POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [26.02.2024, 17:14:09] • Świnoujście

15 nowych budek dla ptaków

15 nowych budek dla ptaków

fot. BIK UM Świnoujście

Budki pojawiły się na drzewach przy urzędzie miasta oraz na samym budynku.

Pięć klasycznych natynkowych budek na ścianie urzędu przeznaczonych jest dla jerzyków.

Kolejne sześć już na drzewach dla wróbli, a cztery z dodatkową siatką ochronną to budki lęgowe dla kopciuszka.

15 nowych budek dla ptaków

fot. BIK UM Świnoujście

Ptasie domki zamontowano w ramach inwestycji „Modernizacja energetyczna budynku użyteczności publicznej – Urząd Miasta Świnoujście”.

Inwestycja jest dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014–2020.

15 nowych budek dla ptaków

fot. BIK UM Świnoujście

BIK UM Świnoujście


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

AnonymousMG76 • Środa [28.02.2024, 12:02:33] • [IP: 37.248.172.**]

Wycinają drzewa na potęgę a z odpadków drewna co po nich pozostaje budują domki dla ptaków... Geniusze biznesu znowu szokują mieszkańców Świnoujścia swą" kreatywnością"... No cóż wybory samorządowe zbliżają się. ... #DzbanyRoku2024

Gościu • Środa [28.02.2024, 05:49:50] • [IP: 37.248.172.***]

ść • Wtorek [27.02.2024, 12:34:29] • [IP: 46.205.132.**] 1 złoty, 2 złote, 500 złotych niedouczony baranie.

Gość • Wtorek [27.02.2024, 19:55:28] • [IP: 89.64.23.**]

Z budkami dla Jerzyków jest mały problem, te ptaki przylatują później niż inne ptaki i wcześniej te budki mogą zająć inne ptaki - po prostu należy je demontować lub zabezpieczać, żeby nie zagnieżdziły się inne ptaki. Optymalne miejsce- na wysokości drugiego piętra od północnej strony.

Gość • Wtorek [27.02.2024, 17:23:15] • [IP: 88.218.253.***]

Rekord świata.

Gość • Wtorek [27.02.2024, 14:37:43] • [IP: 2.106.93.**]

Szok! Wkręcanie śrub w żywe drzewa! Normalny człowiek tego nie zrobi!

Gość • Wtorek [27.02.2024, 12:34:29] • [IP: 46.205.132.**]

Szok 15 budek ale się szarpneli z 500 zloty.

Gość • Wtorek [27.02.2024, 10:20:40] • [IP: 176.221.124.***]

najpierw wycięte drzewa teraz budki na betonach wieszać nie wolno bo przecież ptaki srają na ściany i chodnik

Gość • Wtorek [27.02.2024, 10:01:56] • [IP: 78.10.206.**]

Zobaczcie jak jest zmasakrowany las przy ulicy Moniuszki. Ścieżka zdrowia prawie cała zaorana. To jest kurwa skandal co tam się dzieje!!

Mark Wrooble • Wtorek [27.02.2024, 09:49:22] • [IP: 37.248.213.***]

Ogarnijcie temat z jęrzykami bo czytać nie idzie tych komentarzy. Jerzyk większość życia spędza w powietrzu. Jedzą, odpoczywają i śpia w locie. Język może bycć w powietrzu nawet 3 lata. Żeby zadomowić jerzyki potrzebne jest wiele lat o ile jerzykowi w ogóle spodoba się i przypisuje mu gniazdko. To nie jest łatwy temat.

Gość • Wtorek [27.02.2024, 09:10:09] • [IP: 37.47.212.***]

najpierw wyrzucali pisklaki z gniazd na drzewach, otworach wentylacyjnych przy ocieplaniu budynków a teraz budki im fundują. To trzeba budkę z nakazem zasiedlenia wysłać ptactwu a nie obrazą się ptaszki za poprzednie traktowanie

Gość • Wtorek [27.02.2024, 07:40:09] • [IP: 150.254.67.**]

Super!

Gość • Wtorek [27.02.2024, 07:24:33] • [IP: 37.47.151.***]

To pomysł tylko GM.Nikt inny na coś takiego nie wymyśli.Byly kiedys metalowe i kasa poszła w błoto.

Gość • Wtorek [27.02.2024, 04:13:35] • [IP: 37.47.140.***]

czemu niszczy sie drzewa wkrecajac sruby w drzewa w budkach dla ptakow

Gość • Poniedziałek [26.02.2024, 22:00:46] • [IP: 88.218.253.***]

ZNOWU NOWICKI !!

