POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Piątek [23.01.2009, 13:04:06] • Świnoujście

Borusewicz: Gazoport powinien być w Gdańsku

Borusewicz: Gazoport powinien być w Gdańsku

Mayumi Terao(fot. istockphoto.com )

Bogdan Borusewicz uważa, że gazoport powinien powstać w Gdańsku, a nie w Świnoujściu. Marszałek Senatu przyznał jednak w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że zapadła już decyzja o jego lokalizacji w Świnoujściu.

Borusewicz zauważył, że jeżeli gazoport powstanie w Świnoujściu, to w rejonie tym znajdą się dwa źródła zasilania w gaz - jednym będzie nowy port, a drugim wylot ewentualnego rurociągu z Norwegii i Danii.

Po drugie w pobliżu Gdańska znajdują się podziemne zbiorniki gazu. Po trzecie zaś gaz byłoby łatwiej przesyłać z Gdańska do państw bałtyckich, które mogłyby być nim zainteresowane.

Według Borusewicza, decyzja o lokalizacji gazoportu w Świnoujściu nie była tylko ekonomiczną, ale również polityczną.

2009-01-23, 09:00: Informacyjna Agencja Radiowa


komentarzy: 59, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 59

Gość • Piątek [23.01.2009, 20:24:39] • [IP: 192.168.1.***]

Zamiast gazoportu lepiej zwiększyć ilość dorożek, stacji benzynowych, przeładunek węgla i siarki i ogrzewać domy drewnem!

Gość • Piątek [23.01.2009, 19:30:36] • [IP: 193.200.150.***]

Jaki inwestor, cieciu? gazosyf będzie budowany za państwowe (nasze) pieniądze. Żaden inwestor nie ulokowałby kasy w tak poronionym projekcie

Gość • Piątek [23.01.2009, 19:22:28] • [IP: 92.42.115.***]

Pan Borusewicz jeśli ma kasę to niech sobie wybuduje prywatny terminal w Gdańsku. Skoro inwestor zdecydowal sie na Świnoujście to widocznie wie co robi. Wszlekiej maści steropianowi kombatanci niech dalszy rozwoj Kraju pozostawią następnemu pokoleniu. Pan Borusewicz miał swoje dokonania, ale teraz na szczęście jego opinia może zostać odnotowana, lecz nie pozostanie wiążąca.

Gość • Piątek [23.01.2009, 18:40:51] • [IP: 92.42.114.**]

A ja bym to wszystko wybudował we Wrocławiu, i rurę i gazoport.A wszystkie zwierzęta z ZOO uciekłyby do Świnoujścia i otworzyłbym tu filię wrocławskiego ZOO i trzepałbym kasiore razem z Kiepskimi.Ale tam jest za słabe lobby polityczne...szkoda

Gość • Piątek [23.01.2009, 18:17:58] • [IP: 212.160.162.**]

Panie Borusewicz całe Świnoujście, całym sercem jest z Panem. Racja jest po naszej stronie i Pan ma nasz mandat by doprowadzić do jej zwycięstwa dla dobra Prawdziwych Polaków i Polski. Tak trzymaj Boguś.

Gość • Piątek [23.01.2009, 18:11:12] • [IP: 93.94.184.***]

O jakich bombach i skażeniach ekologicznych wy tutaj rozgłaszacie, widać samych fachowców, oczywiście ze skansenu Świnoujście.Bywali na pewno najdalej w Przytorze na grzybach.Przecież sam terminal LPG to najwyższa światowa technologia Hydrobudowy.Statki które będą cumowały do terminalu są bardzo bezpieczne i żadna zagłada czy czarna zaraza wam nie grozi zacni szamani tego skansenu Świnoujście.Przy Norweskich czy Fińskich terminalach gazowych kicają zające i sarny.bardziej przyjaznego i spokojnego rejonu nigdzie nie znajdziecie.Bo jest chroniony.A dlaczego nie pyszczycie na przeładunek trującego atmosferę i ludzi PAKU.Przecież od lat nam to gówno podsyłają, no i co cichutko jakoś, turyści też przyjeżdżają?Czereśniaki.

Gość • Piątek [23.01.2009, 18:06:34] • [IP: 212.160.162.**]

Boguś liczymy tylko na Ciebie.

Gość • Piątek [23.01.2009, 18:06:06] • [IP: 195.117.222.**]

Gościu z" Piątek [23.01.2009, 15:52] • [IP: 212.160.162.**]" nie wypowiadaj się za wszystkich...To, że jestes jednym z niewielu przeciwnych budowie gazoportu nie znaczy, że całe Świnoujście myśli tak głupio jak Ty.

