytów bankowych, regulaminu organizacyjnego czy choćby analiz i skarg wnoszonych przez pacjentów. Opiniują również kwestie dotyczące rozszerzania lub ograniczania działalności.

Wśród osób, które uzyskały rekomendację i powołanie do Rad Społecznych znalazły się takie autorytety jak: Agnieszka Bańkowska (dr nauk o zdrowiu); Jolanta Chełmińska (prezes łódzkiego PCK); dr hab. n. med. Waldemar Och (ordynator klinicznego oddziału neurochirurgii wojewódzkiego szpitala spec. w Olsztynie); Dawid Murawa (lekarz, prof. onkolog) czy Alicja Szymkowicz (mgr pielęgniarstwa, z oddziału rehabilitacji kardiologicznej).

Dotychczas, zamiast profesjonalistów znających problemy służby zdrowia, w Radach Społecznych zasiadali w większości politycy – posłowie i senatorowie PiS. m.in. Arkadiusz Mularczyk (poseł); Czesław Hoc (senator); Marek Pęk (senator); Janina Goss; Iwona Arent (poseł); Marlena Maląg (poseł) czy Jarosław Czochara (poseł).

Pełna lista powołanych dziś (5 stycznia) przedstawicieli MSWiA w Radach Społecznych:

· Agnieszka Bańkowska – dr nauk o zdrowiu, była dyr. Biura Zdrowia UM Bydgoszczy,

· Marek Kowalski – były komendant rejonowy PSP,

· Brunon Lalik – lekarz, były dyrektor szpitala MSWiA w Krakowie,

· Jolanta Chełmińska – prezes łódzkiego PCK,

· Waldemar Och – ordynator klinicznego oddziału neurochirurgii wojewódzkiego szpitala specjalistycznego w Olsztynie,

· Dawid Murawa – lekarz, prof. onkolog,

· Dariusz Sobieraj – były konsultant podkarpacki ds. urologii,

· Robert Kamiński – prawnik,

· Alicja Szymkowicz – mgr pielęgniarstwa, oddział rehabilitacji kardiologicznej,

· Krzysztof Strzałkowski – przewodniczący Komisji Zdrowia Sejmiku woj. Mazowieckiego,

· Andrzej Wojcieski – inżynier,

· Małgorzata Leźnicka – doktor nauk medycznych, adiunkt UMK w Toruniu,

· Anna Bańkowska – członek zarządu woj. Zachodniopomorskiego,

· Aleksandra Gosk – członkini zarządu Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych,

· Maciej Kisała – naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Sopot,

· Robert Leszczyński – dyrektor operacyjny w firmie z rynku energetycznego.

Wydział Prasowy
Departament Komunikacji Społecznej


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Nowy rok szkolny 2025/2026 rozpoczęło łącznie 4330 uczniów uczęszczających do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Świnoujście. Wśród nich 323 dzieci po raz pierwszy przekroczyło próg szkoły podstawowej, rozpoczynając tym samym swoją przygodę z edukacją. Z kolei naukę w szkołach ponadpodstawowych rozpoczęło 195 uczniów. Do miejskich przedszkoli przyjęto również 255 nowych przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. We wszystkich placówkach oświatowych podlegających pod Urząd Miasta Świnoujście pracuje 811 osób. W tym gronie znajduje się 577 nauczycieli wspierających dzieci i młodzież na każdym etapie edukacji, a także 234 pracowników obsługi i administracji, dbających o sprawne funkcjonowanie szkół i przedszkoli ■