Gość • Poniedziałek [26.02.2024, 21:56:18] • [IP: 176.221.124.***]

To jest super inicjatywa. Brawo

Gość • Poniedziałek [26.02.2024, 21:22:19] • [IP: 37.109.167.***]

Do:37.47.254/19.05.24/ Najlepiej od razu wille.DO ROBOTY

Gość • Poniedziałek [26.02.2024, 20:59:26] • [IP: 176.221.125.***]

Wywalili miliony na elewację, a teraz przekazali do bezpłatnego obrobienia tej elewacji ptasimi odchodami. Nic dziwnego, wrażliwość na estetykę w tym mieście, pochodzi z czasów siermiężnego PRL-u, PZPR -ORMO. Szkoda pieniędzy, bo na budki dla ptaszków jest tyle miejsca na drzewach! Można mieć nadzieję, że nowa Pani prezydent przeniesie te budki we właściwe miejsce. Pamiętajmy, że ten budynek to obraz poziomu miasta dla każdego gościa, a także dla mieszkańców.

Gość • Poniedziałek [26.02.2024, 20:00:00] • [IP: 77.111.247.***]

Gość • Poniedziałek [26.02.2024, 19:13:13] • [IP: 5.173.159.**] - najwięcej krzyczą sami złodzieje i obyś sam/a to odczuł/a, bo życie nie oszczędzi nikogo, a czas i śmierć, to dla takich zbawienie. Więc karma zawsze wraca i to ze zdwojoną siłą. Tylko, kto z tych" życzliwych" to wytrzyma. Przyjdzie wojna ze wschodu i takich jak ty po/zamiata, bo dobre rzeczy długo się pamięta, ale te złe i wrogie życzenia... jeszcze dłużej. Zapamiętaj ofiaro losu, że takim nikt nie pomoże, a co do ptasich budek, to dobrze, że miasto stopniowo powiększa lęgowiska dla ptaków.

Gość • Poniedziałek [26.02.2024, 19:46:33] • [IP: 37.109.161.**]

Obiecali nowe mieszkania i są, a że dl ptaszków...

Gość • Poniedziałek [26.02.2024, 19:32:28] • [IP: 178.238.252.**]

MIESZKAŃCY POTRZEBUJĄ BUDEK DLA JERZYKÓW

Gość • Poniedziałek [26.02.2024, 19:14:55] • [IP: 178.238.255.***]

Montaz na budynku UM, żeby komary im nie przeszkadzały, a gdzie reszta miasta!bedzie jak co roku radźcie sobie sami mieszkańcy czas na zmiany w całym urzędzie.

Gość • Poniedziałek [26.02.2024, 19:13:13] • [IP: 5.173.159.**]

Ryj pisowskiego złodzieja Czarneckiego w najbliższych wyborach do europarlamentu zostanie wyrwany z koryta bez znieczulenia.A drugi kwiatek to pisowski złodziej Ziobro straszy sądem tych, którzy twierdzą że nie jest chory. Życzymy ci złodzieju zdrowia, zebyś odsiedział cały zasądzony wyrok.

Gość • Poniedziałek [26.02.2024, 19:08:30] • [IP: 83.23.163.**]

Co by nie zrobili to zawsze spier...ą

Gość • Poniedziałek [26.02.2024, 19:05:24] • [IP: 37.47.254.***]

A dla ludzi bezdomnych, postawicie chociaż szałas lub namiot. Bo śpią byle gdzie 🏕️🛖

Gość • Poniedziałek [26.02.2024, 18:54:35] • [IP: 88.218.254.**]

Co za BARAN montował te budki??Śrubami bezpośrednio do drzewa?Osiole..zorientuj się jak się montuje.

Oglądasz 1-25 z 29
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Terminal kontenerowy do poprawki. Naruszono lub zignorowano szereg przepisów. Podczas podejmowania decyzji o lokalizacji terminala kontenerowego w Świnoujściu naruszono lub pominięto szereg przepisów. Całkowicie zignorowano kwestię m.in. interesu mieszkańców, uciążliwości, które odczuje lokalna społeczność, ale także bezpieczeństwa państwa w sytuacji, gdy inwestycja powstaje w sąsiedztwie terminala LNG. Świnoujski samorząd chce naprawić te błędy i odwołał się od wspomnianej decyzji Adama Rudawskiego, wojewody zachodniopomorskiego. Działania podjęto w szeroko pojętym interesie społecznym, w nadziei, że głos samorządu w końcu zostanie wysłuchany i uwzględniony. Nie było konsultacji, referendum, rzetelnych opracowań… ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■