Gość • Piątek [23.01.2009, 17:26:00] • [IP: 80.245.184.***]

16:31 - dobre :D :D

Gość • Piątek [23.01.2009, 17:13:44] • [IP: 195.117.222.*]

PANIE BORUSEWICZ -MA PAN ŚWIĘTĄ RACJĘ

Gość • Piątek [23.01.2009, 16:31:46] • [IP: 80.245.188.**]

500km, no właśnie Gdańsk jest oddalony od Świnoujścia aż o 370km, więc będziemy jak uważaciw zasięgu więc po co przenosić

Gość • Piątek [23.01.2009, 16:06:32] • [IP: 217.97.199.*]

panie Borusewicz!Proszę pana i pana kolegów i całe PO przenieście siebie i stolice do Gdańska i wreszcie nastąpi spokój !!

Gość • Piątek [23.01.2009, 15:52:51] • [IP: 212.160.162.**]

Panie Borusewicz Świnoujście jest z Panem. Nareszcie możesz Pan zrobić dla ludzi i Polski coś pożytecznego. Tak trzymaj Boguś.

Gość • Piątek [23.01.2009, 15:45:33] • [IP: 92.42.114.**]

ty krzyczales pewnie ze chcesz kaczynskiego hahahaha

Gość • Piątek [23.01.2009, 15:34:04] • [IP: 195.117.222.*]

wsystko zniszczą i zatrują, głupki chcą gazoportu, to ci co krzyczeli, że chca thuska, pózniej miny zrzedną

Gość • Piątek [23.01.2009, 15:32:43] • [IP: 194.237.227.***]

Gość • Piątek [23.01.2009, 14:17] • [IP: 217.97.199.*] ktos ci niezlych bajek z tymi 500km naopowiadal a ty powielasz glupoty. Jesli tak jest jak mowisz to wytlumacz mi fak iz na norweskim terminalu gazoportu grasuja wilki :) No bo przeciez wedlug Ciebie w innym artykule o LNG to w promieniu 500 km nie ma w ogole zwierzat. buahuaha. Lepiej sie raz nie odezwac i robic wrazenie glupca niz odezwac sie raz i rozwiac wszelkie watpliwosci :)

Gość • Piątek [23.01.2009, 15:06:24] • [IP: 92.42.114.**]

ludzie kiedy wy zrozumiecie ze takie cos to jest cos wielkiego tego od tak sobie nie daja wiec sie cieszmy ze dostaniemy gaz prom aa po 2 nic nam nie zaszkodzi i nie mamy czego sie obawiac. po 3 nasze miasto nie wyzyje tylko z turystyki ci co maja jakies domki letnie sie pluja bo mysla ze zaczna mniej zarabiac wcale sie z tym nie zgadzam. naszemu miastu sa potrzebne inwestycje typu tej a nie budowanie kolejnych hoteli.

Gość • Piątek [23.01.2009, 15:04:23] • [IP: 93.94.188.***]

Dobrze, że chociaż przez rok rządził Jarosław Kaczyński bo ten stękacz Borusewicz wszystko zabrałby do Gdańska.Niech żyje PiS

Gość • Piątek [23.01.2009, 14:58:08] • [IP: 80.245.186.***]

Panie Borusewicz.Proszę nie popierać lobby gdańskie.To się zaczęło od Pana Prezydenta Wałęsy.My potrzebujemy normalnosci.

Gość • Piątek [23.01.2009, 14:56:11] • [IP: 80.245.181.***]

i bardzo dobrze, nalezy sie zeby u nas byl taki gazoport a nie:)

Gość • Piątek [23.01.2009, 14:19:36] • [IP: 92.42.117.***]

Nacisnełem na to zdjęcie i mam teraz obnraz natury

Gość • Piątek [23.01.2009, 14:17:31] • [IP: 217.97.199.*]

panie Maerszałku popieram pana z całego serca. ..gazoport do Gdanska...będę głosowac ja i moja liczna rodzina, przyjaciele i znajomi na tego kto ten syf. .oddali od miast na 500km!!

Gość • Piątek [23.01.2009, 14:17:29] • [IP: 92.42.117.***]

Piękny widok ulla!!

Gość • Piątek [23.01.2009, 14:16:41] • [IP: 193.200.150.**]

Do Gda ńska a tym syfem! Nikt normalny nie chciałby mieć czegoś takiego pod oknem

Gość • Piątek [23.01.2009, 14:03:53] • [IP: 93.94.188.***]

bliżej warszawskim i Gdańskim stołkom do koryta i daleko od stolicy by krecić swoje lody

Oglądasz 26-50 z 59
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■